Προς το περιεχόμενο

Skyrim Special Edition - "BOSS", ένα TOTAL OVERHAUL Guide


lupus_Hegemonia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 46
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πρέπει φίλε, είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ, ειδικά μετά το... overhaul "σουλούπωμα"! Χεχεχε...

Ευχαριστώ. Είναι ευκαιρία, με τον οδηγό, να το "πιάσεις" απ' την Library σου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβάμαι αν το «πιάσω» μη με «αφήσει» η γυναίκα μου.

Ή μήπως όταν σηκωθώ από τον υπολογιστή συνειδητοποιήσω πως τα παιδιά μου είναι παντρεμένα, με δικά τους παιδιά κτλ.

 

I used to be a gamer like you. Then I took an arrow in the knee βλέπεις.

:P  :P  :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Έχει κάποια πραγματάκια που πρέπει να αλλάξω ή προσθέσω, αλλά επειδή το forum format layout τα 'χει ΕΝΩΣΕΙ τα post μου... τώρα είναι τεράστιο και δεν μ' αφήνει να κάνω edit!!!

 

Ξέρει κανείς πώς να το κάνω; Κάνας admin να βοηθήσει;


Φοβάμαι αν το «πιάσω» μη με «αφήσει» η γυναίκα μου.

Ή μήπως όταν σηκωθώ από τον υπολογιστή συνειδητοποιήσω πως τα παιδιά μου είναι παντρεμένα, με δικά τους παιδιά κτλ.

 

I used to be a gamer like you. Then I took an arrow in the knee βλέπεις.

:P  :P  :P

 

Εμένα μ' έχει "αφήσει" πριν καν ξεκινήσω το Skyrim! Δεν "την πάλεψε" με το παιδί, "σάλταρε". Οπότε, όταν πάει για νάνι η μικρή... ξεχύνομαι στους κάμπους και τα βουνά του Skyrim (μετά τις 22:30, πάντα "μέσα" είμαι και παίζω, τεστάρω κτλ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει κάποια πραγματάκια που πρέπει να αλλάξω ή προσθέσω, αλλά επειδή το forum format layout τα 'χει ΕΝΩΣΕΙ τα post μου... τώρα είναι τεράστιο και δεν μ' αφήνει να κάνω edit!!!

 

Ξέρει κανείς πώς να το κάνω; Κάνας admin να βοηθήσει;

 

Στείλε ένα pm στους moderators του PC Games (Snoob, Praetorian) με τις αλλαγές έτοιμες μήπως μπορέσουν να τις κάνουν κόπι πάστε. Αλλιώς βάλτες μετά. Ούτως ή άλλως κάποια στιγμή το αρχικό post δε θα έχει νόημα να αλλάζει συνέχεια, γιατί θα χάνεται η κουβέντα στο thread (θα συζητούνται πιθανώς αλλαγές που δε θα φαίνονται/υπάρχουν στο αρχικό και θα γίνει μπάχαλο).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμάστε το, ρε σεις! Έρχεται και "Σουκού"... Ένας άπειρος ή μέσος modder, θέλει ένα "Σουκού" (σχετικα γεμάτο, όλο). Ένας πιο έμπειρος, θα φάει το Σαββάτο, την μισή Κυριακή και θα παίξει κιόλας το βράδυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στον κόπο σου, όχι μόνο για να γράψεις αυτό το ποστ αλλά και να τεστάρεις τόσα mods και να καταλήξεις σε κάποια :)

 

Εγώ είμαι της συνομοταξίας του saxos55 (βλ. married with children) αλλά το έχω εγκατεστημένο!!! Που θα πάει... θα βρω το χρόνο...

 

 

μετά από 5-6 χρόνια :-D :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ το ίδιο είμαι (παντρεμένος με παιδιά), απλά γάμος με γάμο ...διαφέρουν!

 

Όπως και να το κάνεις, είναι θέμα επιλογής. Πχ. από τον Νοέμβρη που το πρωτόπαιξα το Skyrim... δεν έχω ΞΑΝΑΔΕΙ ποδοσφαιρικό αγώνα (που είμαι "καμμένος" ποδοσφαιράκιας)! Ούτε καν την ομάδα μου δεν βλέπω πια (την Λίβερπουλ)...

