Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

13 ώρες πριν, postfire είπε

τπτ μαν παλι μου ζηταει προσπαθω να κανω την 128γιγα xfat

εχω ofw 4.1

υ.γ να πω οτι χθες εκανα την 128αρα φορματ σε φατ32 και περασα sx os

σημερα πηγα να κανω την διαιδκασια σου αλλα τα ιδια :(

ενεργοποιησες την emunand μολις ετρεξες το sx os? το πορτοκαλι κουτακι πανω απο το εικονιδιο του σχ οσ.otan μπαινεις στο album σου λεει πανω δεξια την εκδοση του σχ οσ kai apo kato EMU?

εαν εχεις μπερδευτει στειλε μου το τηλ σου να σε παρω να σου πω αυριο το πρωι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 4/12/2018 στις 10:03 ΜΜ, postfire είπε

παιδες λιγο τα φωτα σας

μου ηρθε το xecuter sx os και ξεκινησα την διαδικασια βαζοντας την sd card στο switch αλλα ζηταει system update για να κανει φορματ την καρτα σε xfat?

ti κανουμε?

εχω ακριβώς το ιδιο προβλημα με εσενα..τι πρεπει να κανουμε τελικά??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 ώρες πριν, madtracker είπε

εχω ακριβώς το ιδιο προβλημα με εσενα..τι πρεπει να κανουμε τελικά??

κοιτα επειδη και εγω τωρα μπηκα στον χορό του switch hack με βοηθησαν εδω τα παιδια

κοιτα τι firm εχεις τωρα?εχεις xecuter sx os?

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θέλω να αλλάξω κάρτα φαντάζομαι απλά κάνω c/p απο την παλιά στην καινούρια ε;

Τελικά τα 64 + την εσωτερική δεν ήταν αρκετά...

Και κάτι ακόμα. Σε πολλά παιχνίδια παίρνω το "There is an update for this application blah blah" πρίν ξεκινήσει το game.

Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω μαζικά; Αν όχι, αν κάνω reinstall για να σιγουρέψω το οτι έχω ignore το firmware update, επηρεάζονται κάπως τα save; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, postfire είπε

κοιτα επειδη και εγω τωρα μπηκα στον χορό του switch hack με βοηθησαν εδω τα παιδια

κοιτα τι firm εχεις τωρα?εχεις xecuter sx os?

6.1 firmware με xecuter os. εχω κανει την διαδικασια  αλλα στο reboot cfw κολλαει γιατι δεν διαβαζει την καρτα 128gb exfat

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, klainmaingr είπε

Αν θέλω να αλλάξω κάρτα φαντάζομαι απλά κάνω c/p απο την παλιά στην καινούρια ε;

Τελικά τα 64 + την εσωτερική δεν ήταν αρκετά...

Και κάτι ακόμα. Σε πολλά παιχνίδια παίρνω το "There is an update for this application blah blah" πρίν ξεκινήσει το game.

Υπάρχει τρόπος να το απενεργοποιήσω μαζικά; Αν όχι, αν κάνω reinstall για να σιγουρέψω το οτι έχω ignore το firmware update, επηρεάζονται κάπως τα save; 

Ναι απλά copy paste κάνεις. Έτσι έκανα μετάβαση από 64αρα σε 128αρα (reinx). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, madtracker είπε

6.1 firmware με xecuter os. εχω κανει την διαδικασια  αλλα στο reboot cfw κολλαει γιατι δεν διαβαζει την καρτα 128gb exfat

οπα

για κανε την καρτα xfat απο το pc και μετα περνα τα αρχεια στην καρτα και περνα το cfw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
51 λεπτά πριν, madtracker είπε

xfat την έχω από την αρχή, δεν bootarei cfw και στο owf ζητάει update για την microsd. έκανα emunand για να κάνω update από εκεί αλλά πάλι δεν bootarei.

Ξανά εγκατέστησε το 6.1 με υποστήριξη xfat...δεν νομίζω να μπρικαρει... :P

Αν έχεις custom firmware θέλει οπωσδήποτε το payload αλλιώς δεν ανάβει η κονσόλα...

Επεξ/σία από kioukiou800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, madtracker είπε

xfat την έχω από την αρχή, δεν bootarei cfw και στο owf ζητάει update για την microsd. έκανα emunand για να κάνω update από εκεί αλλά πάλι δεν bootarei.

οτι σου ειπε ο φιλος kioukiou800 αλλα πριν το κανεις βγαλε το emunand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.ενδιαφερομαι να αγοράσω switch Αλλά μόνο άμα μπορώ να περασω cfw.θελω να ρωτήσω:

1:Πρέπει να κοιτάξω να πάρω συγκεκριμένο μοντέλο που να σπάει?

2:online θα μπορώ να παιζω? 

3:αν υπάρχει κανένας οδηγός σπασίματος Ή Οδηγίες.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Malthador 

New Switch homebrew allows you to stream your PC games to your Switch

While a Nintendo Switch version of Rainway might never exist, and Moonlight for the Switch is still a non-working WIP, a new homebrew software is here to fill that game streaming void. In-Home-Switching is a program that allows you to stream games from your PC right to your Nintendo Switch. By booting into Atmosphere CFW and running the program on both your computer and Switch, you can play your PC games on your Switch in both handheld or docked mode. In order for the application to function at its best, running it will overclock your system to 1785MHz. According to tests done by the creators of In-Home-Switching, you can reach about 40-60fps when streaming 720p. Currently, there is no audio support, but it's a planned feature, as well as MacOS and Linux support.

:download: Source: GitHub
:download: Source: Required Drivers

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εξαιρετικά νέα, πρέπει να αγοράσω ένα δεύτερο Switch μου φαίνεται!

Αλλά τι εννοεί εδώ ο ποιητής:

49 minutes ago, Daredevil said:

 In order for the application to function at its best, running it will overclock your system to 1785MHz.

Θέλει να μας πει ότι το Switch θα τρέχει με ταχύτητα PS4 Pro;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...