Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να παίζω  στο Switch Virtua Striker 2  αξία ανεκτίμητη !! Σήμερα δοκίμασα παίδες το reicast (dreamcast emulator) !! Τρέχει μια χαρά !!

Εδώ όποιος θέλει να κατεβάσει το emulator http://www.mediafire.com/file/7hhymbcijm8uj23/REICAST_NSP_for_Switch.rar/file

Περνάτε το φάκελο reicast στο root της sd  και  κάνετε εγκατάσταση το nsp  ή αλλιώς περνάτε το .nro στο φάκελο Switch και μετά το βρίσκετε  στο album !!

Στο φάκελο reicast υπάρχει  φάκελος roms!! Ξέρετε τι πρέπει να περάσετε  εκεί !!

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, kajwbtfe είπε

Έχεις δοκιμάσει και άλλα παιχνίδια και τρέχουν οκ?Τον είχα δει το emu άλλα χωρίς να το έχω δοκιμάσει σκέφτηκα ότι θα παίζει στα 10 fps..

Daytona , virtua tennis , crazy taxi , virtua striker και gta2  μου τρέχουν ικανοποιητικά  ... sega rally δεν έτρεξε  καθόλου  και το test drive le mans είχε τρελό lag που δεν παίζετε  !! Σε βιντεάκια στο youtube είδα να τρέχουν ομαλά  το shenmue και το sonic adventure  !!

 

Επεξ/σία από vagosvts7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νέος κάτοχος switch εδώ. Με βάση το serial number είναι hackable.

Αναζητώ αξιόπιστο site για αγορά sx pro. Μπορείτε να μου προτείνετε;

Από Ελλάδα μπορεί κανείς να το βρει; Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι

Σκέφτομαι ακόμα την αγορά R4s και απλό sx os license. Ποια είναι η γνώμη σας;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, epsilon753 είπε

Νέος κάτοχος switch εδώ. Με βάση το serial number είναι hackable.

Αναζητώ αξιόπιστο site για αγορά sx pro. Μπορείτε να μου προτείνετε;

Από Ελλάδα μπορεί κανείς να το βρει; Έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι

Σκέφτομαι ακόμα την αγορά R4s και απλό sx os license. Ποια είναι η γνώμη σας;

Εγω παιζω με αγορασμενο το SXOS και κανω inject το payload από το κινητο μου με το SX Tools

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, το switch μου είναι unpached και θέλω να περάσω cfw, έχω κάποιες ερωτήσεις που δε βρήκα απάντηση στο νήμα. Δεν έχω συνδεθεί ακόμα στο ίντερνετ και έχει 4.0.1, για να παίξω νέα games πρέπει να έχω την 7 η την 8 αναβάθμιση; Και πως κανω αναβάθμιση; Κανονικά μπαίνω στο ίντερνετ και κάνω τη τελευταία ή μέσω pc; Και άμα πρέπει μέσο pc πως γίνεται; Και αναφέρθηκε κάπου για ένα ελληνικό σάιτ που πουλάει το Κιτ του sxos, αυτό περιέχει και την άδεια; Τι προτείνεται για έναν αρχάριο ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Λοιπόν, το switch μου είναι unpached και θέλω να περάσω cfw, έχω κάποιες ερωτήσεις που δε βρήκα απάντηση στο νήμα. Δεν έχω συνδεθεί ακόμα στο ίντερνετ και έχει 4.0.1, για να παίξω νέα games πρέπει να έχω την 7 η την 8 αναβάθμιση; Και πως κανω αναβάθμιση; Κανονικά μπαίνω στο ίντερνετ και κάνω τη τελευταία ή μέσω pc; Και άμα πρέπει μέσο pc πως γίνεται; Και αναφέρθηκε κάπου για ένα ελληνικό σάιτ που πουλάει το Κιτ του sxos, αυτό περιέχει και την άδεια; Τι προτείνεται για έναν αρχάριο ;

