Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
19 minutes ago, jon_pallis said:

 Δεν καταλαβαίνω γιατί τα κατά τα άλλα υπέροχα Celeste ή Hollow Knight να κοστίζουν περισσότερο στο Switch. 

Δεν ξέρω αν trollάρεις ή αν το λες στα σοβαρά, αλλά τόσο το Hollow Knight, όσο και το Celeste έχουν ίδια τιμή σε Steam και Switch (15 και 20 ευρώ αντίστοιχα). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Δεν ξέρω αν trollάρεις ή αν το λες στα σοβαρά, αλλά τόσο το Hollow Knight, όσο και το Celeste έχουν ίδια τιμή σε Steam και Switch (15 και 20 ευρώ αντίστοιχα). 

Ειλικρινά δεν trollάρω. Όταν ήθελα να τα πάρω πρέπει να είχαν 50% διαφορά. Ίσως να ήταν sales αλλά δεν το θυμάμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, jon_pallis said:

Ειλικρινά δεν trollάρω. Όταν ήθελα να τα πάρω πρέπει να είχαν 50% διαφορά. Ίσως να ήταν sales αλλά δεν το θυμάμαι.

Ειδικά το Hollow Knight που το αγόρασα day one στο NSw, είχε από Νορβηγία 10 ευρώ και κάτι ψιλά, ενώ από κλειδάδικο στο Steam έχει ακόμα και σήμερα κοντά στα 12 ευρώ. 

Δηλαδή ακόμα και πλαγίως βγαίνει φθηνότερα στο Switch. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Malthador είπε

Ειδικά το Hollow Knight που το αγόρασα day one στο NSw, είχε από Νορβηγία 10 ευρώ και κάτι ψιλά, ενώ από κλειδάδικο στο Steam έχει ακόμα και σήμερα κοντά στα 12 ευρώ. 

Δηλαδή ακόμα και πλαγίως βγαίνει φθηνότερα στο Switch. 

Μπορεί και να θυμάμαι λάθος. Αλλά θα έπαιρνα όρκο για τη διαφορά που είχαν όταν τα κοίταγα. Σε κάθε περίπτωση ωστόσο, εσύ δεν βλέπεις διαφορές σε τιμές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

 

Στα τεχνικά θέματα τώρα. Έβγαλαν SX OS 1.6 και μιλάνε για stealth (αν δεν κάνω λάθος) λειτουργία. Και καλά δεν μπορεί να σε δει η Ninty. Τί ισχύει? Εγώ updates κάνω κανονικά online και μετά απλά διαγράφω τα Network Settings. Δεν με απασχολεί το ban (δύο κονσόλες) αλλά τα updates.

Το sx 1.6 σε stealth mode ουσιαστικά μπλοκάρει ολες τις IP και τα calls του Nintendo .COM και CDN ώστε και συνδεδεμένος με WIFI και αν είσαι δεν στέλνει καμία πληροφορία η log files προς τους Nintendo servers. Αυτό σημαινει βέβαια οτι εισαι ουσιαστικά offline οσο αφορά τη Nintendo και δεν μπορείς να κανεις updates! Απλά σου δίνει την ευχέρια να μην έχεις το switch σε airplane mode η με τα Internet settings disabled και να μπορείς να συνδέεσαι στο δίκτυο για άλλες χρήσεις .Όσον αφορά τα Updates που κάνεις Online πως τα κάνεις σε Official firmware ή σε Custom Firmware ? Τα updates τα κ'ανεις σε δικούς σου τίτλους ή σε .XCI ή .NSP τίτλους ? Eισαι online σε official ή custom firmware ?

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nekrik είπε

Όσον αφορά τα Updates που κάνεις Online πως τα κάνεις σε Official firmware ή σε Custom Firmware ? Τα updates τα κ'ανεις σε δικούς σου τίτλους ή σε .XCI ή .NSP τίτλους ? Eισαι online σε official ή custom firmware ?

Μιλάω για updates παιχνιδιών. Σε CFW. Σε .xci και .nsp (δεν θυμάμαι βέβαια αν όντως έχω κάνει σε e-shop game αλλά αν είχε τότε έχει γίνει). Προσωρινά online σε CFW. Μιλάμε για online αυτόματο update των games.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Μιλάω για updates παιχνιδιών. Σε CFW. Σε .xci και .nsp (δεν θυμάμαι βέβαια αν όντως έχω κάνει σε e-shop game αλλά αν είχε τότε έχει γίνει). Προσωρινά online σε CFW. Μιλάμε για online αυτόματο update των games.

Με αυτόν τον τροπο χρήσης,το πιθανότερο ειναι να φας ολικό cdn ban απο την Ninty σε ενα απο τα μελλοντικά ban waves !  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
28 λεπτά πριν, nekrik είπε

Με αυτόν τον τροπο χρήσης,το πιθανότερο ειναι να φας ολικό cdn ban απο την Ninty σε ενα απο τα μελλοντικά ban waves !  

Καλά δεν με απασχολεί καθόλου. Δύο κονσόλες!!!!! και εννοείται διαφορετικά accounts, emails και regions

Off Topic κι αν χρειαστεί ας διαγραφεί.

Ελληνικό competitive scene στο Smash υπάρχει? κι αν ναι, που?

Επεξ/σία από jon_pallis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μόνο αρνητικό με το όλο θέμα είναι για την μερίδα εκείνη των κατόχων Switch, που αγοράζουν το περιεχόμενο της Nintendo αυθεντικό, αλλά ήθελαν να ξεκλειδώσουν τις δυνατότητες του συστήματος και για άλλα πράγματα (game streaming απο το PC, emulators, homebrews, etc). Αυτά δεν μπορούν να τα κάνουν με μία κονσόλα.

Αναγκαστικά θέλει 2. Μία χακαρισμένη και μία απείραχτη.

Κατα τα άλλα, ο καθένας κάνει τις επιλογές του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, panther_512 είπε

να ξεκλειδώσουν τις δυνατότητες του συστήματος και για άλλα πράγματα (game streaming απο το PC,

Streaming γίνεται με την Live Gamer Portable. Το έχω δοκιμάσει. Pc δεν εχω.....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Streaming γίνεται με την Live Gamer Portable. Το έχω δοκιμάσει. Pc δεν εχω.....

Δεν μιλάω για game capturing. Αναφέρομαι στο να στριμάρει το PC σου παιχνίδια και να τα παίζεις στο Switch, όπως γίνεται με τα smartphones.

Επεξ/σία από panther_512
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, panther_512 είπε

Δεν μιλάω για game capturing. Αναφέρομαι στο να στριμάρει το PC σου παιχνίδια και να τα παίζεις στο Switch, όπως γίνεται με τα smartphones.

ααααααα οκ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...