Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 minutes ago, Daredevil said:

και στα 2 , έχει βγει ήδη

E7Qnb3h.jpg

Πο ρε φίλε, τι λες τώρα... Κολλάς με velcro έναν 2ΤΒ σκληρό στην πλάτη του Switch και είσαι έτοιμος. 

Αν δεν σου κάνει κόπο και έχεις χρόνο, δοκίμασε κάποια στιγμή και με καλώδιο τύπου Υ (με σωστή αντίσταση πάντα) να μας πεις αν μπορεί να φορτίζει ταυτόχρονα κιόλας. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν είναι δική μου η φώτο, αλλά αύριο θα το δοκιμάσω κι γω. Με φορτιστή δεν θα παίξω δεν το εμπιστεύομαι ακόμα :)

αργείς πάντως να το χακάρεις :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α ρε team sx παλι μας εφτιαξες..οπως τοτε εποχη 360...Πως το λενε αυτο το καλωδιακι που μπαινει στο switch και βγαζει εξοδο usb ειπαμε?? γιατι εχω ενα τετοιο για απο πισω!!

https://www.skroutz.gr/s/15251138/Kingston-Datatraveler-100-G3-256GB-USB-3-0.html 😎

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, cupra20vt είπε

Α ρε team sx παλι μας εφτιαξες..οπως τοτε εποχη 360...Πως το λενε αυτο το καλωδιακι που μπαινει στο switch και βγαζει εξοδο usb ειπαμε?? γιατι εχω ενα τετοιο για απο πισω!!

https://www.skroutz.gr/s/15251138/Kingston-Datatraveler-100-G3-256GB-USB-3-0.html 😎

ναι είναι τα καλύτερα 20ε που έχω ξοδέψει σίγουρα

OTG

Επεξ/σία από Daredevil
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτος ο εξωτερικος ξερετε αν ειν συμβατος για το switch?κ ποιο καλωδιο πρεπει να αγορασω για να μπορω να τον συνδεσω?

https://www.skroutz.gr/s/10308875/Western-Digital-My-Passport-4TB-2016.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα,

Επειδή η sd-card μου (32GB) δεν χωράει τίποτε άλλο και δεν θέλω να χρησιμοποιώ το switch μου με external drive, έχετε να μου προτείνετε καμία sd-card σε λογικά πλαίσια τιμής? Επίσης ξέρουμε τα maximum read speeds από sd-card του Switch? Μην πάρω κανένα τέρας και είναι overkill για το Switch.

Τέλος, να φανταστώ ότι ρίχνω ότι έχει η παλαιά κάρτα στην καινούργια και δουλεύει, σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Καλησπέρα,

Επειδή η sd-card μου (32GB) δεν χωράει τίποτε άλλο και δεν θέλω να χρησιμοποιώ το switch μου με external drive, έχετε να μου προτείνετε καμία sd-card σε λογικά πλαίσια τιμής? Επίσης ξέρουμε τα maximum read speeds από sd-card του Switch? Μην πάρω κανένα τέρας και είναι overkill για το Switch.

Τέλος, να φανταστώ ότι ρίχνω ότι έχει η παλαιά κάρτα στην καινούργια και δουλεύει, σωστά?

Οποια και να παρεις class 10 εισαι οκ.

ναι σωστα τα αντιγραφεις στην καινουργια και εισαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, jon_pallis είπε

Καλησπέρα,

Επειδή η sd-card μου (32GB) δεν χωράει τίποτε άλλο και δεν θέλω να χρησιμοποιώ το switch μου με external drive, έχετε να μου προτείνετε καμία sd-card σε λογικά πλαίσια τιμής? Επίσης ξέρουμε τα maximum read speeds από sd-card του Switch? Μην πάρω κανένα τέρας και είναι overkill για το Switch.

Τέλος, να φανταστώ ότι ρίχνω ότι έχει η παλαιά κάρτα στην καινούργια και δουλεύει, σωστά?

Εγω αυτήν εχω χωρις κανενα πρόβλημα και την θεωρώ κορυφή  ειδικά στη μεταφορά απο PC

Επεξ/σία από nekrik
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nekrik είπε

Εγω αυτήν εχω χωρις κανενα πρόβλημα και την θεωρώ κορυφή  ειδικά στη μεταφορά απο PC

Αυτήν παρήγγειλα κι εγώ

Εχω την αντίστοιχη 32gb

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ας μου λυσει καποιος την απορια αν μπορει..

Εχω ενα switch σε fw 5.0.Χ και τρεχω sx os.

Πως μπορω να παω σε fw 6.0.X ? Απλα κανω update απο τη nintendo επίσημα (αφου πρωτα εχω κανει power off βεβαια και on) και μετα κουμπωνω παλι το dongle του sx και ολα καλα? 

Σωστα εχω καταλαβει?

Επεξ/σία από gatakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...