Προς το περιεχόμενο

Γιατί το Horizon Zero Dawn στέφει το PS4 οριστικό νικητή της τρέχουσας γενιάς


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Δε σε βλεπω να καταφερνεις κατι.
Το οτι το αρθρο ηταν ειτε μεταμφιεσμενη διαφημιση ειτε fanboy παραληρημα φανηκε σε ολους νομιζω.

 

Βγάλε τα γυαλιά και ξαναδιάβασέ το.

 

 


Θα μπορούσες για παράδειγμα να κάνεις μια αναφορά σε ένα μεγάλο παιχνίδι που βγήκε μαζί με το Switch μιας και αποφάσισες να ξεκινήσεις την εισαγωγή σου με αυτό.

 


Σε θέμα που αφορά το Horizon να μιλήσω για το Zelda; Μα έτσι θα έβγαινα τελείως εκτός θέματος. Κάποια στιγμή στο εγγύς μέλλον, θα αναφερθούμε και στο λανσάρισμα του Switch.

 

 


Ok... Δηλαδη αυτο βγηκε το παιχνιδι της χρονιας...
Δηλαδη το Uncharted τι ειναι το παιχνιδι του αιωνα?
Θα τρελλαθουμε τελειως?

 


Δεν υποστήριξε κανείς αγαπητέ ότι το Horizon είναι το παιχνίδι της χρονιάς και αν το έπραττε, θα ήταν τουλάχιστον ανώφελο να «δεσμεύσει» την επιλογή του από Μάρτη μήνα.

 

Ότι θα είναι ένα από τα παιχνίδια της χρονιάς, ναι, μάλιστα (όπως, ειρήσθω εν παρόδω, το Breath of the Wild που κυκλοφόρησε την ίδια περίοδο για Wii U/Switch).

 

 


Και εμενα αν μου εδιναν τζαμπα κοπιες παιχνιδιων για να τα εκθιαζω , θα το εκανα με ευχαριστηση....που σαι μεγαλε, αστο...το ξεφτιλισες. Αντι να απαντησεις με επιχειρηματα, απαντας ιντριγκατορικα...

 


Και τι είμαι για να εκθειάσω με αντάλλαγμα μια απλή κόπια παιχνιδιού; Κανένας ψιλικατζής; Την τελευταία φορά τσίμπησα οικόπεδο στη Σουβάλα.

 

Αγαπητέ, οι απαντήσεις μου έχουν το ίδιο ύφος και την ίδια σοβαρότητα με τις ερωτήσεις στις οποίες αντιστοιχούν. Αυτό και τίποτα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σε θέμα που αφορά το Horizon να μιλήσω για το Zelda; Μα έτσι θα έβγαινα τελείως εκτός θέματος. Κάποια στιγμή στο εγγύς μέλλον, θα αναφερθούμε και στο λανσάρισμα του Switch.

 

 

 

Τότε δεν χρειαζόταν η δημιουργία εντυπώσεων με την αναφορά του Switch στην πρώτη πρόταση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω να διαβάσω άρθρο για το Horizon.

Στην πρώτη πρόταση γίνεται αναφορά για το Switch. Αμέσως δίνεις αφορμή σε κόσμο να βάλει και άσχετα πράγματα στα σχόλια.

Όχι ότι δεν θα γινόταν το ίδιο βέβαια.

Τέλος πάντων. Όπως το βλέπει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπαίνω να διαβάσω άρθρο για το Horizon.

Στην πρώτη πρόταση γίνεται αναφορά για το Switch. Αμέσως δίνεις αφορμή σε κόσμο να βάλει και άσχετα πράγματα στα σχόλια.

Όχι ότι δεν θα γινόταν το ίδιο βέβαια.

Τέλος πάντων. Όπως το βλέπει κάποιος.

 

Μα με την ίδια λογική θα έπρεπε να «απαγορεύεται» η αναφορά σε οποιοδήποτε άλλο παιχνίδι/κονσόλα/εταιρεία/ταινία/brand/ποτό/δεν_ξέρω_κι_εγώ_τι_άλλο πέραν αυτού στο οποίο αναφέρεται ο τίτλος του άρθρου.

 

Μη φτάνουμε στο άλλο άκρο ρε παιδιά, αμαρτία είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν με ενοχλεί.

Ίσως φταίει και λίγο η κατάσταση στο sub-forum των κονσολών και το έκρινα υπερβολικά.

