Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT WIRELESS DISPLAY ADAPTER 12.90 € eshop


georgebi1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ειναι επισημο αυτο;απο την microsoft τηλεφωνικα μου ειπανε μονο αγορα τωρα...

με ανοιγμενη συσκευασια γινεται;

Επισημα απο την σελιδα της Microsoft θα τα βάλεις, τίποτα το υποπτο.

 

Απλα δεν το διαφημιζει η Microsoft.

Δες το δεύτερο λινκ που εβαλα, είναι απο την microsoft.

Επεξ/σία από haHa
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Επισημα απο την σελιδα της Microsoft θα τα βάλεις, τίποτα το υποπτο.

 

Απλα δεν το διαφημιζει η Microsoft.

Δες το δεύτερο λινκ που εβαλα, είναι απο την microsoft.

σευχαριστω πολυ φιλε!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

settings,device και μετα display;αυτο κανω αλλα δεν μου εμφανιζει πουθενα αναζήτηση συσκευων...

 

 

 

Στο δικό σου κινητό δεν ειναι εκεί. Σου εγραψα που ειναι στο http://www.insomnia.gr/topic/639776-microsoft-wireless-display-adapter-1290-%E2%82%AC-eshop/page-5?do=findComment&comment=55556923

 

 

το πιο πιθανο ειναι αυτο...μαλλον δεν ειναι συμβατο το κινητο.σευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σου.θα ξαναπροσπαθησω και αν εχω καποια εξελιξη θα ενημερωσω σχετικα.

Τα ενδεχομενα για σενα ειναι (τυχαια σειρα)

 

Α. Το κρατάς για future use. 

Στα λεφτά που αγοράστηκε ειναι κλοπή και όλο και κάπου θα χρειαστεί. Σύντομα θα αναγκαστείς να αλλάξεις κινητό ή θα βρεθείς σε περιπτωση που μπορεις να το αξιοποιήσεις και αν τοτε χρειάζεσαι αναλογο gadget ... τετοια τιμή ΔΕ θα βρεις.

 

Β.Το κρατάς και το κάνεις δώρο. 

Για κάποιον που ασχολείται ή του χρειάζεται ειναι φοβερό δώρο και σαν δώρο σου κοστίζει πολύ λίγα. Αν π.χ. εμενα μου έδιναν 13 ευρω δώρο, θα έλεγα να τα κρατησει , αλλά αν μου εκαναν τετοιο δώρο θα ειχε πολύ μεγαλύτερη πρακτική και χρηστική αξία και θα ένοιωθα οτι ο δότης πάσχισε να βρει κατι για μενα.

 

Γ.Το πουλάς σε αγγελία ή σε κάποιον στον κύκλο σου.

Ανετα το σπρώχνεις 15-20 ευρω. Βαζω στοιχημα οτι κάποιοι αγοράσανε πολλά τεμαχια απο το eshop και σε λίγες ημέρες θα αρχίσουν να τα πουλάνε 20-25 ευρω. Το λεω πάλι οτι η τιμή ήταν πάρα πολύ καλή (απο τις σπάνιες φορες του crazysundays)

 

Δ. Το επιστρέφεις στο eshop ανοιγμένο. 

Αν το πήρες ηλεκτρονικά με παράδοση σπίτι σου, με βάση το νομο δικαιουσαι επιστροφή ολου του ποσού (οχι μεταφορικά), ενω αν το πήρες απο eshop point θα στο αγοράσουν με 20% μειωση τιμής

 

Ε. Αναβαθμίζεις το κινητό σου

Αναβαθμίζεις τη rom του κινητού σου σε κάτι νεότερο. Είδα οτι εχει βγάλει νεότερες εκδόσεις. Γιατί το λεω αυτό. Βρήκα ένα παλιό κινητό με 4.4 και παρόλο που είχε wi-fi direct (όπως το δικό σου) δεν έβλεπε αυτό της microsoft και επιπλεον αν του έβαζα να δει android miracast το έβλεπε αλλά δε γίνονταν συνδεση. Είμαι 70-30 σιγουρος οτι με κάποιο update θα γίνει δουλεια. Βέβαια στην περιπτωση σου, εσύ θα αποφασίσεις γιατί μπορει το κινητό σου να βαρύνει και επιπρόσθετα αν "δεν το εχεις" με updates/backups/κλπ μπορει να τα κάνεις χειρότερα. 

