Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O Deadalus x64 έχει βελτιωθεί αρκετα απο την προηγουμενη φορά. Ετοιμαζεται και emulator για Dreamcast (αρχικά ήταν να γινει port ο Redream και κατεληξαν στον Flycast)

Ισως η αχρηστη πληροφορια της ημερας αλλα ανελαβα την μεταφραση στα Ελληνικα του Deadalus x64...

Greek.jpg

Πιθανον να δοθεί σε nightly ή στον 0.4 (περιμενουν να μαζευτουν αρκετες μεταφρασεις για να κυκλοφορήσει).

  • Like 3
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

5 ώρες πριν, manousos82003 είπε

O Deadalus x64 έχει βελτιωθεί αρκετα απο την προηγουμενη φορά. Ετοιμαζεται και emulator για Dreamcast (αρχικά ήταν να γινει port ο Redream και κατεληξαν στον Flycast)

Ισως η αχρηστη πληροφορια της ημερας αλλα ανελαβα την μεταφραση στα Ελληνικα του Deadalus x64...

Greek.jpg

Πιθανον να δοθεί σε nightly ή στον 0.4 (περιμενουν να μαζευτουν αρκετες μεταφρασεις για να κυκλοφορήσει).

Εχει σταθερα frames ο emulator; Eιναι playable γενικα; Ψηνομαι πολύ ασχημα για το Goldeneye, εχω να το παιξω καμια 20ρια χρονια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
33 λεπτά πριν, asemnos είπε

Εχει σταθερα frames ο emulator; Eιναι playable γενικα; Ψηνομαι πολύ ασχημα για το Goldeneye, εχω να το παιξω καμια 20ρια χρονια.

Το 60% παιζει σχεδον τελεια. Το Goldeneye ειναι περιπου στα 20 fps.... Σταδιακα βελτιωνεται.....Επιδιωκουν να χρησιμοποιησουν και τον 4ο πυρηνα....

Παραλληλα ετοιμαζουν και τον emulator για Dreamcast...

Νέα nightly με επιλογη για Ελληνικα:

https://github.com/Rinnegatamante/DaedalusX64-vitaGL/releases/tag/Nightly

Και η σταθερη 0.4

https://vitadb.rinnegatamante.it/#/info/549

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

O emulator του Dreamcast για το Vita ειναι σε καλο δρομο...Εχει δοθει αρχειο vpk για δοκιμη αλλα ειναι κουραστικη διαδικασια. Τελικα επιλεχτηκε ο Flycast. Αν παρατηρησετε αξιοποιούνται και οι 4 πυρηνες! Η μπαταρια παντως παρεμεινε στο 64% :D

Μια screenshot και ενα βιντεο!

 

image0.jpg

Επεξ/σία από manousos82003
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε τι τιμές παίζουν τα ελαφρώς μεταχειρησμένα αυτά έχει ιδέα κανείς.  

Και πως μπορούμε να δούμε ποια έκδοση(hardware, γιατί βλέπω παίζει 1000 και 2000;) έχουμε.

Είχε αγοραστεί τότε με το invizzimals(κάπως έτσι) στο πακέτο.

Από ότι λέτε όλα τα vita γίνονται jb ε.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
38 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Σε τι τιμές παίζουν τα ελαφρώς μεταχειρησμένα αυτά έχει ιδέα κανείς.  

Και πως μπορούμε να δούμε ποια έκδοση(hardware, γιατί βλέπω παίζει 1000 και 2000;) έχουμε.

Είχε αγοραστεί τότε με το invizzimals(κάπως έτσι) στο πακέτο.

Από ότι λέτε όλα τα vita γίνονται jb ε.

Το μόνο που πρέπει να σε νοιάζει είναι αν θες OLED ή Slim. Το δευτερο εχει καλυτερη μπαταρία αλλά αθλια οθονη (το τονίζω το άθλια, σαν άτομο που ειχε 3 OLED για 6 χρόνια πριν αποφασισει να παρει και ενα Slim για συλλογη, μου βγηκαν τα μάτια και στην πρωτη εβδομαδα το παρατησα).

