Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@Bourdoulas Έβαλα και το tinfoil αλλά δεν μπορώ να περάσω το shop δεν με αφήνει να γράψω το http .

Καλά έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να άφηνα τόσες ώρες ανοιχτό το switch και για να κατεβάζει games.
Μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με το awoo!
Το μόνο θέμα που έχω αλλά θα ψάξω και θα το βρω λογικά αν γίνεται πως να περάσω(που να βάλω) τα save που είχα κάνει με το checkpoint στο sxos στο atmosphere αν υπάρχει κάποιο aplz που να τα δέχεται.
Έβαλα το JKSV και θα κάνω δοκιμές σε φακέλους μήπως λειτουργήσουν.

 

Επεξ/σία από dreaming123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, dreaming123 είπε

@Bourdoulas Έβαλα και το tinfoil αλλά δεν μπορώ να περάσω το shop δεν με αφήνει να γράψω το http .

Καλά έτσι και αλλιώς δεν πρόκειται να άφηνα τόσες ώρες ανοιχτό το switch και για να κατεβάζει games.
Μια χαρά κάνω την δουλειά μου και με το awoo!
Το μόνο θέμα που έχω αλλά θα ψάξω και θα το βρω λογικά αν γίνεται πως να περάσω(που να βάλω) τα save που είχα κάνει με το checkpoint στο sxos στο atmosphere αν υπάρχει κάποιο aplz που να τα δέχεται.
Έβαλα το JKSV και θα κάνω δοκιμές σε φακέλους μήπως λειτουργήσουν.

 

Δεν γράφεις https το επιλέγεις.. Αν είσαι στο τελευταίο atmosphere και σε firmware 13 κατεβάζεις το τελευταίο tinfoil σε nsp ή σε nro και το περνάς στην sd card.. Αλλά πρώτα θα σβήσεις ότι έχεις από tinfoil στην sd από φάκελο και nsp ή nro.. Ααα και όταν περνάμε κάποια έκδοση atmosphere βάζουμε και τα αντίστοιχα sigpathes.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα.

Ναι τις τελευταίες εκδόσεις έχω και έτσι τα πέρασα και το tinfoil καθαρό δεν είχα ξανά βάλει κάτι και τα sigpathes τα μετέφερα στο κατάλληλο φάκελο αλλά δεν με αφήνει να το επιλέξω η να γράψω όπως στα κάτω πεδία το https.

Eνταξει δεν με ενδιαφέρει κιόλας τόσο πολύ γιατί δεν υπάρχει περίπτωση να βάλω να κατεβαίνει game στο switch .

Με τα saves θα προσπαθήσω μήπως καταφέρω να περάσω του zelda,και astral chain που με ενδιαφέρει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/10/2021 στις 8:38 ΠΜ, Malthador είπε

Ε, τα κλασικά, εδώ ο οδηγός και εδώ αν θες να σου φτιάξει επιτόπου την κάρτα. Προσωπικά προτείνω πάντα τον οδηγό και manually κατέβασμα τα αρχεία για να ξέρεις και να κατανοείς τι κάνεις σε κάθε βήμα, ώστε αν κολλήσει κάπου η διαδικασία να κάνεις backtrack τα βήματά σου.

Το atmosphere υποστηρίζει τα πάντα, θα ψάξεις για «awoo installer» και θα βγάλεις άκρη.

Δηλαδη παταμε στο 2ο λινκ φιαχνει την καρτα οπως θελουμε ρυθμιζουμε πιο payload θελουμε και ειμαστε έτοιμοι........?

Τοσο απλο, αντε καιρος να φυγουμε απο το sxos βασηκα θα δοκιμασω σε μια 2η sd ππυ εχω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έκανα τα βήματα του οδηγού έβαλα μέσα το atmosphere backup ktl ........ αλλα μολις παω να μπουταρω ανοιγει το εικονιδιο του atmosphere kai μου πεταει με κιτρινα γραμματα ενα atmosphere panic error - press power button .Μολις το παταω μπαινει σε hekate.

to switch εχει 5.3 ofw και την τελευταια εκδοση ολων των προγραμματων.

Τι να φταίει ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, sils είπε

to switch εχει 5.3 ofw και την τελευταια εκδοση ολων των προγραμματων.

Τι να φταίει ?

Μήπως το ότι είναι πολύ παλιό το OFW? Δες από ποιό OFW έως ποιό υποστηρίζει η τελευταία έκδοση του atmosphere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, sils είπε

Λοιπόν έκανα τα βήματα του οδηγού έβαλα μέσα το atmosphere backup ktl ........ αλλα μολις παω να μπουταρω ανοιγει το εικονιδιο του atmosphere kai μου πεταει με κιτρινα γραμματα ενα atmosphere panic error - press power button .Μολις το παταω μπαινει σε hekate.

to switch εχει 5.3 ofw και την τελευταια εκδοση ολων των προγραμματων.

