Προς το περιεχόμενο

Νέο Le Pro3 Elite από την LeEco με μπαταρία 4070mAh και Snapdragon 820


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Κινέζικη εταιρεία LeEco ανακοίνωσε ένα νέο smartphone, το οποίο έχει την ονομασία Le Pro3 Elite.

Όπως υπονοείται και από την ονομασία, πρόκειται για μία έκδοση του περσινού Le Pro3, ωστόσο η λέξη “Elite” μάλλον μπερδεύει, αφού στην πραγματικότητα δεν είναι και σε κάτι καλύτερο από το περσινό μοντέλο, το αντίθετο μάλιστα.

 

Για παράδειγμα, στην θέση του SoC Qualcomm Snapdragon 821 βρίσκεται τώρα το Snapdragon 820 ενώ απουσιάζει από τη λίστα των χαρακτηριστικών η τεχνολογία NFC. Τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά της συσκευής παραμένουν στην ουσία όμοια με αυτά του περσινού μοντέλου και έτσι έχουμε οθόνη LCD IPS με διαγώνιο 5,5 ιντσών που υποστηρίζει ανάλυση 1080p και 4GB RAM μαζί με 32GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.

 

Η μπαταρία του LePro3 Elite επιδεικνύει χωρητικότητα 4070mAh. Η κύρια κάμερα βασίζεται σε αισθητήρα 16 Megapixels που συνοδεύεται από σύστημα φακών με διάφραγμα F/2.0 και dual-tone LED flash.

 

Η συσκευή είναι ήδη διαθέσιμη σε Κινέζικα online καταστήματα έναντι περίπου $245, που είναι κατά $30 χαμηλότερη από αυτή του πρωτότυπου Le Pro3.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 30
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σε σχέση με τα xiaomi τι λένε τα LeEco?

Ρωτάω γιατί η xiaomi έχει ανεβάσει πολύ τον πήχη στο θέμα της ποιότητας με αποτέλεσμα ακόμα και τα ακουστικά που φτιάχνει να είναι super ποιοτικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ομορφο φαινεται. Εχω ακουσει πως υστερουν σε rom τα κινητα της συγκεκριμενης εταιριας. Δηλαδη παραταει γρηγορα το support με πολλες φορες να υπαρχουν bugες οπου θα κουβαλλαει το κινητο.
Πολυ καλα χαρακτηριστικα και μπαταρια με ωραια κατασκευη και μεγεθος οθονης. Βεβαια αν επαιζα σε αυτην την κατηγορια ισως να επελεγα mi5s. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι Κινέζοι δεν αναπτύξουν σωστά λογισμικά για τις κάμερες τους θα είναι μία ζωή για τα πανηγύρια. Αν η κάμερα του είναι σαν τα προηγούμενα leEco τότε έχει φάει γκολ από τα αποδυτήρια. Με τα μεγλαπιξελ και τις 6αρες ραμ μόνο κάτι πιτσιρίκια ψαρωνουν. Εγώ θέλω εργαλείο να δουλεύει όπως θέλω και όχι μία Χίμαιρα σπεκς. Άλλο ένα Κινέζικο χωρίς NFC επίσης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν οι Κινέζοι δεν αναπτύξουν σωστά λογισμικά για τις κάμερες τους θα είναι μία ζωή για τα πανηγύρια. Αν η κάμερα του είναι σαν τα προηγούμενα leEco τότε έχει φάει γκολ από τα αποδυτήρια. Με τα μεγλαπιξελ και τις 6αρες ραμ μόνο κάτι πιτσιρίκια ψαρωνουν. Εγώ θέλω εργαλείο να δουλεύει όπως θέλω και όχι μία Χίμαιρα σπεκς. Άλλο ένα Κινέζικο χωρίς NFC επίσης.

 

Και η καμερα του κινητου ειναι εργαλειο για δουλεια; :mellow:

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@skiabox Έχω ακούσει καλά λόγια για την LeEco. Επίσης το καλό απέναντι στην Xiaomi, είναι πως στα LeEco δεν χρειάζεται να αλλάξεις την Ρομ αφού έρχεται με την επίσημη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καθόλου καλή εταιρεια είχα κακές εμπειρίες με 2 μοντέλα της συγκεκριμενης φιρμας όποτε οτι και να βάλει μέσα στις συσκευες της αν ο ποιοτικος της έλεγχος είναι ανυπαρκτος δεν τιθεται θέμα προτίμησης της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα καλύτερα κινητά που έχουν πέσει στα χέρια μου!!!

Θα συμφωνήσω με την κάμερα και θεωρώ ότι αν διορθώσει αυτό το θέμα θα πιάσει κορυφή μαζί με κολοσσούς!!!

Κάτι xiaomi τα έχει για πλάκα!!

Leeco le max 2

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δε θα έπαιρνα κινητό με όνομα Λεπρό τρία.

 

Θα αλλάξεις γνώμη αν έρθεις στη παρουσίαση της συσκευής στο "Νησι" απέναντι από την Ελούντα! :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...