Προς το περιεχόμενο

Γιατί το Horizon Zero Dawn στέφει το PS4 οριστικό νικητή της τρέχουσας γενιάς


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όντως η sony τα σπάει με τα exclusives, απο την μια έχουμε όλο και όλο halo & gears of war που δεν είμαι καν φαν αν και έχω xbox και απο την άλλη εκτός απο το Zero Dawn έχουν βγει παιχνιδάρες όπως Bloodborne & Nioh και η from software θα βγάλει και συνέχεια απο τα παιχνίδια κορυφής που εκδίδει (Bloodborne 2?) για το PS4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Nier Automata ¨λιώνει" το Horizon σε όλους τους τομείς πλην γραφικών αλλά κανείς δε μιλάει για αυτό.....

 

Persona 5,Nioh,Gravity Rush 2,Yakuza 0 όλα είναι πολύ ανώτερα αποκλειστικά με πολύ καλύτερο gameplay και περισσότερα μοναδικά στοιχεία αλλά παλι δεν αναφέρονται πουθένα γιατί εχουν πολύ χαμηλό budget.

1)Το Nier δεν εχει κυκλοφορησει ακομα(στην Ευρωπη)ξερω γω,για ποιο λογο να μιλαμε για παιχνιδι που δεν υπαρχει καν στην αγορα και αρα δεν εχει παιξει ο κοσμος?

 

2)Πως γινεται και συγκρινεις παιχνιδια διαφορετικου ειδους και τα βγαζεις ανωτερα απο το Horizon?. Εχεις αναφερει 5 παιχνιδια και ουτε ενα απο αυτα δεν ειναι open world.Η ανωτεροτητα δηλαδη απο που ακριβως προκυπτει?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο λόγος που πήρα ps4 είναι αυτός... Σε κάθε γενιά το play (θα ήθελα πιο πολλά) με τα exclusives του γράφει ιστορία.

Δε παίζω τίποτα άλλο στο ps4 παρά μόνο exclusives, το pc για όλα τα άλλα.

Πάντως το horizon σε 120" σε full hd στον προτζέκτορα είναι χάσιμο.

Για το switch μάλλον θα παίξει αγορά γιατί απ'ότι έχω καταλάβει θα βγάλει παιχνιδάρες δεκαετίας η Nintendo σε αυτή τη κονσόλα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οριστικό νικητή ε?

ναι και ο Παο θα παρει πρωταθλημα ..

 

οριστικα!χοχο

 

Οχι μωρα ανατρεπεται! Θα πουλησει το Xbox One κανα 40 μυρια, το Switch κανα 60 αρια και το PS4 κανενα απο εδω και περα.

 

Ετσι θα βγει αλλη κονσολα 1η ΑΥΤΗ την γενια.. Το χουν ανετα!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SONY μεγαλουργης απλα οτι λες ειναι αυτο αλλαξες πολιτικη εβγαλεσ μια κονσολα 409  εδωσες παχνδιαρες `( κρυβεις ασσους στο μανικι σου boost mode )!,,ισως εχεις και αλλα ..,.ΒΓΑΖΕΙΣ uncharted χαμος . horizon χαμος ,ερχονται και αλλα ,Τιμας πραγαμτικα καθε euro που εδωσα .,μπραβο !Πρωτη φορα κοντραρει στα ισα τα pc το χασμα εκλεισε μια για παντα . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και εγω ps4 pro εχω αλλα μονο σε μενα φαινετε μονοτονο το horizon?Οπλα δεν εχει μονο τοξο,αντιπαλους μονο τους ιδιους απλα αλλαζει το μεγεθος,περιοχες..το skyrim φανταζει 1000 χρονια μπροστα που καθε 100 μετρα εβρισκες και κατι το διαφορετικο.

 

Δεν τρολαρω και αν κανω λαθος..ευχαριστως...

Και εμένα δεν με εντυπωσίασε καθόλου σαν παιχνίδι από τα βίντεο που είδα στο youtube. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗ SONY ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΤΟ ZELDA BREATH OF THE WILD ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΟ VIDEO GAME ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ GAMING.Η SONY ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΛΟ ΔΡΟΜΟ ΜΕ ΤΙΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΚΡΑΤΑΝ ΤΟ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ ΚΑΙ ΔΙΜΗΟΥΡΓΕΙ ΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΓΕΝΙΑ FUNS ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΑΤΙΣΕΙ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΟΠΟΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΗΝ NINTENDO KAI TH SEGA.

 

είσαι μικρούλης ακόμα οπότε δικαιολογείται όταν λες ότι το botw είναι το καλύτερο game όλων των εποχών αλλά αν διορθώσεις την ορθογραφία θα αρχίσεις να κάνεις σωστά και δομημένα σχόλια σιγά σιγά. συνέχισε έτσι μπόμπιρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο εγω "νευριαζω" που περιμενε το λασαρισμα του switch και του botw για να βγαλει το horizon;

 

Νομιζω πως δεν συγκρινεται με το zelda και πιο πολυ η περιοδος λανσαρισματος με κανουν να αισθανομαι πως η sony τονεβγαλε τωρα για να χτυπησει το switch εκει που ποναει, σε ενα αντιπαλο του zelda που ομως δεν ειναι παρα μια ΚΑΚΗ ΑΠΟΜΙΜΙΣΗ -ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΜΟΥ- .

Προσοχη: εχω ps4 και θα το παρω. Η παραπανω λεξεις δεν περιγραφουν παρα την αντιληψη μου.

Εγω το εχω 2 μερες τωρα και δεν το εχω ανοιξει καν γιατι εχω κολλησει με zelda, αν εβγαινει 2-3 μηνες μετα η πριν θα ηταν πολυ καλυτερα τουλαχιστον για εμας που θελουμε να παιξουμε και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να εξηγήσει καποιος και σε εμένα τον λαϊκό gamer με ποια λογική το (Forza) Horizon Zero Dawn στρέφει το PS4 οριστικό νικητή αυτής της γενιάς;

 

Α και επειδή έχετε αρχίσει να ονειρεύεστε γιατί η Sony έβγαλε ένα Uncharted 4 και ένα Horizon Zero Dawn μισό να σας ξυπνήσω λίγο... ξεχάσατε το Forza Horizon 3, ένα από τα καλύτερα racing παιχνίδια όλων των εποχών. Ξεχάσατε το Gears of War 4; Και φυσικά μήπως ξεχάσατε το Halo 5 Guardians που ακόμα και μετά από τόσο καιρό συνεχίζει να παίρνει σημαντικά updates!

 

Μην μπερδεύεστε και νομίζετε ότι η Microsoft δεν έχει άλλα games, έχει απλώς θα τα παρουσιάσει στην E3 όπως έκανε πέρσι.     

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως στο PC δεν θα δουμε ποτε τετοιες παιχνιδαρες 

Φαντάζομαι θα εννοείς τα exclusives γιατί υπάρχει ένα multiplatform που πατάει κάτω όλα (ή σχεδόν όλα) τα console exclusives.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XHrskkHf958

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...