Τι να φταίει ?

To ελυσα με αυτο

Fixed this by using the "Fix Archive Bit" on hekate (tools -> Arch bit * RCM -> Fix Archive Bit). Seems it's a sd card issue.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα.

Έχω το SWITCH Mario edition δηλαδη το V2 με το firmware 13

Υπάρχει εκτός απο το atmosphere καμιά HARDWARE λύση για καλύτερο χακάρισμα της κονσόλας; 

Δηλαδή να μπεί τσιπάκι στην κονσόλα?

Ακόμα, ξέρετε αν παίξω ας πουμε το animal crossing πειρατικό αν θα λειτουργεί το online του; ή απαξ και το χακάρεις τέρμα τα online?

Επεξ/σία από blanka
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, blanka είπε

Καλημέρα.

Έχω το SWITCH Mario edition δηλαδη το V2 με το firmware 13

Υπάρχει εκτός απο το atmosphere καμιά HARDWARE λύση για καλύτερο χακάρισμα της κονσόλας; 

Δηλαδή να μπεί τσιπάκι στην κονσόλα?

Ακόμα, ξέρετε αν παίξω ας πουμε το animal crossing πειρατικό αν θα λειτουργεί το online του; ή απαξ και το χακάρεις τέρμα τα online?

Καλημέρα.. Δεν γίνεται σε v2 ούτε με τσιπάκι.. Το online gaming το ξεχνάς σε switch με cfw.. 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα νεος στο atmosphere μετα το sxos .

Θελω να αναβαθμισω την emunand  βαζω το αρχειο μεσα στο root της καρτας εννοειται αφου το κανω unrar  και οταν μπαινω στο daybreak ενω βλεπει τους φακελους  που ειναι στην καρτα δεν βλεπει το φακελο που ειναι μεσα τα αρχεια του firmware.

Μηπως παιζει ρολο το applet mode?

Οταν μπαινω στο album που ειναι τα apps tou Homebrew  γραφει με κοκκινα γράμματα applet mode και δεν εχω καποιο παιχνίδι μεσα για να ξεκινήσω  με το R πατημενο να το απενεργοποιεισω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη υπάρχει αναζήτηση τελευταία απο χρήστες του SX.

Με FW11 παίζουν ακόμα όλα. Ακόμα και αυτο το ταπεινό shooter με το καυτό θηλυκό με τη στολή.

Μελλοντικά βλέπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sils είπε

Καλησπέρα νεος στο atmosphere μετα το sxos .

Θελω να αναβαθμισω την emunand  βαζω το αρχειο μεσα στο root της καρτας εννοειται αφου το κανω unrar  και οταν μπαινω στο daybreak ενω βλεπει τους φακελους  που ειναι στην καρτα δεν βλεπει το φακελο που ειναι μεσα τα αρχεια του firmware.

Μηπως παιζει ρολο το applet mode?

Οταν μπαινω στο album που ειναι τα apps tou Homebrew  γραφει με κοκκινα γράμματα applet mode και δεν εχω καποιο παιχνίδι μεσα για να ξεκινήσω  με το R πατημενο να το απενεργοποιεισω. 

Ναι πρέπει να βγάλεις το applet mode.. Πάτα R σε ένα παιχνίδι και κράτα πατημένο το R και θα μπει στο Homebrew menu χωρίς applet mode.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, blanka είπε

Καλημέρα.

Έχω το SWITCH Mario edition δηλαδη το V2 με το firmware 13

Υπάρχει εκτός απο το atmosphere καμιά HARDWARE λύση για καλύτερο χακάρισμα της κονσόλας; 

Δηλαδή να μπεί τσιπάκι στην κονσόλα?

Ακόμα, ξέρετε αν παίξω ας πουμε το animal crossing πειρατικό αν θα λειτουργεί το online του; ή απαξ και το χακάρεις τέρμα τα online?

Το Μαριο Edition με τα κοκκινα joycon; Αυτο δεν ειναι V1 και πιθανά unpatched;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Το Μαριο Edition με τα κοκκινα joycon; Αυτο δεν ειναι V1 και πιθανά unpatched;

 

Θες serial number για σιγουριά και να μπεις εδώ να δεις τι θα σου γράψει https://ismyswitchpatched.com/ ή εδώ https://damota.me/ssnc/checker/

Μερικά v1 χρειάζονται mod chip για να περάσεις cfw.. 

Επεξ/σία από vagosvts7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το sx os ναι παίζω και εγώ τα πάντα  (μέχρι τώρα τουλάχιστον) 

Εντομεταξύ πέρασα και το Atmosphere, να το έχω dual boot και από τότε που το πέρασα στο license του sx os γράφει Chuck Norris! (το έχω αγορασμένο)

δεν ξέρω εάν πειράζει βέβαια 

Πάντως σαν την απλότητα του sx os δεν υπάρχει 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...