Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τσιμπησα και εγώ μια κονσόλα που τις έκανα hack και νομίζω οτι είναι ότι καλύτερο σε φορητό , η μετεμψύχωση του Ps Vita .

Έχω μια 128αρα μνήμη αλλά δεν αρκει φυσικά... Το έχει συνδέσει κανείς με δίσκο εξωτερικό και σε τι φορματ θα πρέπει να είναι fat 32 , Ntfs διαβάζει ?

Με atmosphere firmware το έχω .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω το πηρα τωρα μου λεει Your console is possibly patched. To be 100% sure you should try runing the Fusee Gelee exploit on it. πως μπορω να τσεκαρω αν μπορει να γινει hack η κονσολα χωρις να την καψω??? αν τρεξω το fusee gelee και τελικα δεν σπαει θα γινει τιποτα κακο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
16 minutes ago, Bourdoulas said:

Αναμένω τον πρώτο που θα ρωτήσει αν το Nintendo Switch Light σπάει (πριν τον Σεπτέμβριο).

🤣

Φαντάσου να φοράει unpatched SoC και απλά να ενσωμάτωσαν τα joycons για να μην μπορείς να κουμπώσεις jig! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mikemilos είπε

Εγω το πηρα τωρα μου λεει Your console is possibly patched. To be 100% sure you should try runing the Fusee Gelee exploit on it. πως μπορω να τσεκαρω αν μπορει να γινει hack η κονσολα χωρις να την καψω??? αν τρεξω το fusee gelee και τελικα δεν σπαει θα γινει τιποτα κακο?

Σου λεει είναι patched....Ή συμβιβασου ή πουλα την και ψαξε για άλλη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, manousos82003 είπε

Σου λεει είναι patched....Ή συμβιβασου ή πουλα την και ψαξε για άλλη....

Α όποτε δεν θα brikarei η συσκευή η κάτι τέτοιο .. το fuse gelee to τρέχεις κατευθείαν η πρέπει να κάνω κάτι με αυτό το jig στο χειριστήριο ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, mikemilos είπε

Α όποτε δεν θα brikarei η συσκευή η κάτι τέτοιο .. το fuse gelee to τρέχεις κατευθείαν η πρέπει να κάνω κάτι με αυτό το jig στο χειριστήριο ;;

Δεν θα τρεξει καν!

Στελνεις ενα αρχειο απο το pc....Αλλα δεν θα τρεξει, στο λεει εξαλλου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Bourdoulas είπε

Αναμένω τον πρώτο που θα ρωτήσει αν το Nintendo Switch Light σπάει (πριν τον Σεπτέμβριο).

🤣

Ρε παιδια ξέρετε αν το nintendo switch lite  σπαει;😂😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ζητώ συγνώμη προκαταβολικά εάν έχει απαντηθεί το ερώτημα μου, όμως είμαι ψιλό άσχετος ακόμη και με τις ορολογίες. Λοιπόν πήρα πριν κάνα 3μηνο ένα Switch καινούριο. Χθες που χάζευα στο ίντερνετ έπεσε το μάτι μου σε ένα custom firmware που το έλεγαν atmosphere, αυτό μπαίνε και στο δικό μου switch? Και μια δεύτερη ερώτηση εάν μπαίνει μπορώ να το επεναφερω στο κανονικό του λειτουργικό? 

Επεξ/σία από TitanX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/7/2019 στις 2:14 ΜΜ, _emperor είπε

ποιος ο λογος να εχεις πολλαπλες emuNAND? στην ιδια καρτα?

Αν ρωτας εμένα, δεν ξερω

Δεν εχω ασχοληθει καν με EmuNand

Απλά θεώρησα οτι η ειδηση αξιζε αναδημοσίευσης εδω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...