Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 24/10/2018 στις 7:10 ΜΜ, Daredevil είπε

εγώ πήρα αυτό με 7ε,

Για δώσε feedback γιατι το περιμένω και εγω. Το jig τους ειναι πολύ ποιοτικό οπότε προχώρησα και το injector.

Φορτιζεις, επιλέγεις το Payload απο κουμπι και βαράς στο ψαχνό;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 λεπτό πριν, Vagosman είπε

Για δώσε feedback γιατι το περιμένω και εγω. Το jig τους ειναι πολύ ποιοτικό οπότε προχώρησα και το injector.

Φορτιζεις, επιλέγεις το Payload απο κουμπι και βαράς στο ψαχνό;

Για το jig ισχύει ναι αλλά δεν έχει έρθει ακόμα :) Απ' ότι διαβάζω 1 αρνητικό έχει ότι δεν κρατάει πολύ την φόρτιση. Αλλά ναι έτσι πάει φορτίζεις, επιλέγεις και μπουμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα δεν μας πειράζει αυτό. Ρίχνω το payload μονο αν βγάλω sd για μετατροπές. Αυτό γίνεται λιγότερο σχετικά σπάνια πλέον.

Παράλληλα παρακολουθώ και την εξέλιξη του Dragon Injector οπου θα ειναι και η τελική μου λύση για always on the go.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το λοιπον

Κατα λάθος (εχω δυο switch και τα μπερδεψα) εκανα update στο hacked switch μου.

Τωρα bootαρει κατευθείαν στο ofw. Εχουμε ιδεα πως επιστρεφω σε cfw? Όταν συνδέω το switch με το sxtools απλα bootαρει σε ofw

Edit: problem solved

Έπρεπε να μπει πάλι σε RCM Mode (το Auto RCM δεν δούλευε). Δεν έχω - ουτε είχα ποτέ jig - και ενω αρχικά ειχα κανει το συνδετήρα τωρα έφτιαξα joycon με αλουμινόχαρτο. Απο ότι φαίνεται θα χρειαστεί να βρω ωστόσο ενα jig. Εχει κανεις σας δευτερο να το αγοράσω ή εναλλακτικά καποιο ελληνικο κατάστημα που να διαθέτει?

Επεξ/σία από jon_pallis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Oπότε έφαγες superban πλέον.

Aφου εισαι με sx επρεπε να το εχεις σε stealth mode.

Σχετικά με το jig πάρε απο ebay, ψάξε RCM Tool

Αυτο με το κουτάκι. Φτηνό και πολύ καλό.

Επεξ/σία από Vagosman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Oπότε έφαγες superban πλέον.

Aφου εισαι με sx επρεπε να το εχεις σε stealth mode.

Σχετικά με το jig πάρε απο ebay, ψάξε RCM Tool

Αυτο με το κουτάκι. Φτηνό και πολύ καλό.

Hey

Τι εννοείς superban. Δεν με απασχολει βέβαια το online άλλα θα με ενδιέφερε να μαθω τι είναι το superban.

Σε stealth mode δεν σε αφήνει να κάνεις console

Πως θα έκανες εσυ το update αν το χρειαζοσουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τα ban που σου κοβει τις προσβάσεις στο eshop και στα λοιπα ονλινε. To superban δεν θα σε αφήνει ουτε καν firmware update.

Console τι εννοεις;

Update μπορεις να κανεις manually μεσω εφαρμογής. Αλλιως συμβατικά κανεις nand restore το φερνεις στην πρότερη κατάσταση (αν ειχες κρατήσει backup) κάνεις επισημα update σε καθαρή κονσόλα και μετά ξανά cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Vagosman είπε

Ειναι τα ban που σου κοβει τις προσβάσεις στο eshop και στα λοιπα ονλινε. To superban δεν θα σε αφήνει ουτε καν firmware update.

Console τι εννοεις;

Update μπορεις να κανεις manually μεσω εφαρμογής. Αλλιως συμβατικά κανεις nand restore το φερνεις στην πρότερη κατάσταση (αν ειχες κρατήσει backup) κάνεις επισημα update σε καθαρή κονσόλα και μετά ξανά cfw

Nand backup δεν εχω κρατησει. Καλα καταλαβες update εννουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εχθές το βράδυ έκανα τελικά εγκατάσταση την emunand και επίσης έκανα και backup την nand που είχε τεράστιο μέγεθος 25 γίγα όλα αυτά μέσω του sx os .

H απορία μου είναι ότι είχα ξανακάνει backup την nand και το αρχείο Ήτανε κάτι παραπάνω από 10 γίγα!, λοιπόν μόλις εβαλα την emunand έμπαινα στο άλμπουμ μέσω του Sx os  και αυτό κράσαρε συνεχώς και μου ζήταγε να κάνω Showdown το μηχάνημα είχα  έκδοση 2.0 1 στο Sx os ,τελικά διόρθωσα  το πρόβλημα βάζοντας το 2,2.1 beta και επίσης αντέγραψα το backup της ναντ και την έσβησα από την SD κάρτα και τώρα λειτουργούν όλα ρολόι εκανα και αναβαθμιση την emunand  στο 6.0.5 .και το switch ειναι στο 5.1

Το αναφέρω γιατί διάβασα ότι πολλοί έχουν συναντήσει αυτό το πρόβλημα μετά την εγκατάστασή της emunand.

Επεξ/σία από sils
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει τυχει σε κανεναν να μην ανοιγει το switch? εχω sx pro στο τελευταιο version, ειχε κλεισει η κονσολα απο μπαταρια, ειχα προσπαθησει πριν να περασω ενα game αλλα ειδα οτι ειχε λιγο μπατηρια και το εβαλα στο dock να φορτσισει, το εκλεισα και το εβαλα στο dock αλλα παρατηρω οτι δεν φορτιζει, απλα ανοιγοκλεινει μια φορα το λαμπακι που εχει το dock, φορτιζω το dongle προσπαθω να μπουταρω το switch αλλα τιποτα, εχει κανεις καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να εχω δοκιμασει πανω απο 20 φορες με το dongle, εχω το ταμπλετ τωρα και φορτιζει απευθειας απο τον φορτιστη πανω απο 1 ωρα αλλα και παλι δεν δειχνει τιποτα η οθονη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κούμπωσε το στο pc, κάνε inject payload και θα ανοίξει. Ένα βασικό πρόβλημα του autorcm είναι αυτό.Μην  μείνεις ποτέ από μπαταρία. Το dongle δεν έχει αρκετή ισχύ για να πάρει μπρος η κονσόλα. 

 

Edit : παρόμοιο πρόβλημα https://gbatemp.net/threads/pls-help-my-switch-wont-turn-on.50

Επεξ/σία από Jimys2008
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...