Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, Mpiftekis είπε

Θυμάται κανείς πόσα GB στο περίπου είναι το back up της NAND;

Επίσης, αν γίνεται back up μετά το hack;

Ευχαριστώ!

λογικα θα πρεπει να το εχεις κανει πριν απο οποιαδηποτε αλλαγη ωστε να εισαι 100% σιγουρος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, _emperor είπε

λογικα θα πρεπει να το εχεις κανει πριν απο οποιαδηποτε αλλαγη ωστε να εισαι 100% σιγουρος 

Λογικό αλλά τώρα είναι αργά. Αν και δεν έχω κάνει κάτι "τρελλό" στην κονσόλα. Ούτε update της έχω κάνει, είναι ακόμα στο firmware 6.2. Μόνο back ups παιχνιδιών έχω περάσει, καμία homebrew app.

 

Πιο πολύ για ψυχολογικούς λόγους θέλω να το κάνω. Ελπίζω να μη χρειαστεί πουθενά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, jumaru1821 είπε

Xaj40043114463 τσιπαρεται η όχι? 

Serials beginning with XAJ4:
Serials between XAJ40000000000 - XAJ40046000000 are safe to buy

13 ώρες πριν, noa111 είπε

Υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός  hack ?

 

18 ώρες πριν, giorgos0442 είπε

Ξερει κανεις που μπορο να παρο rcm jig απο ελλαδα

Μονο RCM jig μάλλον δύσκολο. Δοκιμάζεις ebay και κάνεις υπομονή ή βρίσκεις σχέδια online και κάνεις ενα 3d print.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε χρειαζεται το απο κατω, παρα μονο για να βαλεις το sx os ή οπως το λενε. 

Με σκετο τζιγκ μπορεις να περασεις κανονικα atmosphere κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SX Dumper v2.0.2

- Ability to dump dlc (change selection with R or L).
- Titlekey now shows for everything (base,update,dlc).
- Output name changed.
(gamename [titleid] type [version].nsp).
(Mario Kart 8 Deluxe [0100152000022800] Update [v9].nsp).
(Yoshis Crafted World [01006000040C2000] [v0].nsp).
- Home button now lights up when dump is in progress do not press while its on.
- Ability to launch games from main menu (no need to open game before you can launch).
- SD filesystem detection (No more need to set splitting automatically set when needed).
- Added missing tx settings (lanplay, stealth mode)."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 ώρες πριν, noa111 είπε

Ευχαριστώ για την απάντηση να ρωτήσω έχω rcm jig  απλά δεν έχω το τσιπακι που μπαίνει από κάτω γίνεται με άλλον τρόπο?

Αν θέλεις οπωσδήποτε να βάλεις το sx os, γίνεται να το κάνεις και χωρίς το dongle (το τσιπακι που λες). Αρκεί να έχεις ενα otg cable και κινητό με δυνατότητα otg. 

 

Επεξ/σία από jon_pallis
Προσθήκη βίντεο
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Είμαι λίγο (έως πολύ) άσχετος με το hack του Nintendo Switch. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα!

 Αρχικά να σας αναφέρω οτι αγόρασα μεταχειρισμένη μια κονσόλα που είχε cfw 6.2.0 με ReiNX v1.1. , hbmenu v3.0.1, Tinfoil v0.2.1 και αλλά διαφορά περασμένα προγραμματακια που δεν ξέρω αν χρειάζεται να αναφέρω! Επίσης για να μπουταρει η συσκευή τρέχω με το κινητό το Rekado και τη συνδέω με το switch. ( δηλαδή μαλλον μπαίνει η συσκευή σε rcm mode ).

 Η απορία μου είναι η εξής! Τα Τελευταία  NSP που προσπαθώ να περάσω δεν μπορώ να τα κάνω install μέσω tinfoil και φαντάζομαι ότι θέλει update. Χρειάζεται να έχω τζιγκ (αυτό που μπαίνει στο joycon) για να κανω αναβάθμιση; Δεύτερων υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για να μη κάνω καμια πατάτα και το κάψω; Και τέλος μπορεί κάποιος να μου πει αν το ReiNX ειναι το ίδιο πράγμα με το Atmosphere;

Μόλις τώρα, muthos23 είπε

Καλημέρα. Είμαι λίγο (έως πολύ) άσχετος με το hack του Nintendo Switch. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα!

