Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο ποτε το 7/10 κανει ενα review τραγικο δεν ξερω...85 σημαινει σχεδον τελειο με ελαχιστα ψεγαδια που του στερησαν το 9 και εν δυναμι το 10αρι...Καθαρο 10...που δεν αξιζει κανενα παιχνιδι απολυτως ακομα και αντικειμενικα να το παρεις. Δεν μπορει να μην βρεις bug/κακα γραφικα/κοιλια στην ιστορια/ρηχο gameplay και μηχανισμοι κτλπ...Απλα βαζουμε 10 γιατι πολλες φορες ξεπερναμε καποια απο αυτα λογω συναισθηματισμου και ενθουσιασμου!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

απο ποτε το 7/10 κανει ενα review τραγικο δεν ξερω...85 σημαινει σχεδον τελειο με ελαχιστα ψεγαδια που του στερησαν το 9 και εν δυναμι το 10αρι...Καθαρο 10...που δεν αξιζει κανενα παιχνιδι απολυτως ακομα και αντικειμενικα να το παρεις. Δεν μπορει να μην βρεις bug/κακα γραφικα/κοιλια στην ιστορια/ρηχο gameplay και μηχανισμοι κτλπ...Απλα βαζουμε 10 γιατι πολλες φορες ξεπερναμε καποια απο αυτα λογω συναισθηματισμου και ενθουσιασμου!

Οχι βρε ειπαμε 8.5 και 9/10 ειναι το days gone,στα ιδια επιπεδα δηλαδη με το last of us..τι οχι? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οχι βρε ειπαμε 8.5 και 9/10 ειναι το days gone,στα ιδια επιπεδα δηλαδη με το last of us..τι οχι? :P

 

2 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

απο ποτε το 7/10 κανει ενα review τραγικο δεν ξερω...85 σημαινει σχεδον τελειο με ελαχιστα ψεγαδια που του στερησαν το 9 και εν δυναμι το 10αρι...Καθαρο 10...που δεν αξιζει κανενα παιχνιδι απολυτως ακομα και αντικειμενικα να το παρεις. Δεν μπορει να μην βρεις bug/κακα γραφικα/κοιλια στην ιστορια/ρηχο gameplay και μηχανισμοι κτλπ...Απλα βαζουμε 10 γιατι πολλες φορες ξεπερναμε καποια απο αυτα λογω συναισθηματισμου και ενθουσιασμου!

από το 8.5 πως πηγες στο 10 ρε φιλε.?

όταν λεμε 8.5 εννουμε 8.5.

2 ώρες πριν, Fulgore είπε

Οχι βρε ειπαμε 8.5 και 9/10 ειναι το days gone,στα ιδια επιπεδα δηλαδη με το last of us..τι οχι? :P

το last of us ειχε πιο δυνατο στορυ...και τα δυο είναι πολύ καλα παιχνίδια ...το days gone Όμως διαρκει 80 ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, _Xistenze είπε

από το 8.5 πως πηγες στο 10 ρε φιλε.?

 

με τι κριτηρια κοβεις 0,5 απο ενα παιχνιδι? Αυτο που εσυ κρινες 8,5 αλλος το κρινει 9 διοτι δεν θα ασχοληθει με δεκαδικα...Και απο εκει το 10 ειναι ελαχιστα μακρυα.Για αυτο λεω οτι δεν γινεται να θεωρουμε καλα παιχνιδια τα 8,5+...αυτα ουσιαστικα ειναι τα ΑΡΙΣΤΑ παιχνιδα...καλα παιχνιδια ειναι και του 7 και του 6,5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, _Xistenze είπε

Αριστο είναι το 10...το 8.5 είναι πολύ καλο...το 7 είναι καλο...στοιχειωδης λογικη.

