Προς το περιεχόμενο

Days Gone [PS4]


Θανος Δρακος

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
57 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Δεν ξέρω αν και ποιός το έπαιξε, όπως επίσης δεν γνωρίζω και το ίδιο για το Witcher 3 ή το Days Gone.

Υπαρχουν αντιστοιχα θεματα για αυτα τα παιχνιδια,αρα δεν ειναι κοινο μυστικό ποιος τα εχει παιξει και ποιος οχι :)

22 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Το days gone ειναι ερωτηματικο για μενα. Σε αλλους αρεσει πολυ, σε αλλους καθολου και εχει μετρια scores. Βεβαια διαβαζω οτι το εχουν βελτιωσει με τα updates αλλα δεν γνωριζω σε τι ακριβως και ποσο.

Ειναι ιδια ακριβως φαση(καλυτερο overall παιχνιδι βεβαια)με το TheOrder.

Στα 60 και 70ευρω αρχικης τιμης,τα οποια θεματα εχει το παιχνιδι χτυπαγανε πιο ασχημα. Οταν ομως πολλοι τα αγοραζαν  σε πολυ μειωμενη τιμη,εκει δεν εδιναν τοση σημασια στα οποια θεματα.

Να στο θεσω πιο απλα.Για μενα πχ το days gone ειναι ενα παιχνιδι του 7.5-7.8/10 για την αρχικη τιμη των 60ευρω. Στα 20ευρω,ανετα το εκανα για 8.5+/10,ειδικα αν εχουν φτιαξει και καποια bugs/glitches/enemy AI.

Επισης πολλοι ειδαν με θετικο ματι το Days Gone επειδη σαν open world μπορει να σου βγαλει πολλες ωρες.

Γενικα δεν ειναι κακο παιχνιδι το days gone,αυτο ουτως ή αλλως λεει και το metacritic. Η ενσταση ειναι στο κατα ποσο θεωρειται απο τα καλυτερα παιχνιδια του ps4.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Days Gone αν το εφτιαχνε μεγαλυτερη ομαδα απο τη Bend θα ηταν GOTY material. Εχει καποια θεματακια λογω του παραπανω αλλα απο την αλλη φωναζει παντου οτι εχει πεσει απειρη δουλεια, στο storytelling , στο περιβαλλον , στα side quests, στο presentation κλπ. Ειλικρινα κατι mad max τα παταει ευκολα. Ειναι Open world και σε κανενα σημειο δεν ενοιωσα οτι με στελνει καπου ψυχαναγκαστικα ή οτι βλεπω απειρα ανουσια σημαδακια στο χαρτη. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
5 λεπτά πριν, james9tito είπε

Ειναι Open world και σε κανενα σημειο δεν ενοιωσα οτι με στελνει καπου ψυχαναγκαστικα ή οτι βλεπω απειρα ανουσια σημαδακια στο χαρτη. 

Aυτο ειναι το πιο σημαντικο για μενα απο αυτα που ακουω για το game. Δεν θα την γλυτωσει, θα το αγορασω. Αν οχι τωρα, μεσα στο καλοκαιρι στην επομενη προσφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Υπαρχουν αντιστοιχα θεματα για αυτα τα παιχνιδια,αρα δεν ειναι κοινο μυστικό ποιος τα εχει παιξει και ποιος οχι :)

Ειναι ιδια ακριβως φαση(καλυτερο overall παιχνιδι βεβαια)με το TheOrder.

Στα 60 και 70ευρω αρχικης τιμης,τα οποια θεματα εχει το παιχνιδι χτυπαγανε πιο ασχημα. Οταν ομως πολλοι τα αγοραζαν  σε πολυ μειωμενη τιμη,εκει δεν εδιναν τοση σημασια στα οποια θεματα.

Επισης πολλοι ειδαν με θετικο ματι το Days Gone επειδη σαν open world μπορει να σου βγαλει πολλες ωρες.

