Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

μολις τσεκαρα αυτην την λιστα για το αν το δικο μου ειναι συμβατο https://team-xecuter.com/forums/threads/154355-GUIDE-How-to-know-if-a-Switch-is-currently-unhackable-(August-2018)

και το δικο μου ειναι ΧΑJ700001   , αυτο σημαινει οτι δεν γινεται το hack?

Στο site λέει ότι πάνω από XAJ7005XXXXXXX είναι patched εάν εσυ έχεις XAJ700001 Δεν νομίζω να έχεις πρόβλημα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ababapanos είπε

μολις τσεκαρα αυτην την λιστα για το αν το δικο μου ειναι συμβατο https://team-xecuter.com/forums/threads/154355-GUIDE-How-to-know-if-a-Switch-is-currently-unhackable-(August-2018)

και το δικο μου ειναι ΧΑJ700001   , αυτο σημαινει οτι δεν γινεται το hack?

Serials beginning with XAJ7:
XAJ70043332XXX (and lower) - Not Patched
XAJ70043XXXXXX - Possibly patched
XAJ7005XXXXXXX (and above) - Patched
ΕΣΥ έχεις  XAJ700001, οποτε λογικά δεν έχουν patched το bootrom και δέχονται το  fusee gelee payload. Φανταζομαι για να είσαι ίσως 100% σίγουρος πρέπει το ελέγξεις με το guide που περιγράφει έναν τρόπο δοκιμής .

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που μπορουμε να βρουμε Jig απο εδω Ελλαδα για αμεση αγορα και φθηνα?  στο ebay υπαρχουν απο 1 ευρω αλλα απο κινα θα κανει κανα 20ημερο για να ερθει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

1 ώρα πριν, ababapanos είπε

Που μπορουμε να βρουμε Jig απο εδω Ελλαδα για αμεση αγορα και φθηνα?  στο ebay υπαρχουν απο 1 ευρω αλλα απο κινα θα κανει κανα 20ημερο για να ερθει

με συνδετήρα θα σου πάρει λίγη ώρα, θα κατεβάσεις πιθανών ότι κατεβαίνει σε βρισιά αλλά θα το κάνεις πιο γρήγορα από οποιαδήποτε αποστολή :)μετά autorcm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sxos 2.2 beta με για μένα το καλύτερο feature so far

Lets jump into the list of changes!

  • Docked USB drive support!

Yes. You read it right. You can now plug a USB mass storage device into your switch' dock and load XCI or install NSP content from there directly. No longer are you limited by the size of your microSD card when playing the switch from the comfort of your couch, but you can now enjoy TERABYTES of content by using external harddisks and such! The filesystem on the drive needs to be either FAT32 or exFAT, and the directories that are being scanned for content are equal to the ones you'd use on the microSD card.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 minute ago, Daredevil said:

sxos 2.2 beta με για μένα το καλύτερο feature so far

Lets jump into the list of changes!

  • Docked USB drive support!

Yes. You read it right. You can now plug a USB mass storage device into your switch' dock and load XCI or install NSP content from there directly. No longer are you limited by the size of your microSD card when playing the switch from the comfort of your couch, but you can now enjoy TERABYTES of content by using external harddisks and such! The filesystem on the drive needs to be either FAT32 or exFAT, and the directories that are being scanned for content are equal to the ones you'd use on the microSD card.

...

Η Nintendo τα βλέπει αυτά; Είναι αδιαννόητο να πρέπει να χακάρω τη συσκευή μου για να απολαμβάνω τα αυτονόητα.

Από τους σημαντικότερους λόγους για να χακάρει κάποιος την κονσόλα του.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εσύ Malthador πάς αναγκαστικά για χακάρισμα.

Βλέπω ότι όλα αυτά που ζητούσες από τον καιρό που πρωτοπαρουσιάστηκε το Switch θα γίνουν κάποια στιγμή πραγματικότητα (βλέπε τώρα υποστήριξη εξωτερικού δίσκου), από τους χάκερς του συστήματος.

Επεξ/σία από panther_512
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 minutes ago, panther_512 said:

Εσύ Malthador πάς αναγκαστικά για χακάρισμα.

Βλέπω ότι όλα αυτά που ζητούσες από τον καιρό που πρωτοπαρουσιάστηκε το Switch θα γίνουν κάποια στιγμή πραγματικότητα (βλέπε τώρα υποστήριξη εξωτερικού δίσκου), από τους χάκερς του συστήματος.

Είναι δεδομένο ότι θα το χακάρω κάποια στιγμή, περιμένω δύο πράγματα: να γίνει reverse engineered το Gamestream του X1 και να ανακοινώσουν το revision (γιατί σε κάθε περίπτωση θέλω να έχω και μία unhacked κονσόλα για το online).

Μα είναι να τραβάς τα μαλλιά σου όμως, γίνεται, το έκαναν οι χάκερς, γιατί δεν το δίνουν και στο OFW για να χρησιμοποιήσει το feature όποιος ενδιαφέρεται; Πφφ...

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω να μην περιμένουμε δύο γενιές και στη Nintendo 😛
Φανταστικό feature. Ο πλάστιγγα γέρνει προς SX OS πλέον. Ελπίζω να το καταφέρουν και στο ReiNx.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

External Hard Drive Support !

Έχω ήδη ενα γεμάτο 500gb και το πρόβλημα δεν ήταν να βγαζω και να βαζω την καρτα αλλα ο χρόνος που μου έπαιρνε να μεταφέρω απο pc σε sd card

Kudos to the hacking scene

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
3 hours ago, Daredevil said:

εντάξει πάντα έτσι γίνεται, το xbmc πχ βγήκε για hacked xbox και μετά από 2 κονσόλες βγήκε επίσημα το kodi στο store του.

Μόνο που η Ν είχε support για external δίσκους στην προηγούμενη κονσόλα της και απλά αποφάσισε να κόψει το support. 

Θα δουλεύει μόνο με το dock ή και με την κονσόλα σκέτη σε φορητό/tabletop mode;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Malthador είπε

Μόνο που η Ν είχε support για external δίσκους στην προηγούμενη κονσόλα της και απλά αποφάσισε να κόψει το support. 

Θα δουλεύει μόνο με το dock ή και με την κονσόλα σκέτη σε φορητό/tabletop mode;

Δεν νομίζω να αντέχει η μπαταρία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...