δεν καταλαβαινες δεν πειραζει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να ρωτησω εγω κατι αλλο επειδη εγω ειμαι ακομη στο 3o camp και εχω δει σε ορισμενους που εχουν προχωρησει το παιχνιδι στο χαρτη τους δειχνει που ειναι τα hordes κτλ εμενα δεν μου δειχνει κατι τετοιο βεβαια και στις 3 περιοχες που ειμαι τωρα εχω κανει σχεδον τα παντα ειδικα στις 2 πρωτες περιοχες του copeland και tucker μου εχουν μεινει απο 1-2 ορδες και δεν ξερω που ειναι.Η ερωτηση μου ειναι οτι γινεται κατι παραπερα και τις εμφανιζει στο χαρτη και εννοω κατι στο στορυ ή τα gameplay που εχω δει απο γιουτιουμπι ειναι απο free roam που ο κοσμος εχει τελειωσει το main story και για αυτο τους τα δειχνει ολα δηλαδη οτι δεν εχουν τελειωσει.

Περα απο αυτο νομιζω το υπεραναλυσαμε το κομματι της βαθμολογιας που στην τελικη ειναι και υποκειμενικο το ολο θεμα και για μενα το παιχνιδι ειναι γυρω στο 8, μιση μοναδα πανω μιση κατω δεν εχει τοση διαφορα σημασια εχει οτι το παιχνιδι με εχει κρατησει παροτι εχει τα θεματακια.Πχ τωρα τελευταια αυτο που παθαινω ειναι οποτε βρισκω καποιον που πρεπει να σωσω για να τον στειλω στα camp αυτο που γινεται ειναι οτι ο αιχμαλωτος ενω αρχιζω να σκοτωνω τους εχθρους ο δεμενος αιχμαλωτος ξαναλεω καπως λυνετε και κανει τα δικα του και τριγυρναει εκει διπλα και παροτι σκοτωσω τους παντες μετα δεν μπορω να πατησω πουθενα το τετραγωνο για να βγαλει τον διαλογο για να διαλεξω σε πιο camp να τον στειλω.Μου εχει γινει 3-4 φορες σιγουρα και αυτο μετα το 1.08 patch πιο πριν δεν ειχα θεμα.Επισης καταλαθος βρεθηκα στο old sawmill και σκοτωσα την ορδη και δεν το πηρα χαμπαρι γιατι βρεθηκα εκει για ενα side quest και δεν μου πεταξε μηνυμα οτι την σκοτωσα φανταζομαι θα εχει main quest που θα σχετιζεται με το μερος και θελω να πιστευω οταν τελειωσω το  main quest να μου πεταξει το μηνυμα και να μην ειναι κανενα freak glitcharismeno πουθενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, icenex είπε

Να ρωτησω εγω κατι αλλο επειδη εγω ειμαι ακομη στο 3o camp και εχω δει σε ορισμενους που εχουν προχωρησει το παιχνιδι στο χαρτη τους δειχνει που ειναι τα hordes κτλ εμενα δεν μου δειχνει κατι τετοιο βεβαια και στις 3 περιοχες που ειμαι τωρα εχω κανει σχεδον τα παντα ειδικα στις 2 πρωτες περιοχες του copeland και tucker μου εχουν μεινει απο 1-2 ορδες και δεν ξερω που ειναι.Η ερωτηση μου ειναι οτι γινεται κατι παραπερα και τις εμφανιζει στο χαρτη και εννοω κατι στο στορυ ή τα gameplay που εχω δει απο γιουτιουμπι ειναι απο free roam που ο κοσμος εχει τελειωσει το main story και για αυτο τους τα δειχνει ολα δηλαδη οτι δεν εχουν τελειωσει.

Όταν τελειώνεις το main story τις εμφανίζει όλες στο χάρτη ;)

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλος και από μενά. Το παιχνίδι με κράτησε αρκέτα μπορώ αν εξαιρέσεις τα βαρετά πήγαινε έλα που έπρεπε να κάνεις για να σώσεις τον καθένα. 

Πολύ ωραία γραφικά και το καλούτσικο στορυ χωρίς να σε κρατάει σε τρελή αγωνία. 

Spoiler

 

Στο τελος γίνεται μια ψιλό ανατροπή "Με τον O Brian "

 

 

 

Τα bugs τα ξέρετε δεν χρειάζεται να τα πω και εγώ. 

Θα ήθελα να βγεί ένα sequel και θα το αγοράσω από την πρώτη μέρα. 

Από μένα 7,5/10,  θα του έβαζα πολύ περισσότερο αν δεν είχε τα bugs κ τις κουραστικές αποστολές. 