 

Όλα ΟΚ από εμένα πάντως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν όσοι τα βάζουν με το άρθρο πράττουν λάθος. Το άρθρο μια χαρά είναι και ούτε fanboισμό δείχνει ούτε διαφήμιση κάνει. Το Horizon είναι ωραίο παιχνίδι και ανταποκρίθηκε στις πωλήσεις γι' αυτό και συζητείται περισσότερο.

 

Η χρονική στιγμή που επέλεξαν να το βγάλουν προφανώς ήταν για να επισκιάσει το switch αλλά αυτό είναι το μαρκετινγκ. Επίσης δεν θα μπω στο νήμα του Horizon για να γράψω για Zelda ούτε και το αντίθετο.

 

Πρέπει όλοι να καταλάβουμε τον γενικό κανόνα της ζωής και να ξεκολλήσουμε από μη εποικοδομητικές συζητήσεις : περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα τεινω να καταληξω οτι το horizon ειναι απλα ενα καλο παιχνιδι και τιποτα παραπανω. Ειμαι πεπεισμενος οτι δεν ειναι με τιποτα το επομενο icon για τη σονυ οπως θελει η ιδια να το προωθει και να διατυμπανιζει.

Το μαριο και το ζελντα (και παλιοτερα το sonic για τη sega) εφτασαν να σημαινουν τοσα για την νιντεντο μετα απο γενιες και γενιες συστηματων και για να φτασουν εκει χτιστηκαν και καθιερωθηκαν στη συνειδηση του κοσμου piece by piece που λενε.

Εδω θελουν sony (see what I did there? :P ) και καλα να μας ταισουν ως τετοιο και το horizon, που δεν εχει κλεισει καν βδομαδα στην κυκλοφορια και που δεν εχει αποδειξει τπτ, περα απο ενα καλο (και αυτο για τουτη τη περιοδο) τεχνικο τομεα (κατι που ειχαν και τα crysis και τωρα κανεις δεν ασχολειται).

Αυτη η υπερβολη και το βεβιασμενο τραβηγμα απο τη μυτη για να πεισει με το ζορι ειναι που δε μου αρεσει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ παιδιά έκανα ένα σχόλιο και πιαστήκατε από κει και ανοίξατε ένα θέμα το οποίο είναι η κόντρα για το ποιο είναι καλύτερο game το Zelda που ανέφερα πως είναι ένα από τα καλυτέρα video games δεν το λέω μόνο εγώ το λένε και τα μεγαλύτερα sites με κριτικές video games και σαφώς δεν συγκρίνετε με το horizon επειδή είναι ένα video game το οποίο κρατάει 30 χρόνια και το οποίο το έχω ακολουθήσει από την αρχή και δεν είμαι μπόμπιρας οπός είπε κάποιος επίσης ούτε υποστηριχτής της Nintendo αν και η μόνες κονσόλες που έχω είναι της Nintendo είμαι εδώ και πολλά χρόνια pc user.Το παιχνίδι το έχω παίξει και εκφέρω γνώμη η λεπτομέρεια που έχει αυτό το παιχνίδι είναι εντυπωσιακή και όχι προς τα γραφικά που και αυτά καλά είναι αλλά το πως είναι σχεδιασμένο και το τι μπορείς να κάνεις είναι κάτι πρωτόγνωρο και όχι κάτι επαναλαμβανόμενο που πάλι άκουσα να λέγετε αυτή φυσικά είναι η γνώμη μου. Επίσης το παιχνίδι σε λίγο καιρό θα μπορούν να το χαρούν και οι pc users μιας και έχει γίνει κιόλας  emulate και θα παίζει και  σε καλλίτερες αναλύσεις από τι στις κονσόλες της NIntendo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω θελουν sony (see what I did there? :P ) και καλα να μας ταισουν ως τετοιο και το horizon, που δεν εχει κλεισει καν βδομαδα στην κυκλοφορια και που δεν εχει αποδειξει τπτ, περα απο ενα καλο (και αυτο για τουτη τη περιοδο) τεχνικο τομεα (κατι που ειχαν και τα crysis και τωρα κανεις δεν ασχολειται).

Αυτη η υπερβολη και το βεβιασμενο τραβηγμα απο τη μυτη για να πεισει με το ζορι ειναι που δε μου αρεσει.

Παιξε το παιχνιδι πρωτα(οχι αποψη απο 5λεπτα απο ενα video στο youtube),τερματισε το και μετα ξαναδες το σχολιο που εγραψες να δεις που θα σε πιασουν τα γελια.