Γενικα δεν ειναι κακο παιχνιδι το days gone,αυτο ουτως ή αλλως λεει και το metacritic. Η ενσταση ειναι στο κατα ποσο θεωρειται απο τα καλυτερα παιχνιδια του ps4.

Αυτό ακριβώς θέλω να σου εξηγήσω. Για εσένα δεν είναι από τα καλύτερα του PS4 για άλλους είναι. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. 😉 

Καλά, για το The Order έχω και εκεί ενστάσεις. Όχι προς εσένα, γενικά για το όλο reception του τίτλου όταν πρωτοβγήκε. Δηλαδή δεν μας πειράζουν οι 6-7 ώρες των Uncharted αλλά μας πειράζουν οι 6-7 ώρες του The Order. Δηλαδή ώρες-ώρες εμείς οι gamers είμαστε για γέλια και για κλάματα. 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, PDS13 είπε

Aυτο ειναι το πιο σημαντικο για μενα απο αυτα που ακουω για το game. Δεν θα την γλυτωσει, θα το αγορασω. Αν οχι τωρα, μεσα στο καλοκαιρι στην επομενη προσφορα.

Ακομα δεν το εχεις παιξει εσυ ? Απαραδεκτος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Αυτό ακριβώς θέλω να σου εξηγήσω. Για εσένα δεν είναι από τα καλύτερα του PS4 για άλλους είναι. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. 😉 

Καλά, για το The Order έχω και εκεί ενστάσεις. Όχι προς εσένα, γενικά για το όλο reception του τίτλου όταν πρωτοβγήκε. Δηλαδή δεν μας πειράζουν οι 6-7 ώρες των Uncharted αλλά μας πειράζουν οι 6-7 ώρες του The Order. Δηλαδή ώρες-ώρες εμείς οι gamers είμαστε για γέλια και για κλάματα. 🤣

Για την ακριβεια οι ωρες του Uncharted 4 ηταν διπλασιες απο το The order και για τους ''Completionist'' 3πλασιες.

1 λεπτό πριν, Fotis13 είπε

Ακομα δεν το εχεις παιξει εσυ ? Απαραδεκτος :P

Βαριεμαι λιγο τα open world :P Oχι οτι δεν μου αρεσουν αλλα δεν τα προτιμω. Απο την αλλη εδω δεν εχω παιξει ακομα το GoW.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 minutes ago, maniacos93 said:

Αυτό ακριβώς θέλω να σου εξηγήσω. Για εσένα δεν είναι από τα καλύτερα του PS4 για άλλους είναι. Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. 😉 

Καλά, για το The Order έχω και εκεί ενστάσεις. Όχι προς εσένα, γενικά για το όλο reception του τίτλου όταν πρωτοβγήκε. Δηλαδή δεν μας πειράζουν οι 6-7 ώρες των Uncharted αλλά μας πειράζουν οι 6-7 ώρες του The Order. Δηλαδή ώρες-ώρες εμείς οι gamers είμαστε για γέλια και για κλάματα. 🤣

Έχεις μπλέξει τον λούτσο με την αθερίνα. 

Χωρίς παρεξήγηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 λεπτά πριν, Malthador είπε

Έχεις μπλέξει τον λούτσο με την αθερίνα. 

Χωρίς παρεξήγηση. 

Άντε να αφαιρέσω το Uncharted 4 που όντως έφτανε το 14-15ώρο, τα άλλα 3 κύρια Uncharted πόσες ώρες σας πήραν εσάς; Επειδή τα έπαιξα πρόσφατα με την συλλογή που έδωσε το PS Plus τόσες ώρες με πήραν να τα τερματίσω και άντε καμιά ώρα ακόμα να μαζέψω τα collectibles (για όσους τους ενδιαφέρουν). Τι διαφορά είχαν από το The Order; Ίδιες ώρες με πήρε να τα τερματίσω, ίδια κινηματογραφικότητα και το ίδιο απλοϊκό gameplay που ίσα-ίσα εξυπηρετεί στην πλοκή και στην εξέλιξη του παιχνιδιού.

