Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο στην ελληνική αγορά το Android 7.0 Nougat για τα Galaxy S7 και Galaxy S7 edge


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πριν απο μια βδομάδα περίπου έκανα και εγω την αναβάθμιση (s7 edge), πιο bug-αρισμενο απο ποτέ το κινητό. Το Bluetooth ειναι τελείως broken, δεν συνδέεται με τίποτα, η ram μια ζωη να παίζει στο 1gb-1.4gb ελεύθερο πλεον,απο 1.9gb στην 6.0. Το πληκτρολόγιο οταν πατάω να εμφανιστεί κάνει 2 δευτερόλεπτα να ανοίξει,επίσης οταν πληκτρολογώ τα γράμματα στην οθόνη αργούν να εμφανιστούν! Λες και γραφω στο 3310 sms νιώθω. Ασε που καθε τρεις κ λίγο μου πετάει ειδοποίηση οτι εχω ενημέρωση λογισμικού διαθέσιμη,και δεν εμφανίζει τίποτα τλκ. τσάμπα η χαρα που παίρνω μπας και φτιαχτεί κανένα bug. Well done sammy

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο μια βδομάδα περίπου έκανα και εγω την αναβάθμιση (s7 edge), πιο bug-αρισμενο απο ποτέ το κινητό. Το Bluetooth ειναι τελείως broken, δεν συνδέεται με τίποτα, η ram μια ζωη να παίζει στο 1gb-1.4gb ελεύθερο πλεον,απο 1.9gb στην 6.0. Το πληκτρολόγιο οταν πατάω να εμφανιστεί κάνει 2 δευτερόλεπτα να ανοίξει,επίσης οταν πληκτρολογώ τα γράμματα στην οθόνη αργούν να εμφανιστούν! Λες και γραφω στο 3310 sms νιώθω. Ασε που καθε τρεις κ λίγο μου πετάει ειδοποίηση οτι εχω ενημέρωση λογισμικού διαθέσιμη,και δεν εμφανίζει τίποτα τλκ. τσάμπα η χαρα που παίρνω μπας και φτιαχτεί κανένα bug. Well done sammy

Ό,τι λες. Αλλά ακριβώς το αντίθετο. Πολύ καλές εντυπώσεις από την αναβάθμιση. Τσέκαρε κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να μας πει κάποιος αν βάζοντας χαμηλότερη αναλυση οθόνης επεκτείνεται και η διάρκεια της μπαταρίας;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο μια βδομάδα περίπου έκανα και εγω την αναβάθμιση (s7 edge), πιο bug-αρισμενο απο ποτέ το κινητό. Το Bluetooth ειναι τελείως broken, δεν συνδέεται με τίποτα, η ram μια ζωη να παίζει στο 1gb-1.4gb ελεύθερο πλεον,απο 1.9gb στην 6.0. Το πληκτρολόγιο οταν πατάω να εμφανιστεί κάνει 2 δευτερόλεπτα να ανοίξει,επίσης οταν πληκτρολογώ τα γράμματα στην οθόνη αργούν να εμφανιστούν! Λες και γραφω στο 3310 sms νιώθω. Ασε που καθε τρεις κ λίγο μου πετάει ειδοποίηση οτι εχω ενημέρωση λογισμικού διαθέσιμη,και δεν εμφανίζει τίποτα τλκ. τσάμπα η χαρα που παίρνω μπας και φτιαχτεί κανένα bug. Well done sammy

Ιδια θεματα εκτος απο bt , και ειδοποιησεις που λες οτι πεταει +κατι λαγκαρισματα+οτι δεν μου εμφανιζει τον αριθμο των αναπαντητων κλησεω στο εικονιδιο+κατι χαζα στην φωτεινοτητα της οθονης ενω ειναι στο αυτοματο στο σκοταδι σκοτεινιαζει εντελως η οθονη αντι να κανει το αντιθετο στα καλα ειναι η μπαταρια στο stand by τιποτα αλλο το ιδιαιτερο δεν παρατηρησα οκ καινουριο περιβαλλον αλλα δεν μου λεει και κατι ,τωρα για επαναφορα επειδη εχω πολλα προγραμματακια με αυτοματισμους τρεμω με την ιδεα να τα ξανασεταρω ,προτιμω να περιμενω αναβαθμιση και βλεπουμε ,οταν υπαρχει προβλημα σιγουρα δεν το εχει μονο ενας ,ευχομαι να γινει αντιληπτω απο την σαμμυ αυτο