 

ΣΤ. Αναβαθμίζεις τον υπολογιστή σου

Εγω δεν θα το έκανα γιατί ακομα και με laptop υπάρχουν πολλές δυνατότητες συνδεσης με τηλεόραση. Π.χ. ενα μακρύ φθηνό hdmi. Δεν σε κόβω της τεχνολογίας και αν απο τα 7, πας στα 10, θα πάθεις ενα σοκ μεχρι να στρώσεις. Να ξέρεις πάντως οτι ακομα μπορεις να κανεις δωρεαν update, αλλά αν το κάνεις, κανε το για αλλους λογους και οχι για το wireless display

 

Αυτα

κάνε τα κουμάντα σου

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι επισημο αυτο;απο την microsoft τηλεφωνικα μου ειπανε μονο αγορα τωρα... με ανοιγμενη συσκευασια γινεται;

Γινεται,οσες φορες επεστρεψα προιοντα στο eshop ανοικτα ,τα δεχτηκαν και μου εδωσαν πιστωτικο..για να παρεις τα λεφτα πρεπει να ειναι σφραγιστο,τουλαχιστον ετσι εγινε σεμενα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο δικό σου κινητό δεν ειναι εκεί. Σου εγραψα που ειναι στο http://www.insomnia.gr/topic/639776-microsoft-wireless-display-adapter-1290-%E2%82%AC-eshop/page-5?do=findComment&comment=55556923

 

 

Τα ενδεχομενα για σενα ειναι (τυχαια σειρα)

 

Α. Το κρατάς για future use.

Στα λεφτά που αγοράστηκε ειναι κλοπή και όλο και κάπου θα χρειαστεί. Σύντομα θα αναγκαστείς να αλλάξεις κινητό ή θα βρεθείς σε περιπτωση που μπορεις να το αξιοποιήσεις και αν τοτε χρειάζεσαι αναλογο gadget ... τετοια τιμή ΔΕ θα βρεις.

 

Β.Το κρατάς και το κάνεις δώρο.

Για κάποιον που ασχολείται ή του χρειάζεται ειναι φοβερό δώρο και σαν δώρο σου κοστίζει πολύ λίγα. Αν π.χ. εμενα μου έδιναν 13 ευρω δώρο, θα έλεγα να τα κρατησει , αλλά αν μου εκαναν τετοιο δώρο θα ειχε πολύ μεγαλύτερη πρακτική και χρηστική αξία και θα ένοιωθα οτι ο δότης πάσχισε να βρει κατι για μενα.

 

Γ.Το πουλάς σε αγγελία ή σε κάποιον στον κύκλο σου.

Ανετα το σπρώχνεις 15-20 ευρω. Βαζω στοιχημα οτι κάποιοι αγοράσανε πολλά τεμαχια απο το eshop και σε λίγες ημέρες θα αρχίσουν να τα πουλάνε 20-25 ευρω. Το λεω πάλι οτι η τιμή ήταν πάρα πολύ καλή (απο τις σπάνιες φορες του crazysundays)

 

Δ. Το επιστρέφεις στο eshop ανοιγμένο.

Αν το πήρες ηλεκτρονικά με παράδοση σπίτι σου, με βάση το νομο δικαιουσαι επιστροφή ολου του ποσού (οχι μεταφορικά), ενω αν το πήρες απο eshop point θα στο αγοράσουν με 20% μειωση τιμής

 

Ε. Αναβαθμίζεις το κινητό σου

Αναβαθμίζεις τη rom του κινητού σου σε κάτι νεότερο. Είδα οτι εχει βγάλει νεότερες εκδόσεις. Γιατί το λεω αυτό. Βρήκα ένα παλιό κινητό με 4.4 και παρόλο που είχε wi-fi direct (όπως το δικό σου) δεν έβλεπε αυτό της microsoft και επιπλεον αν του έβαζα να δει android miracast το έβλεπε αλλά δε γίνονταν συνδεση. Είμαι 70-30 σιγουρος οτι με κάποιο update θα γίνει δουλεια. Βέβαια στην περιπτωση σου, εσύ θα αποφασίσεις γιατί μπορει το κινητό σου να βαρύνει και επιπρόσθετα αν "δεν το εχεις" με updates/backups/κλπ μπορει να τα κάνεις χειρότερα.

