Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και να ξερεις η cdmedia παρεχει ανταλλακτικα και service στις κονσολες της νιντεντο.Δεν ειναι οπως σονυ/ms που σου δινουν επισκευασμενες κονσολες και πρεπει να στελνεις την κονσολα εκτος Ελλαδας στα κεντρα Service που εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Mr_Terror είπε

ο νομος λεει 2 χρονια εγγυηση.Δεν ξερω να σου πω περισσοτερα.Παντως οπου ειχα δει να πουλιεται το switch εδιναν 2 ετη εγγυηση.

Ο Mr_Terror έχει απόλυτο δίκιο. Οτι ηλεκτρονικό πωλείται εντός ΕΕ εχει δια νομου εγγυηση 2 ετη. Διαφορετικά δεν έχεις δικαίωμα να εμπιστεύεσαι εντός ΕΕ. Ακόμη κι αν λένε 1 έτος μόλις τους πεις για το νομό κάνουν τουμπεκί.

Η επέκταση παρέχεται απο το κατάστημα κι οχι απο τον κατασκευαστή ή τον επίσημο διανομέα. Πρακτικά ο φίλος πηρε ενα χρόνο εγγύηση από τα public προς 23€. Εγώ θα έδινα τοσα για ενα ετος.

Το switch μου το αγόρασα release night στο public κι όσοι ήσασταν εκεί θυμάστε οτι παραλάβαμε από το καφε. Επι τόπου ρώτησα για επέκταση εγγύησης αλλά έφαγα άκυρο (μονο στο κατάστημα μου είπαν). Την επόμενη μου ειπαν οτι γίνεται μόνο κατα την αγορά. Τώρα αν με έπαιρναν απο τα public να μου πουν μου δίνουν ενα χρονο ακόμη θα το αγόραζα. Σε λιγο καιρό κλείνουμε τα δύο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
36 minutes ago, jon_pallis said:

Τώρα αν με έπαιρναν απο τα public να μου πουν μου δίνουν ενα χρονο ακόμη θα το αγόραζα. Σε λιγο καιρό κλείνουμε τα δύο.

Γιατί θα την αγόραζες; Αφού το έχεις χακάρει... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, postfire είπε

πως τσεκαρουμε καποιο switch αν χακαρετε?

τι πρεπει να κοιταξω?

Με το σειριακό της συσκευής . Διάβασε εδώ ποια switch έχουν πιθανών πατσαρισμενο bootrom και δεν δέχονται  το fusee gelee exploit payload :

https://gbatemp.net/threads/switch-informations-by-serial-number-read-the-first-post-before-asking-questions.481215/

Επεξ/σία από nekrik
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, nekrik είπε

Με το σειριακό της συσκευής . Διάβασε εδώ ποια switch έχουν πιθανών πατσαρισμενο bootrom και δεν δέχονται  το fusee gelee exploit payload :

https://gbatemp.net/threads/switch-informations-by-serial-number-read-the-first-post-before-asking-questions.481215/

ευχαριστω 

τον σειριακο τον εχει εξω στο κουτι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

για χακ πιο προτεινετε παιδες?Xecuter SX Pro?

επισης τι καρτα μνημης θελει για τα παιχνιδια?

και πια προτεινετε?

ευχαριστω

 

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, postfire είπε

για χακ πιο προτεινετε παιδες?Xecuter SX Pro?

επισης τι καρτα μνημης θελει για τα παιχνιδια?

και πια προτεινετε?

ευχαριστω

Για αρχη δες αν σπαει η κονσολα βαση σειριακου και τα αλλα ερχονται....αν πηρες της προσφορας του public σπαει δε σπαει....

Εγω πηρα απο τις προσφορες του Insomnia στα 128GB της samsung

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...