Μπορεί να μας πει κάποιος αν βάζοντας χαμηλότερη αναλυση οθόνης επεκτείνεται και η διάρκεια της μπαταρίας;

λογικο δεν ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι οι εντυπώσεις μετά από μερικές μέρες χρήσης ... Η μπαταρία θεωρώ οτι ειναι καλύτερη , εκτός του bluetooth γιατί εκει τα πράγματα χειροτέρεψαν . Γενικά είναι γρήγορο και ομαλό χωρίς σκαλώματα.Εμφανησιακά , γραμματοσειρά και εικονίδια , θα έλεγα οτι ειναι μέτρια .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο μια βδομάδα περίπου έκανα και εγω την αναβάθμιση (s7 edge), πιο bug-αρισμενο απο ποτέ το κινητό. Το Bluetooth ειναι τελείως broken, δεν συνδέεται με τίποτα, η ram μια ζωη να παίζει στο 1gb-1.4gb ελεύθερο πλεον,απο 1.9gb στην 6.0. Το πληκτρολόγιο οταν πατάω να εμφανιστεί κάνει 2 δευτερόλεπτα να ανοίξει,επίσης οταν πληκτρολογώ τα γράμματα στην οθόνη αργούν να εμφανιστούν! Λες και γραφω στο 3310 sms νιώθω. Ασε που καθε τρεις κ λίγο μου πετάει ειδοποίηση οτι εχω ενημέρωση λογισμικού διαθέσιμη,και δεν εμφανίζει τίποτα τλκ. τσάμπα η χαρα που παίρνω μπας και φτιαχτεί κανένα bug. Well done sammy

 

 

Ιδια θεματα εκτος απο bt , και ειδοποιησεις που λες οτι πεταει +κατι λαγκαρισματα+οτι δεν μου εμφανιζει τον αριθμο των αναπαντητων κλησεω στο εικονιδιο+κατι χαζα στην φωτεινοτητα της οθονης ενω ειναι στο αυτοματο στο σκοταδι σκοτεινιαζει εντελως η οθονη αντι να κανει το αντιθετο στα καλα ειναι η μπαταρια στο stand by τιποτα αλλο το ιδιαιτερο δεν παρατηρησα οκ καινουριο περιβαλλον αλλα δεν μου λεει και κατι ,τωρα για επαναφορα επειδη εχω πολλα προγραμματακια με αυτοματισμους τρεμω με την ιδεα να τα ξανασεταρω ,προτιμω να περιμενω αναβαθμιση και βλεπουμε ,οταν υπαρχει προβλημα σιγουρα δεν το εχει μονο ενας ,ευχομαι να γινει αντιληπτω απο την σαμμυ αυτο

λογικο δεν ειναι?

 

Μην κάθεστε και το κοιτάτε με ανοιχτό το στόμα.

Κάνουμε OTA, αν δεν έχουμε θέματα όλα καλά, αν έχουμε θέματα factory reset.

Εννοείται ότι αν έχουμε παίξει με root, custom kernel και τα συναφή, πρώτα factory reset μετά OTA γιατί μπορεί να σας μείνει τουβλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτοχος s7 και μπορώ να πω ότι το κινητό λειτουργεί συνολικά καλύτερα (αναβάθμιση ota χωρίς το παραμικρό πρόβλημα),συν ότι πλέον μου κάνει backup τις ρυθμίσεις κλπ στο cloud της Samsung κάτι που πριν δεν γινόταν (έβγαζε απετυχε-σφάλμα διακομιστη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...