Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT WIRELESS DISPLAY ADAPTER 12.90 € eshop


georgebi1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυτο δηλαδη κανει stream ολη την οθονη του υπολογιστη μου; θελω να βλεπω μεσω bsplayer στην τηλεοραση μου

Εχω το συγκεκριμενο και θα παρω και δευτερο.ειναι πολυ καλη τιμή.το χρησιμοποιω για streaming και ειναι μια χαρα.

Συνδεεται απο το menu των win10 - συνδεση και προβολη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω το συγκεκριμενο και θα παρω και δευτερο.ειναι πολυ καλη τιμή.το χρησιμοποιω για streaming και ειναι μια χαρα.

Συνδεεται απο το menu των win10 - συνδεση και προβολη.

Το V1; Κάνεις streaming video χωρίς artifacts και χωρίς να είναι choppy η ροή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην φωτό του eshop είναι σίγουρα το V1 και στο review του insomnia είναι το V2, Στο πρώτο τα δύο μέρη είνα άνισα ενώ στο δευτερο είναι ίσα και κουμπώνουν μεταξύ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλάβω, επειδη έχω ήδη Chrome Cast είναι ίδια φάση;

 

Μπαινει Δηλαδή στο hdmi κλπ;

είναι λίγο διαφορετικό . εχω ενα κινεζικο  αντιστοιχο . ειναι σαν να συνδεεις το pc σου με hdmi στην tv.

απο τα windows κανεις clone η extend την οθονη .

 

το κινέζικο miracast δεν  είναι τόσο καλο οσο το chromecast 2 που έχω.το chromecast για ταινίες τυπου gamato η και ταινιες απο το pc η και νετφλιξ είναι φοβερο .

 

εγω παράγγειλα της ms γιατι η τιμή του δεν υπάρχει. περιμένω να ειναι καλύτερο απο το κινεζικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι συμβατό με Android, δοκιμασμένο με Sony Xperia Z Ultra. Υπάρχει ένα πρόβλημα που αφορά τα Surface Pro, υποστηρίζει 1368x768 με ενεργοποιημένο το bluetooth,  ενώ φτάνει 1920x1080 με το bluetooth off. Δεν είναι chromecast αλλά δοκιμασμένα παίζει ταινίες σε μεγάλη TV από το PC ασύρματα, και δουλεύει με Powerpoint, προβάλλοντας τις διαφάνειες στη μεγάλη οθόνη και τις σημειώσεις στο PC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι λίγο διαφορετικό . εχω ενα κινεζικο αντιστοιχο . ειναι σαν να συνδεεις το pc σου με hdmi στην tv.

απο τα windows κανεις clone η extend την οθονη .

 

το κινέζικο miracast δεν είναι τόσο καλο οσο το chromecast 2 που έχω.το chromecast για ταινίες τυπου gamato η και ταινιες απο το pc η και νετφλιξ είναι φοβερο .

 

εγω παράγγειλα της ms γιατι η τιμή του δεν υπάρχει. περιμένω να ειναι καλύτερο απο το κινεζικο.

Άρα συνοπτικά...το βάζεις στην τηλεόραση, ανοίγεις pc... Και τρέχεις ότι θες, σωστά; να το αναλύσουμε λίγο για τους μη σχετικούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρα συνοπτικά...το βάζεις στην τηλεόραση, ανοίγεις pc... Και τρέχεις ότι θες, σωστά; να το αναλύσουμε λίγο για τους μη σχετικούς.

ναι σαν να έχεις 2 οθόνες. 

το θεμα είναι αν υπάρχει ανεκτό  lag σε video.

παιζει κανονικά και σε android και σε windows phone .

 

Κατι ακόμα . νομίζω δεν παιζει σε παλιά pc η σε amd cpus!!

στο παλιό λαπτοπ μου δεν παίζει !( : Pavilion Hp dv5 1080ev (T9400 intel) 8-9 χρόνων)

στο cube i7 stylus παιζει κανονικά  (core m και realtek ασύρματη καρτα).

δυστυχώς δεν έχω amd cpu σε φορητή συσκευή να δοκιμάσω .

 

σε συγχρονα λαπτοπ λογικα παιζει κανονικά (5 χρονια -) που λογικά υποστηρίζεται απο τον επεξεργαστή και το wireless

 

καλο είναι ο topic starter να το βάλει στην πρώτη σελίδα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι σαν να έχεις 2 οθόνες.

το θεμα είναι αν υπάρχει ανεκτό lag σε video.

παιζει κανονικά και σε android και σε windows phone .

 

Κατι ακόμα . νομίζω δεν παιζει σε παλιά pc η σε amd cpus!!

στο παλιό λαπτοπ μου δεν παίζει !( : Pavilion Hp dv5 1080ev (T9400 intel))

 

σε συγχρονα λαπτοπ λογικα παιζει κανονικά (5 χρονια -)

Κάνει mirror...μάλιστα, θα μπορείς να κάνεις κάτι άλλο στον υπολογιστή ενώ παίζει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...