Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τωρα εχω ξεκινησει την διαδικασια και δεν το εκανα, το update ελπιζω να μπορει να γινει και αργοτερα. Τωρα ειμαι στην δημιουργεια της EmuNand που παιρνει αρκετη ωρα...

 

edit:  Εδω και καμια ωρα ειναι ακομα στο 3% στην emuNand, ειναι φυσιολογικο?  δηλαδη ποτε θα τελειωσει? αυριο?  φοβαμαι μην κλεισει απο μπαταρια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

2 ερωτησεις παρακαλω, εκανα το hack σε καρτα FAT32 , και δεν βολευει οπως καταλαβαινεται στο να περναω τα  μεγαλα παιχνιδια κλπ...   μπορω να αντιγραψω τα αρχεια σε μια αλλη καρτα EXFAT?

Και τελος το switch δεν ηταν στην τελευταια εκδοση 6.2 οταν εκανα το hack , να το κλεισω και να μπω σε oficial FW και να κανω το update και μετα να ξανα μπω σε SX OS?  η δεν ειναι αυτος ο σωστος τροπος?

 

Επεξ/σία από ababapanos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ababapanos είπε

2 ερωτησεις παρακαλω, εκανα το hack σε καρτα FAT32 , και δεν βολευει οπως καταλαβαινεται στο να περναω τα  μεγαλα παιχνιδια κλπ...   μπορω να αντιγραψω τα αρχεια σε μια αλλη καρτα EXFAT?

Και τελος το switch δεν ηταν στην τελευταια εκδοση 6.2 οταν εκανα το hack , να το κλεισω και να μπω σε oficial FW και να κανω το update και μετα να ξανα μπω σε SX OS?  η δεν ειναι αυτος ο σωστος τροπος?

Για το πρώτο σκέλος, fat32 για homebrew/emulators και exfat για παιχνιδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, kioukiou800 είπε

Για το πρώτο σκέλος, fat32 για homebrew/emulators και exfat για παιχνιδια

δηλαδη εννοείς μπορω να εχω 2 διαφορετικές καρτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, ababapanos είπε

τωρα εχω ξεκινησει την διαδικασια και δεν το εκανα, το update ελπιζω να μπορει να γινει και αργοτερα. Τωρα ειμαι στην δημιουργεια της EmuNand που παιρνει αρκετη ωρα...

edit:  Εδω και καμια ωρα ειναι ακομα στο 3% στην emuNand, ειναι φυσιολογικο?  δηλαδη ποτε θα τελειωσει? αυριο?  φοβαμαι μην κλεισει απο μπαταρια

Ελπιζω να εχεις καλη καρτα γνησια και οχι καμια κινεζικη 256 γιγα των 10 ευρω......γιατι εαν ειναι τετοιου ειδους καρτα ξαχνα το.

3 ώρες πριν, kioukiou800 είπε

Για το πρώτο σκέλος, fat32 για homebrew/emulators και exfat για παιχνιδια

Νομιζω μπορεις να κανεις και partitions στην sd

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, ababapanos είπε

Να εχω δυο διαφορετικες καρτες και να αλλαζω δεν γινεται?

Μπορείς να έχεις όσες καρτες θες....Για παιχνίδια Exfat και για homebrew fat32.

Αν βάλεις πχ emulators σε exfat γίνεται corrupt η κάρτα....

Επεξ/σία από kioukiou800
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, επειδή έχω μπερδευτεί, κοιτάζω στην επισημη σελίδα του team Xecuter να αγοράσω άδεια για το xs os και δεν βρίσκω κάτι παρά μόνο να κάνω activate την άδεια. Που πρέπει να πάω για αγορά της άδειας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, vfragos είπε

Καλημέρα, επειδή έχω μπερδευτεί, κοιτάζω στην επισημη σελίδα του team Xecuter να αγοράσω άδεια για το xs os και δεν βρίσκω κάτι παρά μόνο να κάνω activate την άδεια. Που πρέπει να πάω για αγορά της άδειας;

Προσωπικά αγόρασα από εδώ, στα αλλά site δυσκολευτηκα

https://www.axiogame.com/?product=xecuter-sx-os

υποψη μπορεί να πάρει και κανά δωδεκάωρο να στείλουν τον κωδικό, είναι φυσιολογικό...

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, kioukiou800 είπε

Προσωπικά αγόρασα από εδώ, στα αλλά site δυσκολευτηκα

https://www.axiogame.com/?product=xecuter-sx-os

υποψη μπορεί να πάρει και κανά δωδεκάωρο να στείλουν τον κωδικό, είναι φυσιολογικό...

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις έκανα και το EmuNAND αλλά το κουμπί γράφει EmuNAND disabled, το πατάω και δεν κάνει enable. Τι πρέπει να κάνω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, vfragos είπε

Ευχαριστώ πολύ. Μόλις έκανα και το EmuNAND αλλά το κουμπί γράφει EmuNAND disabled, το πατάω και δεν κάνει enable. Τι πρέπει να κάνω;

Εαν το πατήσεις οταν λεει emunand disable θα το απενεργοποιήσεις .

Για να δεις εαν τρεχεις σε emunand πηγαινε στο album και κοιτα επανω δεξια εκει που λεει την version του sxos εαν γραφει απο κατω emunanad 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

53 λεπτά πριν, kioukiou800 είπε

Προσωπικά αγόρασα από εδώ, στα αλλά site δυσκολευτηκα

https://www.axiogame.com/?product=xecuter-sx-os

υποψη μπορεί να πάρει και κανά δωδεκάωρο να στείλουν τον κωδικό, είναι φυσιολογικό...

Έκανα την παραγγελία πρίν 45 λεπτά περίπου με mastercard της Εθνικής. Ακόμα αναφέρει payment pending, είναι φυσιολογικό;

26 λεπτά πριν, sils είπε

Εαν το πατήσεις οταν λεει emunand disable θα το απενεργοποιήσεις .

Για να δεις εαν τρεχεις σε emunand πηγαινε στο album και κοιτα επανω δεξια εκει που λεει την version του sxos εαν γραφει απο κατω emunanad 

Αφού μου έγραψε ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία, εγώ έβλεπα αυτό. Μήπως παίζει ρόλο που ακόμα δεν έχω την άδεια για sw os; Δεν μπορώ να δω αυτό που μου λες, με αφήνει μόνο να βάλω το licence key.

154789880922811.jpg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, vfragos είπε

Έκανα την παραγγελία πρίν 45 λεπτά περίπου με mastercard της Εθνικής. Ακόμα αναφέρει payment pending, είναι φυσιολογικό;

Αφού μου έγραψε ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία, εγώ έβλεπα αυτό. Μήπως παίζει ρόλο που ακόμα δεν έχω την άδεια για sw os; Δεν μπορώ να δω αυτό που μου λες, με αφήνει μόνο να βάλω το licence key.

154789880922811.jpg

Για το πρώτο, εγώ έκανα αγορά με Πειραιώς :P Pending σημαίνει πως είναι στην αναμονή η έγκριση λογικά απο την τράπεζα...όταν περάσει η πληρωμή θα λάβεις mail πως σε λίγη ώρα θα στείλουν κωδικό!

Για το δεύτερο πατάς νομίζω boot custom firmware, πας album και κανείς generate key....θέλει ενεργοποίηση για οτιδήποτε...

Επεξ/σία από kioukiou800
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...