 Αρχικά να σας αναφέρω οτι αγόρασα μεταχειρισμένη μια κονσόλα που είχε cfw 6.2.0 με ReiNX v1.1. , hbmenu v3.0.1, Tinfoil v0.2.1 και αλλά διαφορά περασμένα προγραμματακια που δεν ξέρω αν χρειάζεται να αναφέρω! Επίσης για να μπουταρει η συσκευή τρέχω με το κινητό το Rekado και τη συνδέω με το switch. ( δηλαδή μαλλον μπαίνει η συσκευή σε rcm mode ).

 Η απορία μου είναι η εξής! Τα Τελευταία  NSP που προσπαθώ να περάσω δεν μπορώ να τα κάνω install μέσω tinfoil και φαντάζομαι ότι θέλει update. Χρειάζεται να έχω τζιγκ (αυτό που μπαίνει στο joycon) για να κανω αναβάθμιση; Δεύτερων υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για να μη κάνω καμια πατάτα και το κάψω; Και τέλος μπορεί κάποιος να μου πει αν το ReiNX ειναι το ίδιο πράγμα με το Atmosphere;

Ζήτω συγγνώμη εκ το προτέρων αν έχει ήδη απαντηθεί η ερώτηση μου. Απλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη, και χρειάζομαι λίγο καθοδήγηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, muthos23 είπε

Καλημέρα. Είμαι λίγο (έως πολύ) άσχετος με το hack του Nintendo Switch. Αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει θα το εκτιμούσα αφάνταστα!

 Αρχικά να σας αναφέρω οτι αγόρασα μεταχειρισμένη μια κονσόλα που είχε cfw 6.2.0 με ReiNX v1.1. , hbmenu v3.0.1, Tinfoil v0.2.1 και αλλά διαφορά περασμένα προγραμματακια που δεν ξέρω αν χρειάζεται να αναφέρω! Επίσης για να μπουταρει η συσκευή τρέχω με το κινητό το Rekado και τη συνδέω με το switch. ( δηλαδή μαλλον μπαίνει η συσκευή σε rcm mode ).

 Η απορία μου είναι η εξής! Τα Τελευταία  NSP που προσπαθώ να περάσω δεν μπορώ να τα κάνω install μέσω tinfoil και φαντάζομαι ότι θέλει update. Χρειάζεται να έχω τζιγκ (αυτό που μπαίνει στο joycon) για να κανω αναβάθμιση; Δεύτερων υπάρχει κάποιος αναλυτικός οδηγός για να μη κάνω καμια πατάτα και το κάψω; Και τέλος μπορεί κάποιος να μου πει αν το ReiNX ειναι το ίδιο πράγμα με το Atmosphere;

Ζήτω συγγνώμη εκ το προτέρων αν έχει ήδη απαντηθεί η ερώτηση μου. Απλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη, και χρειάζομαι λίγο καθοδήγηση!

φιλε κατεβασε το gold leaf (τευλεταια εκδοαση 1,5)κ βαλτο μεσα k κανε εγκατασταση k υστερα μπαινεις σε αυτο βρισκεις το παιχνιδι κ κανε εγκατασταση 

Επεξ/σία από ΛΟΥΚΙ123
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, ΛΟΥΚΙ123 είπε

φιλε κατεβασε το gold leaf (τευλεταια εκδοαση 1,5)κ βαλτο μεσα k κανε εγκατασταση k υστερα μπαινεις σε αυτο βρισκεις το παιχνιδι κ κανε εγκατασταση 

Σε Ευχαριστώ παρα πολύ. Θα το δοκιμάσω. Έχω Goldleaf v0.3 αλλά δεν κάνει εγκατάσταση το assassin creed 3. Νόμιζα οτι ήμουν πίσω σε αναβάθμιση. Θα δοκιμάσω αυτό που μου είπες! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...