Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα. Θελω να αγορασω και εγω ενα switch και θελω φυσικα να το φλασαρω. Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα της κονσολας? Μπορω να φλασαρω οποια κονσολα και αν παρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, S2000Honda είπε

Καλησπερα και χρονια πολλα. Θελω να αγορασω και εγω ενα switch και θελω φυσικα να το φλασαρω. Πρεπει να προσεξω κατι στην αγορα της κονσολας? Μπορω να φλασαρω οποια κονσολα και αν παρω?

Είχαν περισσέψει μερικά στο Public Περιστερίου που φλασαρονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, S2000Honda είπε

Για να καταλαβω 

Serials beginning with XAJ4:
XAJ400460 (and lower) - Not Patched
XAJ400470 (and above) - Possibly patched
XAJ400600 (and above) - Patched

εγω θελω να βρω Not patched σωστα;

σωστα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που το έχω κοντά ένα χρόνο αποτι κατάλαβα καλά  σπάει γιατί είναι μικρότερος ο αριθμός ... Γιουπι...   Γιατί  έχω  8 games ως τώρα μου έχουν φύγει αρκετά money... 

Τώρα πρέπει να δω πως θα το καταφέρω είδα έναν οδηγό που έβαλε ένα παιδί αλλά θα προτιμούσα να το κάνω βήμα βήμα με κάποιον απτό youtube  αλλά δεν έχω ψάξει κ αν υπάρχει κάποιος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα είναι XAJ4006******* fw version 4.1.0 (δεν το έκανα update) που αναφέρεται ως patched
Δεν μπορώ να του περάσω μόνιμο CFW (εφόσον είναι >3.0.0) ή δεν μπορώ να bootάρω καν Homebrew με την διαδικασία του JIG/RCM?
(Συγνώμη για την noobίλα της ερωτήσεως αλλά googlάρω από χτες και έχω χάσει τη μπάλα, βλέπω κάτι αγγελίες "CFW σε ΟΛΕΣ τις εκδόσεις Switch κτλ κτλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, ouranogrammi είπε

Εμένα είναι XAJ4006******* fw version 4.1.0 (δεν το έκανα update) που αναφέρεται ως patched
Δεν μπορώ να του περάσω μόνιμο CFW (εφόσον είναι >3.0.0) ή δεν μπορώ να bootάρω καν Homebrew με την διαδικασία του JIG/RCM?
(Συγνώμη για την noobίλα της ερωτήσεως αλλά googlάρω από χτες και έχω χάσει τη μπάλα, βλέπω κάτι αγγελίες "CFW σε ΟΛΕΣ τις εκδόσεις Switch κτλ κτλ)

Εάν είναι ipatched η bootrom θα μπαίνει μεν rcm αλλά δεν θα μπορείς να τρέξεις το fusee Gelee exploit  payload που είναι και το ζητούμενο για cfw, κοινώς για την ώρα δεν έχεις επιλογή για cfw μελλοντικά ίσως κάτι να γίνει 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 29/12/2018 στις 4:56 ΜΜ, postfire είπε

σωστα

Το δικό μου XAJ700028*******  firmware version 6.2.0 είναι χακαρετε;

Επεξ/σία από loukas599
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...