Επίσης, sorry κιόλας που σας έθιξα τα Uncharted βρε παιδιά. Δεν θα το ξανακάνω.

EDIT: Επειδή βλέπω να έρχονται πάλι τα ''αφηνιασμένα'' σχόλια, να ξεκαθαρίσω ότι σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τα Uncharted παιχνίδια κακά και ελπίζω να μην βγαίνει μέσα από τα σχόλιά μου αυτό το συμπέρασμα.

Επεξ/σία από maniacos93
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω σχολιασα απλα την χρονικη διαρκεια οχι την ποιοτητα των παιχνιδιων. Που προσωπικα το πρωτο δεν με ενοχλει καθολου. Μπορει  να ειναι και μια ωρα το παιχνιδι αρκει η τιμη και το design/νοημα του παιχνιδιου να δικαιολογει αυτην την χρονικη διαρκεια.

Πχ για μενα τα περισσοτερα 50 ωρων+ games δεν δικαιολογουν αυτες τις 50 ωρες. Μπορει ενα παιχνιδι 3 ωρων να εχει περισσοτερο νοημα για μενα.

Οποτε δεν ειναι οτι διαφωνησα μαζι σου.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, PDS13 είπε

Εγω σχολιασα απλα την χρονικη διαρκεια οχι την ποιοτητα των παιχνιδιων. 

Ναι, οκ φίλε μου. No problem που λένε και στο χωριό μου. 😀 Το σχόλιο μου πάει πιο πολύ στην ειρωνική απάντηση του Malthador.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Συμπληρωσα και με edit για να κανω πιο καθαρη την αποψη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

Τι διαφορά είχαν από το The Order

Δεν νομιζω οτι ειναι εδω το καταλληλο θεμα για να κατσουμε να αναλυσουμε τις διαφορες των παραπανω παιχνιδιων. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Fulgore είπε

Δεν νομιζω οτι ειναι εδω το καταλληλο θεμα για να κατσουμε να αναλυσουμε τις διαφορες των παραπανω παιχνιδιων. 

Ναι όντως. Το ξεχειλώσαμε λίγο το topic. Εγώ το σταματάω εδώ. Οπότε πάμε να ξαναμιλήσουμε για την παιχνιδάρα το Days Gone. Πλάκα κάνω προφανώς..😁

Παίδες, παίξτε ότι γουστάρετε εσείς και ό,τι κάνει κέφι σ' εσάς. Μια ζωή την έχουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 5/5/2019 στις 9:05 ΜΜ, Fulgore είπε

Να συνοψισω τα περι του παιχνιδιου μιας και το τελειωσα και οσο τα εχω ακομα φρεσκα.
Το τι μαρεσε και το οχι θα τα βαλω σε spoiler καλου κακου και για να μην γεμισω τσαμπα ενα κατεβατο την σελιδα+τιποτα μικρο αναφορες στο ιδιο το παιχνιδι

Τι μαρεσε
 

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

+Γραφικα,οπτικος τομεας και παρουσιαση.Ειδικα η λεπτομερεια σε κεντρικους χαρακτηρες οπως ο Deacon και ο αδελφος του.Η ολη παρουσιαση του παιχνιδιου ειναι σε υψηλα επιπεδα,κατι βεβαια που εχει και τις αναλογες επιπτωσεις στο frame rate.
Εχει δωθει λεπτομερεια μεχρι και στα ιδια τα menu οπως αναφερθηκαν πιο πισω που η επιλογη τους γινεται εξυπνα με το touchpad. Το παιχνιδι φερνει απιστευτα πολυ(εχουν σιγουρα δανειστει πραγματα απο αυτο)απο την γνωστη σειρα The Walking Dead,αρα οποιος την εχει δει σιγουρα θα δει με το καλημερα πολλες ομοιοτητες.