Το OLED επισης βγαινει σε δυο εκδοσεις, μια με υποδοχη για καρτα SIM και μια χωρίς (την 1η ελαχιστοι την εχουν οπότε δύσκολα θα τη συναντησεις).

Ολα γινονται jailbreak.

Κατα κανονα βρισκεις με 80 ευρώ, σκετο, με φορτιστη.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, xaerialtwistx είπε

Το μόνο που πρέπει να σε νοιάζει είναι αν θες OLED ή Slim. Το δευτερο εχει καλυτερη μπαταρία αλλά αθλια οθονη (το τονίζω το άθλια, σαν άτομο που ειχε 3 OLED για 6 χρόνια πριν αποφασισει να παρει και ενα Slim για συλλογη, μου βγηκαν τα μάτια και στην πρωτη εβδομαδα το παρατησα).

Το OLED επισης βγαινει σε δυο εκδοσεις, μια με υποδοχη για καρτα SIM και μια χωρίς (την 1η ελαχιστοι την εχουν οπότε δύσκολα θα τη συναντησεις).

Ολα γινονται jailbreak.

Κατα κανονα βρισκεις με 80 ευρώ, σκετο, με φορτιστη.

Σε ευχαριστώ, το psvita το έχω ήδη αλλά δεν έχω ιδέα ποιο μοντέλο είναι. Το είχαμε πάρει δώρο του μικρού αλλά το έφαγε η ντουλάπα τόσα χρόνια.

Ξέρω μόνο ότι είχε στο πακέτο κάρτα μνήμης sony 8GB(αν θυμάμαι σωστά το μέγεθος), ούτε τι οθόνη έχει ξέρω(αλλά φαίνεται μια χαρά οπότε μάλλον είναι με OLED) δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί του, εδώ δεν ασχολήθηκε ο μικρός..Απλά από το να κάθετε μήπως του κάναμε JB μπας και χρησιμοποιηθεί σε τίποτα. Δεν βλέπω πουθενά να έχει υποδοχή για κάρτα sim.

Model PCH-2016 λέει πίσω τώρα που το κοίταξα. 

Αφού γίνονται όλα JB τότε μια χαρά.

 

EDIT

Τώρα που googlara το pch-2016 μάλλον είναι το slim ε.

Επεξ/σία από ChrisAce
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, ChrisAce είπε

Σε ευχαριστώ, το psvita το έχω ήδη αλλά δεν έχω ιδέα ποιο μοντέλο είναι. Το είχαμε πάρει δώρο του μικρού αλλά το έφαγε η ντουλάπα τόσα χρόνια.

Ξέρω μόνο ότι είχε στο πακέτο κάρτα μνήμης sony 8GB(αν θυμάμαι σωστά το μέγεθος), ούτε τι οθόνη έχει ξέρω(αλλά φαίνεται μια χαρά οπότε μάλλον είναι με OLED) δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί του, εδώ δεν ασχολήθηκε ο μικρός..Απλά από το να κάθετε μήπως του κάναμε JB μπας και χρησιμοποιηθεί σε τίποτα. Δεν βλέπω πουθενά να έχει υποδοχή για κάρτα sim.

Model PCH-2016 λέει πίσω τώρα που το κοίταξα. 

Αφού γίνονται όλα JB τότε μια χαρά.

Το Slim είναι.

Αν ξεκινούσες από OLED θα καταλάβαινες τη διαφορά, αντικειμενικά η οθόνη είναι καλή αλλά τεραστια υποβαθμιση σε σχέση με το παλιό μοντέλο.

Από εκει και περα αυτό που πρεπει να σε ενδιαφερει αν θες να το κανεις jailbreak ειναι να δεις σε ποιο firmware ειναι.

Το 3.60 ειναι η μαγικη εκδοση που γίνεται jailbreak με ενα πληκτρο. Οτιδηποτε μεγαλυτερο εχει μια διαδικασια μεσω υπολογιστη.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...