 

ΣΤ. Αναβαθμίζεις τον υπολογιστή σου

Εγω δεν θα το έκανα γιατί ακομα και με laptop υπάρχουν πολλές δυνατότητες συνδεσης με τηλεόραση. Π.χ. ενα μακρύ φθηνό hdmi. Δεν σε κόβω της τεχνολογίας και αν απο τα 7, πας στα 10, θα πάθεις ενα σοκ μεχρι να στρώσεις. Να ξέρεις πάντως οτι ακομα μπορεις να κανεις δωρεαν update, αλλά αν το κάνεις, κανε το για αλλους λογους και οχι για το wireless display

 

Αυτα

κάνε τα κουμάντα σου

ναι φιλε εχεις δικιο στο wi fi direct ειναι στην συσκευη μου.αλλα ρε γαμωτο δεν το βρισκει...τι να πω πιο πολυ το ηθελα για το κινητο...εχεις δικιο σε ολα τα ενδεχομενα.εκτος απο το δωρο!????το πιο πιθανο ειναι να το κρατησω μπας και χρειαστει στο μελλον.φανταζομαι στην πρωτη αλλαγη κινητου που θα κανω θα δουλεψει.ειχα διαβασει στο ιντερνετ πριν κανω την αγορα οτι αυτο το προιον της microsoft χτησιμοποιει τεχνολογια miracast.miracast υποστηριζουν τα andtoid 4.4 και πανω.γιαυτο το πηρα.αλλα τελικα δεν ειναι μονο θεμα android.ισως θα πρεπει και η συσκευη να το υποστηριζει.παντως αν και δεν ειμαι expert της τεχνολογιας(μια ενδιαμεση φαση)θεωρω οτι υπαρχει αγνοια γενικα για την συγκεκριμενη συσκευη.στο e shop(τηλεφωνικα)μου ειχαν πει οτι η συσκευη διαβαζεται μονο απο windows phones!αυτο λογικα ειναι λαθος αφου υπαρχουν και android που το δουλευουν.απο την mictosoft τηλεφωνικα επισης μου ειχαν πει για windows phones...οντως δεν λεει ναλλαξω windows στο pc μονο και μονο γιαυτο.αν και γενικα θα θελα να το κανω.απλη δεν ειναι η διαδικασια;γιατι θεωρεις οτι θα παθω σοκ;γενικα ειναι καλα τα 10 η βγαζουν προβληματα;σε laptop χαμηλων τεχνικων χαρακτηριστικων αξιζει;
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

....οντως δεν λεει ναλλαξω windows στο pc μονο και μονο γιαυτο.αν και γενικα θα θελα να το κανω.απλη δεν ειναι η διαδικασια;γιατι θεωρεις οτι θα παθω σοκ;γενικα ειναι καλα τα 10 η βγαζουν προβληματα;σε laptop χαμηλων τεχνικων χαρακτηριστικων αξιζει;

για το παραπανω θεμα, ρωτα στο αντίστοιχο θέμα των windows 10, μη σαβουριάζουμε το εδω θεμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου βγαζει μηνυμα πως ο υπολογιστης μου δν ειναι υποστηριζει miracast .εχω την gigabyte z97m-3h k i3-4130.

Εψαξα αρκετα στο διαδικτυο αλλα ακρη δεν εβγαλα .oh well συρταρι και βλεπουμε καποτε θα χρειαστει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παλι μου βγαζει μηνυμα πως ο υπολογιστης μου δν ειναι υποστηριζει miracast .εχω την gigabyte z97m-3h k i3-4130.