+Μουσικη/ηχος/ερμηνειες. Λεω μουσικη μιας και σε συγκεκριμενες ενοτητες παιζουν καποια ξεχωριστα τραγουδια/κομματια οπως ειδαμε και στο Red Dead που του πανε πολυ ωραια του παιχνιδιου(μαζι με τους τιτλους τελους).Οι δε ερμηνειες των κεντρικων χαρακτηρων στο συνολο του παιχνιδιου επισης παρα πολυ καλες.

+Διαρκεια. Σαν αλλο ενα open world παιχνιδι,η διαρκεια του ειναι μεγαλη οχι μονο στο βασικο του story αλλα και για οποιον θελει να κανει τα παντα στο χαρτη. Μιλαμε για πανω απο 50-60ωρες για να κανεις τα παντα,αρα εχει μπολικο περιεχομενο. Αυτο βεβαια εχει και τα κακα του που θα τα αναφερω πιο κατω.

+Gameplay/gunplay.Το παιχνιδι αν και στο αρχικο του κομματι ειναι ψιλο αδιαφορο απο πλευρας οπλων,αργοτερα ο παικτης εχει προσβαση σε μια μεγαλη ποικιλια melee οπλων(τσεκουρια,ξυλα,σφυρια πχ)για κοντινες αποστασεις(melee),αλλα και φυσικα μεγαλη ποικιλια σε εξ αποστασεως οπλα μιας και εχει 3 θεσεις για αυτα.
Η μια ειναι για τα κεντρικα(primary)οπλα οπως καραμπινες,τουφεκια,αυτοματα και γενικα οπλα που πετανε και οι εχθροι συνηθως,η αλλη εχει τα side οπλα οπως uzi,μια μικρη καραμπινα και το πιστολι(side arms)που μπορεις να τα χρησιμοποιεις και πανω στην μηχανη και η τελευταια θεση ειναι των special οπλων που συνηθως δεν πετανε καν οι αντιπαλοι οπως πχ το crossbow. Σε αυτα προσθετουμε και αλλα οπλα που φτιαχνεις αργοτερα ο ιδιος οπως Molotov βομβες,δυναμιτες,χειροβομβιδες,εκρηκτικα που μαζευεις και παει λεγοντας.Απο την μεση και μετα εχεις κοινως προσβαση σε παρα πολλα οπλα,και αρα διαφορετικες επιλογες στο πως θα αντιμετωπιζεις τις αποστολες.

+Ελληνικα.Αν ειναι ενα πραγμα που εχω λατρεψει σε αυτη την γενια συγκεκριμενα και εχει ξεχωρισει για μενα περισσοτερο απο ολα ειναι η υπαρξη Ελληνικων στα exclusives της Sony,κατι που δεν λειπει και απο το days gone.Το μονο που πρεπει να σημειωθει σε αυτο το κομματι ειναι οτι το παιχνιδι υποστηριζει ελληνικα περαν των διαλογων(voice overs).

+Η μηχανη. Ενα απο τα highlights του παιχνιδιου ειναι η ιδια η μηχανη που χρησιμοποιεις στο παιχνιδι για να πηγαινεις περα δωθε στον κοσμο του για τις αποστολες. Περαν της ολης αισθησης που ταιριαζει ωραια στον κεντρικο χαρακτηρα,εχουν προσθεσει και αρκετο customize υλικο στην μηχανη περαν των τυπικων upgrades για μεγαλυτερη αντοχη(μιας και αν τρωει αρκετη ζημια θελει επισκευη),μεγαλυτερο ντεποζιτο για βενζινη(παλι αν τελειωσει η βενζινη πρεπει να βρεις μικρα ντεποζικα ή βενζιναδικα να γεμισεις ή να πληρωσεις στο καθε camp)

+Οι αλλαγες του καιρου. Απο τα highlights του παιχνιδιου κυριως στο 3ο camp και μετα που βλεπουμε και χιονι.Παρα πολυ ωραια αισθηση οχι μονο οι αλλαγες του καιρου που γινονται εκεινη την στιγμη live,αλλα που βλεπεις τις διαφορες μεχρι και στους ιδιους τους χαρακτηρες πχ οταν χιονιζει βλεπει τα ρουχα τους να ειναι μεσα στο χιονι.

