Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 ώρες πριν, toxotis70 είπε

επειδη εχω κι εγω το ιδιο θεμα με ενα switch CFW, μπορει καποιος να μου πει εναν καλο κι ευκολο οδηγο πως κανω αναβαθμιση atmosphere, tinfoli κλπ , giati den mporv na katebasv kanena paixnidi (den moy bgazei ta new games  klp sto TINFOIL πουθελει αναβαθμιση .

https://switchway.xyz/update-atmosphere-cfw
https://switchway.xyz/update-system-firmware

Επεξ/σία από Nostradamus1980
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει τρόπος να γίνει μια κάρτα sd γεμάτη παιχνίδια  με atmosphere/heckate κλπ κλώνος σε μια μεγαλύτερη, γιατι γέμισε ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, toxotis70 είπε

Υπαρχει τρόπος να γίνει μια κάρτα sd γεμάτη παιχνίδια  με atmosphere/heckate κλπ κλώνος σε μια μεγαλύτερη, γιατι γέμισε ;

 

Επεξ/σία από Nostradamus1980
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Nostradamus1980 είπε

Ναι, αν τρέχεις το CFW στην sysnand. 

ποτέ CFW στην sysnand, εκτος και αν δεν μας ενδιαφέρει να μπαναριστεί η κονσόλα.

emunand για να παιζουμε και online αν χρειαστεί.

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, prefuse είπε

ποτέ CFW στην sysnand, εκτος και αν δεν μας ενδιαφέρει να μπαναριστεί η κονσόλα.

emunand για να παιζουμε και online αν χρειαστεί.

Απλά, η αλλαγή κάρτας όταν τρέχεις το  CFW από sysnand είναι πιο απλή διαδικασία από τι αν τρέχει από την  emunand, έβαλα και οδηγό στο παραπάνω post μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
46 λεπτά πριν, Nostradamus1980 είπε

Απλά, η αλλαγή κάρτας όταν τρέχεις το  CFW από sysnand είναι πιο απλή διαδικασία από τι αν τρέχει από την  emunand, έβαλα και οδηγό στο παραπάνω post μου. 

emuNAND CFW (Recommended)

What's needed for emuNAND

  • A microSD card that's 64GB or larger

Pros of using emuNAND over sysNAND CFW:

  • Using homebrew applications such as save editors, or cheating in games offline without "dirtying" or affecting sysNAND, allowing sysNAND to be used online without ban risk.
  • Allowing users on patched Switches using Caffeine to update their emuNAND to latest and use it online, keeping sysNAND at a lower vulnerable version.

sysNAND CFW (Not Recommended)

This is for the people who don't have an 64GB microSD card or larger, or who don't want emuNAND for whatever reason.

Για update νομιζω το AIO-switch-updater, τουλάχιστον μια φορα που το χρειάστηκα, δουλεψε τελεια με το Daybreak και εγιναν τα update.

τωρα αν γινεται ban, ακομα και αν εχουμε τους nintendo DNS blocked, δεν γνωριζω. 

 

Επεξ/σία από prefuse
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 11/1/2022 στις 4:47 ΜΜ, prefuse είπε

ποτέ CFW στην sysnand, εκτος και αν δεν μας ενδιαφέρει να μπαναριστεί η κονσόλα.

emunand για να παιζουμε και online αν χρειαστεί.

Emunand με sx os (airplane mode)

κάνω boot σε ofw ανοίγω wifi (πρώτη φορά) βάζω κασετα και μπαίνω online 

Σε λίγα λεπτά error 2124-4508

Ο φόβος πάντα να υπάρχει 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα παιδιά,  δεν έχω χακαρει  ποτέ  το switch. 

Είναι από τα πρώτα κ αποτι θυμάμαι είναι από αυτά που χακαρονταν  βάση σειριακόύ  

Ουτε update έχω κάνει εδώ κ χρόνια..   Οι ερωτήσεις είναι. Κάνω update η όχι;  χακαρεται εύκολα;   online θα μπαίνει  αν θέλω να παίξω;   γιατί σκέφτομαι να βάλω συνδρομή , ευχαριστώ  πολύ για τις απαντήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, xpac είπε

Emunand με sx os (airplane mode)

κάνω boot σε ofw ανοίγω wifi (πρώτη φορά) βάζω κασετα και μπαίνω online 

Σε λίγα λεπτά error 2124-4508

Ο φόβος πάντα να υπάρχει 

Γιατί δεν έβγαλες τελείως την κάρτα SD που τρέχει το CFW και μετά να κάνεις boot στο OFW? Λογικά έτσι δεν υπάρχει ίχνος του CFW.. αν λειτουργεί και στην πράξη δεν το γνωρίζω, δεν το έχω δοκιμάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, Tresorikos είπε

Καλησπέρα παιδιά,  δεν έχω χακαρει  ποτέ  το switch. 

Είναι από τα πρώτα κ αποτι θυμάμαι είναι από αυτά που χακαρονταν  βάση σειριακόύ  

Ουτε update έχω κάνει εδώ κ χρόνια..   Οι ερωτήσεις είναι. Κάνω update η όχι;  χακαρεται εύκολα;   online θα μπαίνει  αν θέλω να παίξω;   γιατί σκέφτομαι να βάλω συνδρομή , ευχαριστώ  πολύ για τις απαντήσεις 

Φίλε μου χακαρετε πολύ εύκολα, με το update δεν έχεις θέμα γιατί η Atmosphere υποστηρίζει και το τελευταίο OFW 13.2.1 Aν θες κάποια βοήθεια εδώ είμαστε!

Επεξ/σία από Nostradamus1980
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, prefuse είπε

Γιατί δεν έβγαλες τελείως την κάρτα SD που τρέχει το CFW και μετά να κάνεις boot στο OFW? Λογικά έτσι δεν υπάρχει ίχνος του CFW.. αν λειτουργεί και στην πράξη δεν το γνωρίζω, δεν το έχω δοκιμάσει.

Πατάτα δικιά μου, μετά το σκέφτηκα 

Καλημέρα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Nostradamus1980 είπε

Φίλε μου χακαρετε πολύ εύκολα, με το update δεν έχεις θέμα γιατί η Atmosphere υποστηρίζει και το τελευταίο OFW 13.2.1 Aν θες κάποια βοήθεια εδώ είμαστε!

Καλησπέρα φίλε μου.Μια ερώτηση που λογικα θα έχει απαντηθεί,όμως ρωτάω ξανά😁Έχω Switch με sx os.Θελω να περάσω το atmosphere.Δεν είμαι τελείως άσχετος αλλά όχι και ειδικός.Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος;Μπορώ να περάσω κατευθείαν αρχεία στην sd μου;Σε ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Billie13 είπε

Καλησπέρα φίλε μου.Μια ερώτηση που λογικα θα έχει απαντηθεί,όμως ρωτάω ξανά😁Έχω Switch με sx os.Θελω να περάσω το atmosphere.Δεν είμαι τελείως άσχετος αλλά όχι και ειδικός.Ποιος είναι ο πιο εύκολος τρόπος;Μπορώ να περάσω κατευθείαν αρχεία στην sd μου;Σε ευχαριστώ.

https://nh-server.github.io/switch-guide/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...