Για να μην αναφερουμε το γεγονος οτι προσπαθεις να εκφερεις αποψη(επιμενοντας κιολας)για ενα παιχνιδι που δεν εχεις παιξει(κοινως εν μερη κανεις αυτο που στην επομενη σειρα κραζεις).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιξε το παιχνιδι πρωτα(οχι αποψη απο 5λεπτα απο ενα video στο youtube),τερματισε το και μετα ξαναδες το σχολιο που εγραψες να δεις που θα σε πιασουν τα γελια.

Για να μην αναφερουμε το γεγονος οτι προσπαθεις να εκφερεις αποψη(επιμενοντας κιολας)για ενα παιχνιδι που δεν εχεις παιξει(κοινως εν μερη κανεις αυτο που στην επομενη σειρα κραζεις).

 

Απο που εβγαλες τωρα εσυ το συμπερασμα οτι δεν το παιξα το παιχνιδι?

Και επισης απο ποτε πρεπει καποιος να τερματισει κατι για να αποφασισει αν του αρεσει η οχι?

Επειδη ακριβως εκατσα και εφαγα 1.30 ωρα περιπου σε παω και στοιχημα οτι θα δικαιωθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο που εβγαλες τωρα εσυ το συμπερασμα οτι δεν το παιξα το παιχνιδι?

Και επισης απο ποτε πρεπει καποιος να τερματισει κατι για να αποφασισει αν του αρεσει η οχι?

Επειδη ακριβως εκατσα και εφαγα 1.30 ωρα περιπου σε παω και στοιχημα οτι θα δικαιωθω.

Και παλι στα λογια μου ερχεσαι ομως.

Εξεφρασες αποψη για παιχνιδι διαρκειας 30ωρων τουλαχιστον παιζοντας μολις την πρωτη 1ωρα που ειναι η εισαγωγη(tutorial).

Οσον αφορα τα περι δικαιωσης υπαρχει θεμα αποκλειστικα για το εν λογω παιχνιδι και ως τωρα απο οσους κατοχους σχολιαζουν που το εχουν παρει το παιχνιδι λενε ολοι τα καλυτερα.

 

Εχει πεσει δουλεια σε gameplay και ιστορια(και οχι μονο) για να λεμε οτι το παιχνιδι ειναι αδιαφορο και ο τεχνικος τομεας ειναι απλα καλος.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω ποση ωρα χρειαζεσαι εσυ, εμενα μου φτανει 1.30 ωρα για να αποφασισω αν μου αρεσει κατι η οχι.

Δε ξερω που κολλας, στο κατω κατω την αποψη μου εξεφρασα. Απο ποτε δλδ δε πρεπει να μιλαει κανεις εκτος και αν εχει τερματισει κατι?

 

Χθες που το εψαξα μαλιστα το user score στο metacritic και στο ign ηταν 8.1 και 8.5 αντιστοιχα, οποτε ειναι πολλοι με την ιδια αποψη.

 

Δε μου λες, εσυ το εχεις τερματισει και υποστηριζεις τοσο σθεναρα την αντιθετη αποψη? Γιατι διαφορετικα συμφωνα με τα λεγομενα σου δε θα επρεπε να εκφερεις καν αποψη.

 

Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχει ιστορια, ή οτι ειναι αδιαφορο, ειπα οτι δε το κοβω για το next sony icon, στυλ mario. Και τα crysis ειχανε gameplay, ιστορια και παρα πολυ καλο τεχνικο τομεα, so what?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειπε κανεις οτι δεν εχει ιστορια, ή οτι ειναι αδιαφορο, ειπα οτι δε το κοβω για το next sony icon, στυλ mario. Και τα crysis ειχανε gameplay, ιστορια και παρα πολυ καλο τεχνικο τομεα, so what?

Νομιζεις οτι ενδιαφερει κανενα πραγματικα αν το Horizon θα γινει το επομενο sony icon οπως λες και εσυ στυλ μαριο?Τον κοσμο τον ενδιαφερει οτι εχουμε νεο ip και exclusive κονσολας που δινει εντυπωσιακο και ειναι και πολυ καλο,οταν στην αλλη πλευρα του xbox ειναι ακρα του ταφου σιωπη. Αυτο ηθελε να περασει το αρθρο,οχι οτι το Horizon ειναι το παιχνιδι της δεκαετιας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...