+Ορισμενες κεντρικες(αλλα δυστηχως λιγες)αποστολες στο κομματι του Ιου(λογω Sarah)αλλα και προς το τελος.

Παμε τωρα στα πραγματα που δεν μαρεσαν τοσο και ψιλο διχασαν και τον ιδιο τον κοσμο(μιας και περαν των κριτικων,ουτε ολοι απο το κοινο ειχαν την ιδια θετικη εντυπωση.

  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

-Η διαρκεια/level design/αποστολες
Δυστηχως στο εν λογω παιχνιδι δεν ειναι ολα τα κεντρικα και side quest το ιδιο ενδιαφεροντα αλλα αρκετα απο αυτα ειναι ακρως επαναλαμβανομενα και βαρετα.Επικρατει το γνωστο Quantity>Quality δηλαδη πολυ υλικο αλλα λιγοτερο ενδιαφερον,παρα λιγο υλικο αλλα περισσοτερο ενδιαφερον/ουσιαστικο. Ειναι και ο βασικος λογος που θα το ηθελα το παιχνιδι πιο linear οπως το last of us παρα open world απλα για να βγουν πολλες οι ωρες. Σε αυτο δεν βοηθησε το γεγονος οτι αρκετες αποστολες ειναι ειτε επαναλαμβανομενες,ειτε βαρετες σχεδιαστικα,οπως και ο ιδιος ο κοσμος απο ενα σημειο και μετα που ειναι τα ιδια και τα ιδια.
Υποτιθεται οτι το ειδος παιχνιδιου ειναι post apocalyptic survival,και ο Deacon κυριολεκτικα στο παιχνιδι ειναι το παιδι για ολες τις δουλειες....
Αλλο ψιλο ενοχλητικο που αναφερθηκε και πιο πισω ειναι η ιδια η μεταβαση μεταξυ των αποστολων.Αν για παραδειγμα πριν φτασεις στο σημειο ειναι ημερα και σε ακολουθουν 2 freakers,ξαφνικα ξεκιναει επιτοπου η αποστολη,τα freakers εχουν εξαφανιστει και αναλογως ισως αλλαξει και η μερα σε νυχτα επι τοπου.
Α και φυσικα το τραγικο σχεδιατικα κομματι που οι περισσοτεροι διαλογοι αλλα και ο τροπος για να ξεκινησεις μια αποστολη γινονται μεσω του ραδιο οταν εισαι πανω στην μηχανη,αλλιως δεν μπορεις να ξεκινησεις καποια quest.Εισαι για παραδειγμα μεσα σε ενα camp,για να σου ξεκινησει ενα quest πρεπει να ανεβεις στην μηχανη,να προχωρησεις λιγο και μετα να σου μιλησει καποιος απο το ραδιο και να σου πει''ελα πισω να ξεκινησεις ενα quest''.Ευτυχως δεν γινεται σε ολες τις αποστολες αλλα γινεται σε αρκετες και ειναι τερμα σπαστικο.

-Αποδοση/loading

Το παιχνιδι στο κομματι της αποδοσης στο ps4 pro μεχρι και το 3ο περιπου camp ηταν αρκετα ομαλο,αλλα αργοτερα που γινεται και η αλλαγη της περιοχης και μπαινει το story στο ζουμι ειναι που ειδα και τα περισσοτερα τεχνικα θεματα του τιτλου μαζεμενα κυριως σε frame drops.Το παιχνιδι μου παγωσε 2 ή 3 φορες.
Επισης στο συνολο του εχει παρα πολυ loading και οχι τιποτα αλλο αλλα αναφερει και αχρηστα tips του τυπου ποιο κουμπι πρεπει να πατας για να ανεβεις μια σκαλα ή πιο κουμπι κανει heal.