Η πλέον trouble free και fool proof λύση είναι να πάρεις το SX Pro (dongle + sxos), μια μεγαλη σε χωρητικότητα καρτα (προτείνω samsung evo 256gb) να κάνεις το update του ofw και να το κάνεις μετα hack

Αν δεν θέλεις την fool proof λυση, πας χωρις dongle, με Atmosphere και κάνοντας Nand BackUp για μα εισαι future proof

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εχετε να πείτε για αυτό? http://www.r4i-sdhc.com/ αξίζει για έναν αρχάριο? Σκέφτομαι να το πάρω γιατί δεν έχω βγάλει άκρη από πού να προμηθευτώ το sx pro και λέω να πάρω αυτό από ελληνικό κατάστημα κ να περάσω το atmosphere.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, I'm_busy είπε

Τι εχετε να πείτε για αυτό? http://www.r4i-sdhc.com/ αξίζει για έναν αρχάριο? Σκέφτομαι να το πάρω γιατί δεν έχω βγάλει άκρη από πού να προμηθευτώ το sx pro και λέω να πάρω αυτό από ελληνικό κατάστημα κ να περάσω το atmosphere.

Η απλα απαντηση ειναι, παρε το

Η συνθετη απάντηση ειναι οτι ολα οσα κανουν τα dongle μπορεις να τα κανεις και απο το pc ή ακομη καλύτερα για "on the move" το κινητο σου

Κανε ενα youtube search για sx tools να δεις για ποιο πράγμα μιλαω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, jon_pallis είπε

Η πλέον trouble free και fool proof λύση είναι να πάρεις το SX Pro (dongle + sxos), μια μεγαλη σε χωρητικότητα καρτα (προτείνω samsung evo 256gb) να κάνεις το update του ofw και να το κάνεις μετα hack

Αν δεν θέλεις την fool proof λυση, πας χωρις dongle, με Atmosphere και κάνοντας Nand BackUp για μα εισαι future proof

Ποσο εχει δλδ ενα τετοιο license? Και τι πλεονεκτημα εχει εναντίον του atmosphere; καποιο σχετικα safe σε cfw για να παιζουμε πχ fortnite υπαρχει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spoiler

 

Πως κανω emunand? Θα χρησιμοποιήσω το atmosphere και απ' ότι κατάλαβα δε μπορώ να το κάνω μέσο του cfw, όποτε θέλει πριν το περάσω? Για την ώρα δεν έχω κάνει τίποτα στο switch μου πέρα απ' το τελευταίο update (8.1.0).

*Θα έχω το r4 dongle σε 1-2 μέρες (βασικά χρειάζεται κιόλας emunand ή είμαι safe?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, lakis84 είπε

Ποσο εχει δλδ ενα τετοιο license? Και τι πλεονεκτημα εχει εναντίον του atmosphere; καποιο σχετικα safe σε cfw για να παιζουμε πχ fortnite υπαρχει; 

To license του SXOS νομιζω εχει γύρω στα 30$

Δεν εχει καποιο ιδιαιτερο πλεονέκτημα έναντι του Atmosphere, πέρα του ότι είναι λιγο ευκολότερο στη χρηση (ας με διορθώσουν οσοι έχουν Atmosphere)

Online gaming δεν είναι safe σε κανενα cfw κατα την άποψη μου

8 ώρες πριν, I'm_busy είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

 

Πως κανω emunand? Θα χρησιμοποιήσω το atmosphere και απ' ότι κατάλαβα δε μπορώ να το κάνω μέσο του cfw, όποτε θέλει πριν το περάσω? Για την ώρα δεν έχω κάνει τίποτα στο switch μου πέρα απ' το τελευταίο update (8.1.0).

*Θα έχω το r4 dongle σε 1-2 μέρες (βασικά χρειάζεται κιόλας emunand ή είμαι safe?)

Δεν ειναι υποχρεωτικό να κανεις emunand

Εγω δεν εχω κανει. Ας σχολιάσουν παιδια που το εχουν κανει (πλεονεκτήματα/μεθοδο κοκ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...