Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 26/11/2018 στις 2:35 ΜΜ, Nathan Drake!! είπε

Παιδιά καλησπέρα. Επικοινώνησα τελικά με την Cd Media και αμέσως μου απάντησαν ότι δίνουν 2 χρόνια και κακώς το Public μου είπε 1! Μίλησα καπάκι και στα κεντρικά του Public και μόλις τους είπα ότι η Nintendo αλλά και τα άλλα καταστήματα δίνουν 2 χρόνια αμέσως κατάπιαν τη γλώσσα τους και χωρίς πολλά πολλά, μου είπαν αν θέλω να πάω την κονσόλα πίσω η την επιπλέον εγγύηση και να μου δώσουν επιστροφή χρημάτων. Έτσι κι έγινε! Άρε απάτες που κάνουν!:angry: Το ίδιο μου είπαν (στο Public) κάνει και η Sony, Appel, Hp κι έχουν φάει πόσα προστίματα. Τέλος πάντων, τέλειωσε το ζήτημα.

Σας ευχαριστώ όλους!:) 

Άσε που δεν θα τιμούσαν ούτε τον συν 1 χρόνο. Θέλουν χοντρό κυνήγι γιατί θα είχες να κάνεις μόνο με το public και όχι με CD media.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 26/11/2018 στις 7:53 ΜΜ, jon_pallis είπε

nai

Οκ δεν την συνδέω καθόλου την κονσόλα με το ίντερνετ.

12 ώρες πριν, Vagosman είπε

Άσε που δεν θα τιμούσαν ούτε τον συν 1 χρόνο. Θέλουν χοντρό κυνήγι γιατί θα είχες να κάνεις μόνο με το public και όχι με CD media.

Ναι το σκέφτηκα κι εγώ αυτό. Όχι ότι και η αντιπροσωπείες (Sony, Apple κτλ) το εκτιμούν πάντα κι αυτές αλλά τέλος πάντων. Είναι μη σου κάτσει και μπλέξεις.

Κανένα περιφερειακό για το Sw που ίσως χρειαστεί έχετε να προτείνεται παίδες;

Επεξ/σία από Nathan Drake!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

27 λεπτά πριν, Nathan Drake!! είπε

Οκ δεν την συνδέω καθόλου την κονσόλα με το ίντερνετ.

Ναι το σκέφτηκα κι εγώ αυτό. Όχι ότι και η αντιπροσωπείες (Sony, Apple κτλ) το εκτιμούν πάντα κι αυτές αλλά τέλος πάντων. Είναι μη σου κάτσει και μπλέξεις.

Κανένα περιφερειακό για το Sw που ίσως χρειαστεί έχετε να προτείνεται παίδες;

Αυτο ειναι must buy ειδικα αν σε ενδιαφερει κυριως το handheld mode

 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια λιγο τα φωτα σας παρακαλω!

εχω καποια αποριες

πηρα καινουριο switch και εχει 4.1.0

εχω παραγγειλει xecuter sx os

οι ερωτησεις μου ειναι

1: οταν ακολουθωντας τον οδηγο του sx os περασουμε το cfw μετα χρειαζεται καθε φορα που ανοιγουμε την κονσολα να ξανακανουμε την διαδικασια?

2:επειδη εχει παλιο fw 4.1.0 να περασω emunand και να αναβαθμισω το emunand σε 6.1.0 οπως μου προτειναν καποια παιδια?

δεν υπαρχει αλλος τροπος να παω σε 6.1.0?

3: τα παιχνιδια μεγαλυτερα των 4gb πως τα περναμε?

ευχαριστω επισης οσους με βοηθησαν

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, postfire είπε

παιδια λιγο τα φωτα σας παρακαλω!

εχω καποια αποριες

πηρα καινουριο switch και εχει 4.1.0

εχω παραγγειλει xecuter sx os

οι ερωτησεις μου ειναι

1: οταν ακολουθωντας τον οδηγο του sx os περασουμε το cfw μετα χρειαζεται καθε φορα που ανοιγουμε την κονσολα να ξανακανουμε την διαδικασια?

2:επειδη εχει παλιο fw 4.1.0 να περασω emunand και να αναβαθμισω το emunand σε 6.1.0 οπως μου προτειναν καποια παιδια?

δεν υπαρχει αλλος τροπος να παω σε 6.1.0?

