Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

πηρα την αποφαση και περασα την 8.0.1 στην emuNAND χωρις ιδιαιτερα θεματα...με το sxos 2.7.1 δεν ειδα προς το παρον θεματα με εγκατεστημενα NSP οπως λενε διαφοροι...

Επισης γινεται οverclocking απο τη μαμα στο Loading για να συντομευουν τον χρονο αναμονης...ειδα δραματικη βελτιωση με το 1.3.0 update για το Super Mario Odyssey 

Επεξ/σία από _emperor
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 4/5/2019 στις 12:43 ΠΜ, _emperor είπε

πηρα την αποφαση και περασα την 8.0.1 στην emuNAND χωρις ιδιαιτερα θεματα...με το sxos 2.7.1 δεν ειδα προς το παρον θεματα με εγκατεστημενα NSP οπως λενε διαφοροι...

Επισης γινεται οverclocking απο τη μαμα στο Loading για να συντομευουν τον χρονο αναμονης...ειδα δραματικη βελτιωση με το 1.3.0 update για το Super Mario Odyssey 

Μπορεις να μου πεις εαν ειναι ανάγκη να εχεις ενεργοποιημένο το auto rcm οταν αναβαθμίζετε την emunand? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, sils είπε

Μπορεις να μου πεις εαν ειναι ανάγκη να εχεις ενεργοποιημένο το auto rcm οταν αναβαθμίζετε την emunand? 

ναι το εχω παντα ενεργοποιημενο το auto rcm αλλιως θες το jig καθε φορα για να μπουταρεις στο custom firmware...δεν παιζει ρολο στην αναβαθμιση της emuNAND, βαζεις το 8.0.1 firmware και με το ChoiDujourNXv102 το περνας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, _emperor είπε

ναι το εχω παντα ενεργοποιημενο το auto rcm αλλιως θες το jig καθε φορα για να μπουταρεις στο custom firmware...δεν παιζει ρολο στην αναβαθμιση της emuNAND, βαζεις το 8.0.1 firmware και με το ChoiDujourNXv102 το περνας..

Εγω απλα δεν το εχω ενεργοποιήσει γιατι ρουφαει λιγο μπαταρια σε sleep mode οχι τραγικά πράγματα. 

 θα αναβαθμισω τρεχοντας ειδη emunand γιατι h stock μου ειναι 5.01 και ειδα οτι στο παραθυρο διαλογου το ChoiDujourNXv102 κοιταει εαν εχεις ενεργοποίηση το autorcm απορω γιατι το κανει.

Επεξ/σία από sils
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ασχετο με το hacking...πηρα την θηκη skull & cο και το εβαλα σε dock και σα να παραχαλαρωσε η θηκη του USB-C...το καλωδιο για φορτιση μπαινει και κανει κλακ (κουμπωνει) αλλα το SX OS dongle μπαινει χωρις καθολου δυναμη και φευγει ελευθερα...ισως να το πιεσα παραπανω απο οτι επρεπε, προς το παρον φορτιζει κανονικα και δουλευει το usb-c port...οποτε δεν εχει σπασει τιποτα. το εχει ξαναπαθει κανενας αυτο? αν λυγισω λιγο το εξωτερικο μερος του usb-c port λογικα θα ξαναγινει "σφιχτο"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, _emperor είπε

ασχετο με το hacking...πηρα την θηκη skull & cο και το εβαλα σε dock και σα να παραχαλαρωσε η θηκη του USB-C...το καλωδιο για φορτιση μπαινει και κανει κλακ (κουμπωνει) αλλα το SX OS dongle μπαινει χωρις καθολου δυναμη και φευγει ελευθερα...ισως να το πιεσα παραπανω απο οτι επρεπε, προς το παρον φορτιζει κανονικα και δουλευει το usb-c port...οποτε δεν εχει σπασει τιποτα. το εχει ξαναπαθει κανενας αυτο? αν λυγισω λιγο το εξωτερικο μερος του usb-c port λογικα θα ξαναγινει "σφιχτο"?

Don't fix if it ain't broken

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 5/5/2019 στις 10:14 ΜΜ, sils είπε

Εγω απλα δεν το εχω ενεργοποιήσει γιατι ρουφαει λιγο μπαταρια σε sleep mode οχι τραγικά πράγματα. 

 θα αναβαθμισω τρεχοντας ειδη emunand γιατι h stock μου ειναι 5.01 και ειδα οτι στο παραθυρο διαλογου το ChoiDujourNXv102 κοιταει εαν εχεις ενεργοποίηση το autorcm απορω γιατι το κανει.

Όταν κάνεις update πρέπει να είναι ενεργοποιημένο για να μην κάψει fuses

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 8/5/2019 στις 9:20 ΠΜ, Nostradamus1980 είπε

Όταν κάνεις update πρέπει να είναι ενεργοποιημένο για να μην κάψει fuses

Πως να καψει fuses αφου στην ουσια κανει update την emunand......αυτο δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, sils είπε

Πως να καψει fuses αφου στην ουσια κανει update την emunand......αυτο δεν μπορω να καταλαβω με τιποτα.

Δεν θα κάψεις κανένα fuse ενω κάνεις update την emunand, αφού για να μπουτάρεις στην emunand εξαρχής  φορτώνεις αρχικά τον SX OS bootloader που φορτώνει πριν απο τον Nintendo official bootloader, απλά το choidoujour κατα το φλασάρισμα δεν καταλαβαινει τη  διαφορά nand - emunand και σου λέει έχε το autorcm ενεργοποιημένο για αν μην κάψεις τα fuses υποθέτωντας οτι κανει update την sysnand 

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...