-bugs/glitches

εχθρους να εχουν κολλησει σε ενα σημειο,λυκους που στην πεφτουν στο δρομο να κανουν αλμα απο το πουθενα,το παιχνιδι μου παγωσε 3φορες και καποιες πιο σπανιες φορες ουτε κολλαγαν μεχρι και τα animation σε καποιους εχθρους ή δεν δουλευαν οπως πρεπει πχ στα takedown εχθρων απο πισω. 

-χειρισμος,AI και loading

Στον χειρισμο και καμερα αυτο που με ενοχλησε περισσοτερο ηταν οταν ειχα απεναντι μου τερμα επιθετικους εχθρους οπως αρκουδες ή τους Breakers που επειδη σου εκαναν ολη την charge πανω σου μετα βιας μπορουσες και να τους πυροβολισεις αλλα ηταν τερμα σπαστικο το healing ακριβως επειδη δεν σε αφηναν να παρεις ανασα(το ιδιο και οταν αργοτερα σε ακολουθαει καποιο μεγαλο horde).
To ΑΙ επισης ειχε αρκετα θεματα κυριως των ανθρωπων που πηγαιναν περα δωθε . Ακομα και το friendly AI του Boozer σε καποιες αποστολες πολυ αργοτερα στο παιχνιδι(στο κομματι περιπου που πας να φας τον αρχηγο των Freakers)ηταν για γελια.Να καθεται τωρα να την πεφτει μονος του χωρις οπλο απεναντι σε καμια 20ρια ατομα με αυτοματα.....Παλι καλα που σε αυτα τα σκηνικα δεν εχει καθολου ζωη που τρωει.

-Τελος και απο την ιδια την ιστορια οπως ειπα και πιο πισω το αρχικο μισο κομματι του παιχνιδιου το βρηκα βαρετο μεχρι να παει στο 3ο camp που απο εκει και μετα στην ουσια ξεκιναει κανονικα το παιχνιδι να γινεται πιο ενδιαφερον.Σιγουρα οχι το καλυτερο,οπως σιγουρα οχι το καλυτερο και η ιδια η αρχη που ειναι αποτομη. Ουτε το τελος με γεμισε 100% και απο πλευρας κακων(κυριως ο skizzo....)και απο πλευρας του πως κλεινει που ειναι απλα ενα happy ending και τιποτα παραπερα.
Βασικα με χαλασε αρκετα ο ιδιος ο τροπος που σου παρουσιαζουν την ιστορια που ειναι χωρισμενος απο εδω και απο εκει και αλλα σημαντικα στοιχεια που αφορουν το backstory του Ιου και των freakers που μπορει καποιος να εχει προσβαση μονο απο τα κασετοφωνα διπλα απο τα Nero upgrades(που ειναι missable).

Γενικα το παιχνιδι ειναι μια τιμια πρωτη προσπαθεια απο την εν λογω εταιρεια που δυστηχως ειχε την ατυχια να ειναι το κεντρικο exclusive για την κονσολα της Sony για το 2019,γιαυτο και ολες αυτες οι αντιδρασεις. 

Δεν ειναι παιχνιδι για πεταμα τυπου 3-4/10 αλλα δεν ειναι και παιχνιδι για 8.5+/10 οταν υπαρχει την ιδια στιγμη στο Playstation και το last of us που δεν το πλησιαζει ουτε για αστειο(πολυ πιο action το days gone με παρα πολλα θεματα).


