Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω το γκειμ μερικές μέρες κ θα ηθελα να ρωτήσω -χωρίς να σποιλαρω- οταν έρχεται η ώρα να φύγεις μαζι με τιν ιρον Μάικ με τις μηχανές για εκείνο το ταξίδι στο βουνό- που στην ουσία αλλάζουνε αρκετά πράγματα.- πρέπει να έχεις μαξαρει όπλα μηχανή και τα λοιπά??- Μου φαίνεται οτι εφυγα λίγο βιαστικά και δεν είμαι τοσο ισχυρός στο νεο περιβάλλον που συνάντησα..

Κατα τα άλλα για εμένα το παιχνίδι είναι εξαιρετικό! Εχει στελθ σναιπερ μαχη σώμα μ σώμα σφαγες δεμένο σενάριο καστομ στην μηχανή κ στα οπλα αγωνία φακεν ριπερς😅 ανατροπές κ θυμίζει εντονα τζαξ κ το αγαπημένο ΣΟΑ.... τι άλλο να ζητήσω👍

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι δεν χρειαζεται να τα μαξαρεις ειδικα στην μηχανη θα βρεις καλυτερα upgrade στα νεα camp.Τα λοιπα θεωρω λες τα injectors και lvl up κοινως skills? Αυτα ναι καλο θα ητανε να τα βρεις ειδικα αν εχεις χασει πολλα γιατι κανουν την ζωη σου πιο ευκολη αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα δυσκολο το παιχνιδι ειδικα αν το παιζεις στο normal.Οσο για τα skills-lvls Που σημαινει να εχεις σκοτωσει αν οχι ολες τι ορδες τις περισσοτερες και να εχεις κανει οτι side quest παλι δεν τα θεωρω οτι ειναι αναγκαια για τα main quests αναλογως σε ποια δυσκολια το παιζεις το παιχνιδι.Στην τελικη μην σκας ξαναγυρνας πισω αλλα αυτα βοηθανε πιο πολυ οταν ειναι να φας τις ορδες δεν θεωρω οτι ειναι δυσκολο να βγαλεις τα main quest και 1 lvl να εισαι που λεει ο λογος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, icenex είπε

Οχι δεν χρειαζεται να τα μαξαρεις ειδικα στην μηχανη θα βρεις καλυτερα upgrade στα νεα camp.Τα λοιπα θεωρω λες τα injectors και lvl up κοινως skills? Αυτα ναι καλο θα ητανε να τα βρεις ειδικα αν εχεις χασει πολλα γιατι κανουν την ζωη σου πιο ευκολη αλλα δεν ειναι και τοσο τραγικα δυσκολο το παιχνιδι ειδικα αν το παιζεις στο normal.Οσο για τα skills-lvls Που σημαινει να εχεις σκοτωσει αν οχι ολες τι ορδες τις περισσοτερες και να εχεις κανει οτι side quest παλι δεν τα θεωρω οτι ειναι αναγκαια για τα main quests αναλογως σε ποια δυσκολια το παιζεις το παιχνιδι.Στην τελικη μην σκας ξαναγυρνας πισω αλλα αυτα βοηθανε πιο πολυ οταν ειναι να φας τις ορδες δεν θεωρω οτι ειναι δυσκολο να βγαλεις τα main quest και 1 lvl να εισαι που λεει ο λογος.

Σε ευχαριστώ κατατοπιστικότατος!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Btw μιας μπηκαμε σε αυτην την κουβεντα για το πως μπορει να γινει το παιχνιδι πιο ευκολο υπαρχουν και τα weekly challenges που καθε παρασκευη βγαινει καινουργιο challenge και αυτο θα γινετε για 12 εβδομαδες.Δηλαδη εχουμε 12 challenge που αναλογως τι ρανκ θα βγαλεις σου δινει το αναλογο σημα το οποιο θα υπαρχει και στο σακακι του deacon και περα απο αυτο σημαινει οτι παιρνεις και καποιο boost σε καποιο ability αν μπορω να το πω ετσι το οποιο μεταφερεται και στο single player κομματι του παιχνιδιου.Και οταν λεω σημα εννοω τα ραμμενα σηματα σε περιπτωση που καποιος δεν καταλαβε.

Τα ρανκ ειναι bronze,silver,gold με το gold οπως ειναι λογικο να δινει το μεγαλυτερο boost.

Μεχρι στιγμης εχουν βγει 5 challenge που ειναι τα εξης μαζι και με το boost που δινουν αν τα κανεις gold συγνωμη για τα μικροτερα ρανκ(bronze,silver) δεν κρατησα σημειωση ποσo % boost δινουν αλλα οπως συμπεραινει καποιος δινει λιγοτερο.

1# Surrounded gold rank = 28% stamina efficiency

2# Survive gold rank = 15% health potency

3# Drifters run gold rank = 13% refuel speed

4# Ambush camp rush gold rank = +3 penetration increase

5# Keep them safer gold rank = +20% focus efficiency

Θα επανελθω καποια στιγμη και μετα υπολοιπα οταν βγουν η θα κανω update εδω...

Επεξ/σία από icenex
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καταφερα και το τελειωσα.Θετικοτατες εντυπωσεις εχω να πω, αλλα φουλ στα bugs και στα glitches.2 φορες αναγκαστηκα να ξεκινησω την αποστολη απο την αρχη γιατι επεσα σε bug.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, Mr_Terror είπε

Καταφερα και το τελειωσα.Θετικοτατες εντυπωσεις εχω να πω, αλλα φουλ στα bugs και στα glitches.2 φορες αναγκαστηκα να ξεκινησω την αποστολη απο την αρχη γιατι επεσα σε bug.

