Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, jumaru1821 είπε

Ποσο εχει αυτο φίλε?? 

20-25e

 

απίστευτα καλά νέα, ειδικά για τους emus  :)


 

Αναφορά σε κείμενο

 

libnx 1.4.0 adds OpenGL support!

One of the biggest leaps in the Switch homebrew scene is here!

Hardware acceleration is now possible on Switch! The newest update to LibNX will now enable homebrew developers to take advantage of the GPU, enabling massive performance gains in exciting apps.

This update also opens up the possibility of emulators for more powerful systems such as Gamecube, as well as 3D homebrew apps now being possible at playable frame rates. It is safe to say that this is a massive milestone for the community.

Please be aware that apps need to be updated to support the new functionality, allow developers time to adapt.

Massive thanks to Armada , Plutoo and everyone else who has contributed to making this possible. 
 

[IMG] libnx 1.4.0 and a huge surprise!
devkitPro is proud to announce our strongest yet update to the Switch homebrew tools and libraries:
 
  • libnx 1.4.0 is now available via pacman. Use sudo (dkp-)pacman -Syu to update or sudo (dkp-)pacman -S libnx to install.
  • The initial version of the mesa/nouveau port for Switch is now available! With this, we now provide support for OpenGL 4.3 (Core Profile), which means Switch homebrew can now take advantage of the GPU for graphics rendering. OpenGL ES 2.x and 3.x are also additionally available. You can use sudo (dkp-)pacman -S switch-mesa to install this package.
  • switch-examples were updated with brand new OpenGL examples. Use (dkp-)pacman -Syu to update or sudo (dkp-)pacman -S switch-examples to install.
  • Finally, several portlibs were added that make it easier to use the new OpenGL support: switch-glm, switch-glad. These are required for building the OpenGL examples mentioned above.

:arrow: https://devkitpro.org/viewtopic.php?f=13&t=8780

LibNX OpenGL examples:
https://github.com/switchbrew/switch-examples/tree/master/graphics/opengl

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
2 minutes ago, Daredevil said:

απίστευτα καλά νέα, ειδικά για τους emus  :)

Δηλαδή, που μπορεί να φτάσει το emulation; Αφού λέει ότι πιθανόν να βγει GC emulator, τότε υπάρχει περίπτωση να δούμε και PS1/PS2 emulators;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Malthador είπε

Δηλαδή, που μπορεί να φτάσει το emulation; Αφού λέει ότι πιθανόν να βγει GC emulator, τότε υπάρχει περίπτωση να δούμε και PS1/PS2 emulators;

ναι νομίζω, τώρα δεν ξέρω πόσο Playable θα είναι τα ps2 games, πάντως ο tegra τρέχει ps2 emu ήδη σε android

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sanshiro13 δεν έχω κάποιο πρόβλημα μπορώ να απαντάω όλη μέρα σε φόρουμ αλλά για απλές ερωτήσεις γιατί δεν Goοglarεις να μη σπαμάρουμε το τόπικ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/9/2018 στις 1:19 ΜΜ, Daredevil είπε

το πιο δύσκολο στην όλη διαδικασία είναι, αν δεν έχεις  jig, να βρεις με συνδετήρα αυτά τα αναθεματισμένα πινσ!!!! :D

μου πήρε 2 ώρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

νομίζω εμένα 45 λεπτά και δεν διακρίνομαι για την υπομονή μου!!!! αν αγόραζα κάτι μετά από όλο αυτό  θα ήταν ένα έτοιμο jig και σίγουρα όχι dongle :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Daredevil είπε

@sanshiro13 δεν έχω κάποιο πρόβλημα μπορώ να απαντάω όλη μέρα σε φόρουμ αλλά για απλές ερωτήσεις γιατί δεν Goοglarεις να μη σπαμάρουμε το τόπικ?

Εντάξει φίλε μου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...