Εψαξα αρκετα στο διαδικτυο αλλα ακρη δεν εβγαλα .oh well συρταρι και βλεπουμε καποτε θα χρειαστει.

'Εκδοση windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζίφος...

Acer Laptop 5 ετίας με Windows 10 δεν το υποστηρίζει

Lenovo Thinkpad T510 με Windows 10 δεν το υποστηρίζει

 

Samsung Note 3 Android 5 το βλέπει αλλά δεν συνδέεται

 

Μόνο με το Huawei P9 ενός γνωστού κατάφερα να συνδεθώ και να επιβεβαιώσω ότι δουλεύει, παρατήρησα πάντως ότι όταν φόρτωσα netflix δεν μου έδειχνε την εικόνα του βίντεο 

 

Οι δοκιμές συνεχίζονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και από εμένα. Tablet-laptoπάκι με WIN10 μου έβγαλε τελικά μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει miracast οπότε και δεν το είδε ποτέ.

 

Πάντως υποψιάζομαι ότι ίσως έχει να κάνει με το firmware του adapter και την συμβατότητά του με την έκδοση 1607 των δεκαριών.

 

Το μεγαλύτερο θέμα μου όμως είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να κάνω update στο firmware του καθώς το συνδέω με την USB στο PC και δεν το βλέπει καθόλου μέσα από την εφαρμογή του Windows Store (Wireless Adapter Display App)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατήρησα πάντως ότι όταν φόρτωσα netflix δεν μου έδειχνε την εικόνα του βίντεο

το νετφλιξ δεν έχει limit στις οθόνες ανάλογα με την συνδρομή?

 

 

 

 

σε εμένα για κάποιον λόγο πρέπει να κάνω απεγκατάσταση το ms miracast απο τα windows (στις

συνδεδεμένες συσκευές) και συνδεση μετά για να παίξει στο ταμπλετ.

 

αν ειναι εγκατεστημένο απο πρίν ακόμα και με το φιρμγουεαρ το καινούργιο δεν συνδέετε .

 

είναι γενικά παράξενο το miracast ή ειναι θέμα driver

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 και από εμένα. Tablet-laptoπάκι με WIN10 μου έβγαλε τελικά μήνυμα ότι δεν υποστηρίζει miracast οπότε και δεν το είδε ποτέ.

 

Πάντως υποψιάζομαι ότι ίσως έχει να κάνει με το firmware του adapter και την συμβατότητά του με την έκδοση 1607 των δεκαριών.

 

Το μεγαλύτερο θέμα μου όμως είναι ότι δεν μπορώ με τίποτα να κάνω update στο firmware του καθώς το συνδέω με την USB στο PC και δεν το βλέπει καθόλου μέσα από την εφαρμογή του Windows Store (Wireless Adapter Display App)...

 

Η εφαρμογή δεν μπορεί να κάνει update στο firmware αν δεν είναι συνδεδεμένη η συσκευή. Μόνο έτσι τη βλέπει. Δοκίμασε σε κάποιο άλλο μηηχάνημα γνωστού φίλου κλπ να τη συνδέσεις, κάνε update και μετά γύρισε στο δικό σου λαπτοπ και ξαναδοκίμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν ειναι τοσο μεγαλο παιδεμα καλυτερα να παρω μια σμαρτ ΤΒ  :P

να με παρακολοθουν ανετα και οι μυστικες υπηρεσιες τι κανω στο σαλονι :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παρέλαβα σήμερα:

 

1. Σε Lenovo Z710 δεν συνδέεται, ενώ σε Lenovo m30-17 (Windows 10 και τα 2) συνδέεται κανονικά.

2. Σε Samsung Note 10.1 2012 & Asus Zenfone 551ml συνδέεται αλλά δεν δουλεύει το ΟΤΕTVGO. Δηλάδη παίζει κανονικά αλλά όταν συνδέω τις συσκευές με την τηλεόραση κόβεται το stream...υποψιάζομαι π@@στι@ του ΟΤΕ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...