3: τα παιχνιδια μεγαλυτερα των 4gb πως τα περναμε?

ευχαριστω επισης οσους με βοηθησαν

1: αν έχει auto rcm τοτε απλα δεν το κλεινεις ποτε. Πάντα sleep mode. Ετσι το εχω κι εγω. Αν δεν ενεργοποιησεις το auto rcm τοτε μετα απο καθε shut down νομιζω θελει διαδικασια.
2. Θα σε βοηθησει καποιος άλλος. το πηγα καταλαθος σε official 6.1 χωρις να εχω κανει τιποτε άλλο - ευτυχως που δεν συνεβει μια εμδομαδα μετα να βρεθω σε 6.2

Γενικα δεν καταλαβαίνω το λόγο αγοράς sx pro. Αντιλαμβάνομαι ότι φαίνεται εύκολο αλλά δεν διαφέρει πολύ στη διαδικασία να το κανεις από το κινητο (sx tools). Εγω αγόρασα μονο ενα jig για να υπάρχει. Γενικά το έχω κάνει με συνδετηρες και με αλουμινοχαρτο στο joycon

Επεξ/σία από jon_pallis
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σε ολουςσΠηρα ενα switch το οποιο δυστυχως αναβαθμιστηκε στην τελευταια εκδοση 6.2.Ειδα σε πιο παλια μνμ οτι καλυτερα να μην αναβαθμιστει

Μπορει να φλασαριστει αυτο τωρα;Τι επιλογες εχω;

Δεν τα ξερω καλα,αν μπορει καποιος να με βοηθησει και να μου δωσει τα φωτα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, jon_pallis είπε

Λιγο υπομονή τωρα

Αρα αυτη τη στιγμη δεν μπορει να γινει κατι...Συνηθως ποσο σε ποσο καιρο θα βγαλουν το φλασαρισμα για αυτη την 6,2;Απο την εμπειρια σας δηλαδη ποσο κανουν περιπου;Να περιμενω η να παρω κανενα παιχνιδι γνησιο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 minutes ago, john1080 said:

Να περιμενω η να παρω κανενα παιχνιδι γνησιο;;

Όχι ρε, τι γνήσιο παιχνίδι να πάρεις, χαζός είσαι; Θες να πετάξεις τα λεφτά σου; 

Κράτα την κονσόλα εκεί πέρα κλειστή, κάποια στιγμή στο μέλλον μπορεί να χακαριστεί, θα παίξεις τότε. 

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως και δεν θα την κρατησω κλειστη φιλε,απλα αν προκειται,συμφωνα παντα με τα οσα εχετε δει μεχρι σημερα,αν σε καθε αναβαθμιση μετα απο 10 μερες βγαινει το φλασαρισμα εχει καλως.Αν κανει 2 και 3 μηνες να βγει,δεν θα κατσω να περιμενω...Θα αγορασω 1-2 παιχνιδια και μετα τα πουλαω

Για το λογο αυτο ρωτησα εσας,συμφωνα με την εμπειρια σας και με τα οσα εχετε δει μεχρι σημερα,ποσο καιρο κανει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, john1080 είπε

Προφανως και δεν θα την κρατησω κλειστη φιλε,απλα αν προκειται,συμφωνα παντα με τα οσα εχετε δει μεχρι σημερα,αν σε καθε αναβαθμιση μετα απο 10 μερες βγαινει το φλασαρισμα εχει καλως.Αν κανει 2 και 3 μηνες να βγει,δεν θα κατσω να περιμενω...Θα αγορασω 1-2 παιχνιδια και μετα τα πουλαω

Για το λογο αυτο ρωτησα εσας,συμφωνα με την εμπειρια σας και με τα οσα εχετε δει μεχρι σημερα,ποσο καιρο κανει...

Αυτο που εγινε με το 6.2 δεν το είχαμε ξανα δει. Αγνωστο ποτε κι επισης αγνωστο αν

Πιστεύω βέβαια οτι αργα ή γρήγορα θα σπάσει

Αγορασε να ευχαριστηθεί την κονσολα σου

Δυστυχώς δεν παίζουν πολλα μτχ αλλα zelda mario και mario kart θα βρεις. 

Παω να παίξω λίγο Super Smash Bros Ultimate

Επεξ/σία από jon_pallis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...