 

Είμαι "φόλα-ταινιάκιας" αλλά κι αυτές τις παράτησα - μόνο το "Vikings" κατόρθωσα να δω.

 

...Γενικά, όταν "δεν με πολυ-νοιάζει" να "μαμήσω" το game, κάθομαι και βάζω-βγάζω πολλά mods και τα τεστάρω. Μετά, γράφω σημειώσεις και τα καταχωρώ στο doc μου - έφτιαξα μεγάλο λεπτομερές doc με ΤΑ ΠΑΝΤΑ μέσα (ΟΛΑ τα mods που χρησιμοποιώ ή χρησιμοποίησα), με λεπτομέρεις το τί κάνει το καθένα, τί αλληλεπιδράσεις έχει με άλλα mods κτλ, με ΤΙ ΣΕΙΡΑ πρέπει να μπουν, ποιά πρώτα και ποιά τελευταία, τί είδος είναι (αν είναι texture overhaul, αν είναι immersive, αν είναι armor & weapons κτλ)...

 

Ίσως, ο καλύτερος τρόπος για να πειραματιστείτε, είναι να ΜΗ ΣΑΣ ΝΟΙΑΞΕΙ την πρώτη φορά να το τελειώσετε τον οδηγό, να μη σας νοιάξει να τελειοποιήσετε το παιχνίδι και απλά να "βαζο-βγάλετε" mods για να τα ΔΕΙΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ και να καταλήξετε ποιά θα προσπεράσετε. Αυτό κάνω στην αρχή εγώ, πριν ξεκινήσω (ξανά πάλι!) ένα TOTAL OVERHAUL του παιχνιδιού. Οπότε, στο τελικό σετ, έχω ΗΔΗ καταλήξει τί θα βάλω, δεν προβληματίζομαι απ' τα πολλά "optional" που έχω "καβάτζα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο ο μέσος όρος των gamers ανεβαίνει, τόσο και αυξανόμαστε οι παντρεμένοι gamers.

 

Σε 30-40 χρονάκια θα είμαστε η πλειοψηφία συνταξιούχοι gamers και θα κλαιγόμαστε για τις τιμές των παιχνιδιών και τα λεφτά της σύνταξής μας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σόρρυ για τα συντακτικά λάθη και τα ορθογραφικά, τον οδηγό τον έγραφα και έστηνα (ταυτόχρονα στο μηχάνημά μου) από τις 22:00 (που κοιμόταν το παιδί) ως τις... 04:00-05:00 τα ξημερώματα (και μετά γραφείο το πρωί)!!!

Οπότε... μέσα στην παραζάλη και την νύστα μου, θα "μάμησα" και τίποτα. Τα 'χω επισημάνει και έχω ζητήσει από moderator να μου αντικαταστήσει το κείμενο του αρχικού ποστ με το διορθωμένο που θα στείλω...

 

...Κοιτάτε... όσο και να μεγαλώσω (είμαι 47), το gaming είναι η "πρέζα" μου. Άλλος έχει τις... γκόμενες και "ξενο-μαμεί"! Άλλος έχει το αμάξι και το "κωλο-φτιάχνει". Άλλος, έχει τα στερεοφωνικά. Άλλος την μουσική ή άλλος το γράψιμο (καλά... αυτό το 'χω κι εγώ, γράφω κιόλας - ποιήματα, διηγήματα κτλ. Η "καλύτερη" της κόρης μου, "τίγκα" παραμύθια έχω να τις λέω).

 

Οπότε... δεν θα πάψω να παίζω, ΕΙΔΙΚΑ RPGs-fantasy που λατρεύω!

 

Σκεφτείτε ότι... με το "κάψιμο" που έφαγα με το Skyrim... αγόρασα το official soundtrack... διάφορα merchandises... 2 πόστερ που έβαλα στο γραφείο μου... τον "Ντοβακίν" σε action-figure και κοσμεί το γραφείο κτλ! Μιλάμε για "κάψιμο", όχι αηδίες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...