Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT WIRELESS DISPLAY ADAPTER 12.90 € eshop


georgebi1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

το παρελαβα και εγω . το δοκιμασα στο κινητο και στο cube i7 σε ταινια και youtube . μια χαρά ήταν . δεν είχε σπασίματα.

Πολύ καλύτερη εμπειρία απο τον κινεζο miracast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά επειδή έχω μπερδευτεί για ταινίες αξίζει παίζει χωρίς κολλήματα (εικόνας και ήχου); Έχει έρθει και δεν πάω να το πάρω μην μου βγει άχρηστο...

Εξαρτάται τι ταινίες θες να βλέπεις και που θελεις να κανεις υποχωρήσεις. 12 ευρω εχει μην περιμένεις full hd με γαματη ροη. Το παρελαβα και το δοκίμασα σε διαφορους συνδυασμους (κινητων, τηλεόρασης, avi, streams, κλπ). Παρατηρω κάποια frame drops αλλά εμένα δεν με ενοχλούν και το θεωρώ καλή επενδυση χρημάτων.

 

Αν λοιπον θες βελτιστη εικονα, πάρε ένα android tv box.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πήρα και εγώ παιδιά σήμερα χωρίς να το ψάξω πρώτα και βλέπω τώρα στο λάπτοπ μου να λέει ότι η συσκευή μου δεν υποστηρίζει miracast....και μιλάμε για λάπτοπ με windows 10 ( τα 8 είχε όταν το πήρα το 13 ή το 14 νομίζω)..

 

Οπότε τον ήπιαμε ε ; και ρωτάω τώρα υπάρχει κάποιο αντίστοιχο dongle που να συνδέεται στο λάπτοπ για να δουλεύει το miracast ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για τα λεφτα που δωσαμε αξιζει!
Απο το λαπτοπ με W10 παιζει αρκετα καλα.. σε 720p Youtube videos χανει ελαχιστα καρε, παλευεται..
Απο το Asus Transformer hybrid tablet με W10 λιγο χειροτερα και εμφανιζονται και καποια τεχνουργηματα..

Απο το Asus tablet με Android 5 παιζει καλα 720p Youtube videos..

 

Το Samsung S7 δε καταφερα να το συνδεσω ακομα.. μετα που θα εχω χρονο θα το ξανα τσεκαρω

EDIT: Ξαναδοκιμασα με το S7 και δουλεψε, χωρις να αλλαξω κατι.. Youtube σχεδον τελεια, βιντεο επισης, ακομα και racing game επαιξα χωρις θεμα!
Τις επόμενες φορες παλι δε συνεεται...δε ξερω το γιατι.. μεσω Smart View πηγαινω

Επεξ/σία από MasterX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως σε surface pro 3 με i5 παίζει full hd video χωρις το παραμικρό σπάσιμο. Με τα λεφτά Που το πήραμε υπέρ ευχαριστημένος, περίμενα καιρό να πέσει η τιμή του. Τόσο δεν το περίμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κινητο lg με android 4.4.2 δεν παιζει...υποτιθεται τεχνολογια miracast υποστηριζουν τα android 4.4 και πανω...το συνδεω στην τηλεοραση κανονικα.μετα απο το κινητο που πρεπει να παω για να το βρω;αν καποιος με κινητο android εχει εμπειρια ας βοηθησει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο κινητο lg με android 4.4.2 δεν παιζει...υποτιθεται τεχνολογια miracast υποστηριζουν τα android 4.4 και πανω...το συνδεω στην τηλεοραση κανονικα.μετα απο το κινητο που πρεπει να παω για να το βρω;αν καποιος με κινητο android εχει εμπειρια ας βοηθησει.