τελικα το τελειωσες μετα απο 4 μηνες? 😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Μολις το ολοκληρωσα. Σαν ιστορια και δεσιμο το θεωρω παιχνιδαρα. Θυμαμαι ολους τους ηρωες πραγμα που δε συμβαινει σε πολλα παιχνιδια. Η μεγαλη ξενερα για μενα ηταν οι ορδες!

Τις αντιμετωπιζεις οταν εισαι υπερδυναμος κ ακουραστος. Τρεχεις μακρια κανεις slow motion και πυροβολας παντου. Καμια τακτικη. Το παιζα σε hard 2. Επισης οι περισσοτερες ορδες δεν ειναι καν σε πιστες ωραια φτιαγμενες με υλικα για εκρηκτικα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

H  εντυπωση που εχω αποκομισει μεχρι στιγμης  ενω απο  οτι υπολογιζω  πρεπει να ειμαι στα 2/3 του game, ειναι  σιγουρα οτι εχει μια καλη ιστορια ,χαρακτηρες που μενουν στην μνημη σου αλλα εχει τεχνικα θεματα   και  η ελλειψη εμπειριας  σε αυτον τον τομεα απο τους δημιουργους  ειναι κατι παραπανω απο εμφανης,κατι  που για AAA  τιτλο και αποκλειστικο της Sony  δεν δικαιολογεται  .

Αναμενω το τελος για  να εχω ολοκληρωμενη αποψη .

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Το τελειωσα χτες  οποτε εχω ολοκληρωμενη αποψη .

Πολυ δυνατη ιστορια ,σωστα δομημενη .Δυσκολη κινηση του χαρακτηρα  ειδικα σε συγκεκριμενες περιοχες του χαρτη ,τεχνικα θεματα που ομως δεν ειναι ικανα να αμαυρωσουν το συνολικa  πολυ καλο αποτελεσμα .

Must play .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δυστυχώς, ενώ είχα ψηθεί και είχα τρελαθεί που επιτέλους το είχα στα χέρια μου, ενώ σαν ιστορία, γραφικά και γενικά το όλο στορυ είναι άψογο, παίζει να είναι το πιο κακογραμμένο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ.

Και τα γράφω τώρα, δεν θα με πείραζε τόσο ότι πέφτουν τα fps σε συγκεκριμένα μέρη (βουνά,όταν βρέχει και και) , αλλά όταν είμαι σε αποστολή και δεν προχωράει επειδή έχει φάει bug ξενερώνω.

Την κάνω από την αρχή και πάλι το ίδιο.

Συγκεκριμένα, για όποιον θυμάται, είμαι στη σπηλιά που σκοτώνω τον Reacher και ενώ ο άλλος στον ασύρματο μου λέει ότι έρχεται η Ορδή, αυτή απλή δεν έρχεται και κάνω βόλτες γύρω γύρω. 

Το έκλεισα και πάω για ύπνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, panossar95 είπε

Δυστυχώς, ενώ είχα ψηθεί και είχα τρελαθεί που επιτέλους το είχα στα χέρια μου, ενώ σαν ιστορία, γραφικά και γενικά το όλο στορυ είναι άψογο, παίζει να είναι το πιο κακογραμμένο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ.

Και τα γράφω τώρα, δεν θα με πείραζε τόσο ότι πέφτουν τα fps σε συγκεκριμένα μέρη (βουνά,όταν βρέχει και και) , αλλά όταν είμαι σε αποστολή και δεν προχωράει επειδή έχει φάει bug ξενερώνω.

Την κάνω από την αρχή και πάλι το ίδιο.

Συγκεκριμένα, για όποιον θυμάται, είμαι στη σπηλιά που σκοτώνω τον Reacher και ενώ ο άλλος στον ασύρματο μου λέει ότι έρχεται η Ορδή, αυτή απλή δεν έρχεται και κάνω βόλτες γύρω γύρω. 

Το έκλεισα και πάω για ύπνο...

Εχεις δικιο οπως το περιγραφεις ειναι πολυ ενοχλητικο ,αλλα εμενα δεν μου ειχε τυχει τετοιο θεμα σε αποστολη .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Εχεις δικιο οπως το περιγραφεις ειναι πολυ ενοχλητικο ,αλλα εμενα δεν μου ειχε τυχει τετοιο θεμα σε αποστολη .

Γενικά το drop fps δεν με ενοχλεί αν γίνεται κάθε 40 λεπτά για 3 δευτερόλεπτα, οκ. Λογικό. Αλλά αυτό με την αποστολή με εκνεύρισε.

Τώρα είμαι δουλειά, μεσημέρι θα δοκιμάσω να δω αν έχει ξεμπλοκαρει, αλλιώς το παρατάω δυστυχώς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, panossar95 είπε

Γενικά το drop fps δεν με ενοχλεί αν γίνεται κάθε 40 λεπτά για 3 δευτερόλεπτα, οκ. Λογικό. Αλλά αυτό με την αποστολή με εκνεύρισε.

Τώρα είμαι δουλειά, μεσημέρι θα δοκιμάσω να δω αν έχει ξεμπλοκαρει, αλλιώς το παρατάω δυστυχώς

Το game σε εμενα freezare εντελως 4 φορες και χρειαστηκε restart η κονσολα,αρκετα bugs και frame drops. Κατα τα αλλα συμπαθητικη ιστορια και καλο gameplay. Εγινε και platinum καθως ηταν πολυ ευκολο το trophy.

Ειχα bug ακριβως στο ιδιο σημειο @panossar95 αλλα με replay το mission λυθηκε ευκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...