Σιγουρα το προτεινω αλλα οχι στην αρχικη τιμη των 69.99.Με βαση την αρχικη τιμη των 69.99 και τα θεματα που εχει το παιχνιδι τωρα,δεν ειναι περιεργο γιατι σε καποιους να μην αρεσε τοσο πολυ και να το χαντακωσαν(οπως και το the order).
Σε μια ομως πιθανη μειωση τιμης προς τις γιορτες(που θα εχουν βγει και καποια Dlc αργοτερα)αλλα και διορθωθει αρκετα απο τα τεχνικα του θεματα,εκει εννοειται και το προτεινω ειδικα σε οσους τους αρεσει και η σειρα το The Walking Dead.

Ειναι ενα οκ παιχνιδι με ωραιο οπτικο τομεα,αλλα τιποτα το φοβερο.Περασα σε καποια σημεια καλα μαζι του,αλλα ειχα και αρκετα παραπονα γιαυτο και δεν με εντυπωσιασε.

@maniacos93 εγω 1 χρονο πριν εγραψα ολοκληρο κατεβατο/review για το παιχνιδι,δεν ειναι οτι ξαφνικα μου ηρθε η ορεξη να το θαψω.

Και οπως βλεπεις η τελευταια παραγραφος πεφτει μεσα στο σημερα απο πλευρας χαμηλοτερης τιμης.

 

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 hours ago, maniacos93 said:

Άντε να αφαιρέσω το Uncharted 4 που όντως έφτανε το 14-15ώρο, τα άλλα 3 κύρια Uncharted πόσες ώρες σας πήραν εσάς; Επειδή τα έπαιξα πρόσφατα με την συλλογή που έδωσε το PS Plus τόσες ώρες με πήραν να τα τερματίσω και άντε καμιά ώρα ακόμα να μαζέψω τα collectibles (για όσους τους ενδιαφέρουν). Τι διαφορά είχαν από το The Order; Ίδιες ώρες με πήρε να τα τερματίσω, ίδια κινηματογραφικότητα και το ίδιο απλοϊκό gameplay που ίσα-ίσα εξυπηρετεί στην πλοκή και στην εξέλιξη του παιχνιδιού.

Επίσης, sorry κιόλας που σας έθιξα τα Uncharted βρε παιδιά. Δεν θα το ξανακάνω.

EDIT: Επειδή βλέπω να έρχονται πάλι τα ''αφηνιασμένα'' σχόλια, να ξεκαθαρίσω ότι σε καμία περίπτωση δεν θεωρώ τα Uncharted παιχνίδια κακά και ελπίζω να μην βγαίνει μέσα από τα σχόλιά μου αυτό το συμπέρασμα.

Κατ' αρχάς τα Uncharted μου αρέσουν λιγότερο απ' ότι αρέσουν στους περισσότερους και το The Order μου άρεσε περισσότερο από το χάλι που διάβαζα πως ήταν. Με αυτά in mind όλα τα Uncharted είναι κλάσεις καλύτερα από το The Order. Το σημαντικότερο πρόβλημα (μεταξύ πολλών άλλων) του The Order ήταν ότι δεν είχε προσωπικότητα, ήταν επιεικώς άνοστο για να το θέσω κομψά. Δεν βοήθαγε και το γεγονός ότι προσπαθούσε να πάρει τον εαυτό του στα σοβαρά χωρίς να υπάρχει λόγος. Τουλάχιστον στα Uncharted ξέρεις ότι θα παίξεις κάτι κωμικό, δεν προσπαθούν να είναι σοβαροφανή. Η διάρκεια που αναφέρεις δεν είναι σημαντικό αρνητικό στο The Order, άλλα είναι (π.χ. το ότι σου πέταγε ένα τσουτσούνι στη μούρη για να στο παίξει game για ενήλικες, λες και είμαστε τίποτα δεκάχρονα να εντυπωσιαστούμε ξέρω 'γω).

Αυτά, τέλος το off-topic κι από μένα, πάω να αγοράσω το Days Gone. :P

Επεξ/σία από Malthador
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...