Λες δεν παίζει και το δηλώνεις ή εννοεις οτι δεν μπορεις να το κάνεις να παιξει;

 

Android με κινητό 4.4.2 (αλλά και σε επομενες εκδόσεις *)

Πήγαινε Settings -> Device -> Display και κάτωω κάτω εχει Cast screen. Πατα το

Αν δεν βρεί τιποτα πάτα τις ρυθμίσεις του (τρεις τελίτσες ή κρατας πατημενο το recent ) και κανεις τικ στην επιλογη Enable wireless display

Αν πάλι δεν εμφανισει τιποτα, ειτε εισαι μακρια απο την τηλεοραση ή δεν εχεις βάλει το γκατζετακι στην τηλεόραση

 

(*) Σε επομενες εκδόσεις η επιλογη εχει πάει

Settings -> Network->more->wireless display

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο lg έχεις; ποια rom φοράει; μαμισια lg ή κάποια custom;

 

Αν όταν βγήκε είχε παλιοτερη εκδοση android (π.χ. 4.2) τοτε δεν εχει cast screen γιατί δεν το εχει σαν hardware. Αυτο ακομα κι αν αργότερα βγήκε νεότερη rom που το ανεβασε σε νεότερη έκδοση (π.χ. 4.4.2)

 

Ολα εξαρτώνται απο το τι εχει σαν hardware. Πχ δες το LG g2 ( http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php ) που αρχικά βγήκε με 4.2.2, μετά παίρνει μεχρι 5.0.2 αλλά απο την αρχή ειχε το hardware wi-fi direct και για αυτό υπάρχει στις προδιαγραφες του

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο lg έχεις; ποια rom φοράει; μαμισια lg ή κάποια custom;

 

Αν όταν βγήκε είχε παλιοτερη εκδοση android (π.χ. 4.2) τοτε δεν εχει cast screen γιατί δεν το εχει σαν hardware. Αυτο ακομα κι αν αργότερα βγήκε νεότερη rom που το ανεβασε σε νεότερη έκδοση (π.χ. 4.4.2)

 

Ολα εξαρτώνται απο το τι εχει σαν hardware. Πχ δες το LG g2 ( http://www.gsmarena.com/lg_g2-5543.php ) που αρχικά βγήκε με 4.2.2, μετά παίρνει μεχρι 5.0.2 αλλά απο την αρχή ειχε το hardware wi-fi direct και για αυτό υπάρχει στις προδιαγραφες του

Και παλι σευχαριστω.Lg d335E η αλλιως lg bello.android version 4.4.2.δεν τοχω πειραξει αποταν το αγορασα.ειχα διαβασει οτι miracast υποστηριζουν τα android 4.4 κιεπειτα γιαυτο αγορασα την συσκευη...αλλα μαλλον τσαμπα...πηγαινω display αλλα πουθενα δεν εχει cast screen!ειχα μιλησει με lg και μουχαν πει για να δουλεψει δεν ειναι θεμα μονο λογισμικου αλλα και επεξεργαστη...Είναι σχετικά βαριά δουλειά για να μπορέσει να επεξεργαστεί και να στείλει την εικόνα μέσω WIFI...το ρισκαρα και το αγορασα αλλα δεν βλεπω φως...σευχαριστω παντως για την βοηθεια!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και παλι σευχαριστω.Lg d335E η αλλιως lg bello.android version 4.4.2.

Untitled.gif

 

Πηγες

https://www.manualslib.com/manual/1151695/Lg-L-Bello-Dual.html?page=157#manual

https://www.manualslib.com/manual/899842/Lg-L-Bello-Dual-Lg-D335.html?page=45

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε laptop 2 ετών με i5 και win 10 μόλις δοκιμάστηκε και παίζει full hd video χωρις το παραμικρό σπάσιμο. Με το galaxy note 3 δεν έχω καταφέρει να το συνδέσω ακόμα αλλά γενικά με το κινητό και το screen mirroring έχω θέματα. Πάντως με τα λεφτά που δώσαμε σαν αγορά είναι πάρα πολύ τίμια πιστεύω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το εχεις κάνει και αυτό τοτε εισαι στα ορια της ασυμβατοτητας.

το πιο πιθανο ειναι αυτο...μαλλον δεν ειναι συμβατο το κινητο.σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.θα ξαναπροσπαθησω και αν εχω καποια εξελιξη θα ενημερωσω σχετικα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...