 

Επεξ/σία από cons1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καινουργιο patch 1.10 στο οποιο εβαλαν survival mode καθως επισης και 2 achievement για το εν λογω mode.

https://www.gamerevolution.com/guides/548975-days-gone-1-10-update-patch-notes#/slide/1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τελος και απο μενα το παιχνιδακι ακομη και το στορυ του δεν μου φανηκε κακο ισα ισα μετριο+ θα ελεγα. Προβλεψιμο ναι αλλα και εκει δεν το περιμενα το τελος με τον μπραιαν.

Για μενα τα εβγαλε τα λεφτα του και με το παραπανω γιατι με κρατησε το παιχνιδι να τα ψαξω ολα και να τα κανω ολα και οταν λεω ολα το εννοω.Βρηκα τα παντα ακομη και τα 240 collectables επισης εφτιαξα και το οπλο easter egg απο cyphon filter.Ειδικα οι ορδες αμα ειχες ξεκλειδωσει πραγματα κτλ ητανε ευκολες ειδικα οταν πηρα οπλα με πολλες σφαιρες τυπου Lmg.

Για μενα εγινε πλατινα το παιχνιδι αλλα ηδη ξεκινησα το survival mode και θελω να δω ποσο challenging ειναι και ειδικα στις ορδες.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θελω να παιξω το Game εγω και ενας φιλος μου απο το ιδιο cd στην ιδια κονσολα και θελωνα ρωτησω αν γινεται ο καθενας να παιζει το story ξεχωριστα δηλαδη με τα δικα του saves.Γινεται η πηγαινοντας να ξεκινησω ενα νεο παιχνιδι θα μου ακυρωσει ολο το προηγουμενο ;Επειδη ειδα οτι εχει κρατησει saves  απο τον φιολομου που επαιξε μεχρι τωρα λογικα θα εχω και γω τα δικα μου και δε θα υπαρχει προβλημα,αλλα θα ηθελα να μου το επιβεβαιωσετε και σεις.

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το άφησα κάπου στη μέση και δεν νομίζω να το ξαναπιάσω σύντομα -ευτυχώς το είχα νοικιάσει μια βδομάδα-. Μέτριο παιχνίδι σε όλα του αλλά κυρίως για εμένα βαρετό, μιας και κάθε βήμα σχεδόν μου θύμιζε 10 άλλα παιχνίδια. Ψιλοοκ γραφικά, κακό framerate σε φάσεις,  χειρισμός οκ, ιστορία αδιάφορη,  ΑΙ εχθρών λίγο κλαιν,,αρκετά fun όμως για free roaming και τα γνωστά καψιμέικα του είδους-αλλά μέχρι πόσο? Όχι κακό αλλά μέτριο, τουλάχιστον βγήκε σε καλή περίοδο και υποθέτω τους φίλους του είδους θα τους κρατήσει μέχρι και το καλοκαίρι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 11/6/2019 στις 9:58 ΜΜ, vagelis81 είπε

Θελω να παιξω το Game εγω και ενας φιλος μου απο το ιδιο cd στην ιδια κονσολα και θελωνα ρωτησω αν γινεται ο καθενας να παιζει το story ξεχωριστα δηλαδη με τα δικα του saves.Γινεται η πηγαινοντας να ξεκινησω ενα νεο παιχνιδι θα μου ακυρωσει ολο το προηγουμενο ;Επειδη ειδα οτι εχει κρατησει saves  απο τον φιολομου που επαιξε μεχρι τωρα λογικα θα εχω και γω τα δικα μου και δε θα υπαρχει προβλημα,αλλα θα ηθελα να μου το επιβεβαιωσετε και σεις.

Ευχαριστω

δημιουργησε ξεχωριστο user στην κονσολα τρεξε απο τον νεο user το παιχνιδι και θα εχεις δικο σου save

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, lak10 είπε

δημιουργησε ξεχωριστο user στην κονσολα τρεξε απο τον νεο user το παιχνιδι και θα εχεις δικο σου save

Φιλε μου σ ευχαριστω για την απαντηση.Ο τροπος που σκεφτηκα εγω θα μου δημιουργησει προβλημα;Θα χαθουν δηλαδη τα παλια saves;Ρωταω επειδη ειναι λιγο μανουβρα να κανεις καινουριο λογαριασμο

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...