Προς το περιεχόμενο

MICROSOFT WIRELESS DISPLAY ADAPTER 12.90 € eshop


georgebi1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με lg flex2 δουλευει αψογα. Ελαχιστα framedrops σε απαιτητικα βιντεο οπως 4κ και fhd@60fps τα οποια ουτως η αλλως παρατηρω και με συνδεση μεσω καλωδιου slimport. Μια ελαφρια μειωση στην αναλυση της εικονας γενικα υπαρχει (σε σχεση με slimport) αλλα ειναι ορατη μονο σε εμπειρα ματια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλος με samsung j5 2015 ... δεν μπορει να εχει την υπηρεσία επειδή δεν το υποστηρίζει η συσκευή, παρόλο που στις τεχνικές προδιαγραφές εχει το wifi direct. Εφαγε τσατίλα γιατί ενα παλιότερο κινεζοκινητό (κινεζιά κυριολεκτικά) που το εχει για καβάτζα έπαιζε καμπάνα. 

 

Δεν ειμαι σίγουρος αν ειναι θέμα hardware ή παιζει κάποιος software κόφτης απο την samsung, αλλά σιγουρα δε θα μπω στη διαδικασί αμε custom roms και τετοια. 

 

Αλλος συνφορουμίτης με j5 που να καταφερε να συνδεθει με το μαραφέτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις σύνδεσα στο κινητό με Bluetooth,  ποντίκι και πληκτρολόγιο.

Το κείμενο αυτό το έγγραψα στο word, στο κινητό και το επικόλλησα εδώ.

Αλλαγή γλώσσας με Win + Space.

 

 

Τώρα που γράφω με το πληκτρολόγιο, στην οθόνη του κινητού στο κάτω μέρος εμφανίζονται προτεινόμενες λέξεις. ΛΟΛ.

 

 

Υπάρχει ένα πολύ μικρό lag  ανάμεσα στο πληκτρολόγιο και της εμφάνισης του γράμματος στην οθόνη. Δεν ξέρω αν φταίει και το ίδιο το πληκτρολόγιο γιατί είναι εντελώς κινεζιά.

 

 

Με το ποντίκι δεν παρατηρώ lag. Ο δείκτης μετακινείται ταχύτητα στην οθόνη και μερικές φορές το ίχνος του φαίνεται να αναπηδά στην οθόνη. Ο ίδιος ο δείκτης ακολουθά σωστά τις κινήσεις. Το ποντίκι είναι κινέζικο Gembird από το eshop.

 

Μπαταρία πτώση 9% σε 30 min, με το wifi ανοιχτό.
H οθόνη του κινητού συνεχώς αναμμένη.

Το κινητό χλιαρό.

 

 

Νομίζω ότι έλυσα το πρόβλημα του υπολογιστή, όταν είμαι μακριά από τα φώτα της πόλης!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα 2 desκtop και 2 laptop όλα με Win10 δεν το βλέπουν καθώς μου βγάζει το μήνυμα ότι δεν υποστηρίζεται το miracast και επομένως το wireless display. Εννοείται φυσικά ότι με αυτά το δεδομένα δεν είναι δυνατό να πραγματοποιηθεί ούτε firmware update.

Ανντιθέτως με τις Android συσκευές μου δουλεύει άψογα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το εχει κανει κανεις update? Εμενα δεν ολοκληρωνει το update..

 

Το έκανα και το ολοκλήρωσε κανονικά. Στο κινητό (επειδή το άφησα)  δεν φάνηκε ότι ολοκληρώθηκε η διαδικασία. Όταν όμως το έκλεισα και το άνοιξα τον αντάπτορα, είχε το νέο firmware.

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Σύνδεσα και ένα πληκτρολόγιο Bluetooth από το Πλαίσιο, turbo-x και το ανεπαίσθητο lag συνεχίζει. Ίσως να είναι βαθύτερα τα αίτια.

Το αίτιο είναι τελικά το ίδιο το Word. 

Στον Edge το πληκτρολόγιο λειτουργεί κανονικά. 

 

Φόρτωσα την κεντρική σελίδα του insomnia σε περιβάλλον Continuum και καθώς σκρόλαρα με το ποντίκι την σελίδα πάνω κάτω, πείραζα το κινητό το οποίο δεν δείχνει σημάδια κόπωσης.  

 

Καταλήγω στο ότι ακόμα και μεγάλες εταιρίες με φοβερούς μανατζαρέους, δεν ξέρουν πως να πουλήσουν (ή να τιμολογήσουν) τα προϊόντα τους. Κοιμούνται όρθιοι… όπως λέει και ο λαός…

 

Αν δεν ήταν η προσφορά, απλά θα αγνοούσα αυτήν την ασύρματη ευκολία, που μου προσφέρει το κινητό. 

 

Κάτω δεξιά στο Word βγαίνει ένα μικρό παράθυρο με το πληκτρολόγια και ένα μικρό λουκέτο. Κλείδωμα ή ξεκλείδωμα του πληκτρολογίου γράφει, όταν το ποντίκι σταματά πάνω του. Με κλικ το λουκέτο κλειδώνει/ξεκλειδώνει, αλλά δεν παρατηρώ διαφορά. Όποιος βγάλει άκρη, ας μας ενημερώσει.

 

Τώρα το κείμενο το έγραψα στο κινητό και έγινε copy/paste από τον υπολογιστή μέσω OneDrive.

(Σε δουλειά να βρισκόμαστε….  :-D  )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...