Προς το περιεχόμενο

PS Vita / PSTV Hacking και Homebrew


xaerialtwistx
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  • Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 19/2/2019 στις 3:38 ΜΜ, Stefasteri είπε

Λοιπον!

Εκανα format exfs  πέρασα τα αρχεια SDFILES.ZIP 

Εγω εχω το FAT αρα εχω και μια καρτα sony μεσα που εχω περασει μεσα το enso.vpk (σε έναν φακελο π.χ APK)

τρεχω url: http://henkaku.xyz   (είμαι σε 3.60)

shutdown

ξανα τρεχω url: http://henkaku.xyz

βάζω SD2Vita

μετα τρέχω url: http://mlthaku.tk

κανα 2 φορες μεχρι να τρεξει

όταν τρεξει  Start για να κανει εγκατασταση.

Όταν κανει μετά μπαινω από molecular και κανω εγκατασταση το enso.vpk

παταω shutdown

βγαζω την καρτα της Sony 

 

και ανοιγω FAT

και παιζει κανονικα !!!

υ.γ ειχα πρόβλημα και με τον adaptor όμως … εκανα κατι πατεντες για να παταει καλα.

Οταν λες url?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 1,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 2/6/2021 στις 1:26 ΜΜ, GeorgeMan είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! Βασικά έχω ήδη περίπου 45 παιχνίδια cross buy εδώ και χρόνια και θέλω να το εκμεταλλευτώ και να τα παίξω ξανά :)

βλέπω πολύ λίγα στις αγγελίες και κυρίως "φορτωμένα" αλλά πολύ ακριβά δυστυχώς...

Αν δεν εχεις πάρει ακόμα, τα Slim μην τα κοιτάς καν. Εγώ πέρασα 5 χρόνια με το OLED πριν πάρω για συλλογη το Slim. Η διαφορα στην εικονα ειναι απλα χαοτική την οποια θα καταλαβεις οταν ασχοληθεις πολυ με το πρώτο και μετά δε θα μπορείς να ξεκολλήσεις, υπάρχουν πολλά άτομα δεν την καταλαβαινουν. Το Slim έχει μόνο καλύτερη μπαταρία, οτιδήποτε άλλο δεν ειναι ιδιαιτερο πλεονεκτημα ενω και η ιδια του η κατασκευη μοιαζει ψευτικη.

Επίσης εγώ έχω hacked (εγω ανοιξα αυτο το θεμα εξαλλου!) αλλά το χρησιμοποιω μονο για να δοκιμαζω ποια θα ειναι η επομενη μου αγορα. Το πρόβλημα με τα παιχνίδια είναι πως τα AAA βγήκαν στις αρχες του οποτε πλεον (και τόσα χρονια μετά) κοστολογουνται πολυ ακριβα. Εχει βεβαια και εξαιρετικα indie που είναι και ο δικός μου τομέας έτσι και αλλιώς. Από εκει και πέρα αν θες να παιξεις με το original psn λογαριασμό σου, δεν αξιζει να τον θυσιασεις, η κονσολα ειναι πολυ φθηνη ωστε να εχεις 2 μαζί (και να χακαρεις μονος σου τη μια, δεν αξιζει να παρεις ετοιμη).

Η επαναφορα σε μη χακαρισμενο firmware ειναι ευκολη, συνηθως ειναι θεμα ανοιγματος μιας εφαρμογης για unistall hack και μετά reset. (αναλογα το firmware) Με το Modoru μπορείς απλα να ξαναπερασεις το firmware και να γινει σαν καινουργια.

Επεξ/σία από xaerialtwistx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
6 hours ago, xaerialtwistx said:

Αν δεν εχεις πάρει ακόμα, τα Slim μην τα κοιτάς καν. Εγώ πέρασα 5 χρόνια με το OLED πριν πάρω για συλλογη το Slim. Η διαφορα στην εικονα ειναι απλα χαοτική την οποια θα καταλαβεις οταν ασχοληθεις πολυ με το πρώτο και μετά δε θα μπορείς να ξεκολλήσεις, υπάρχουν πολλά άτομα δεν την καταλαβαινουν. Το Slim έχει μόνο καλύτερη μπαταρία, οτιδήποτε άλλο δεν ειναι ιδιαιτερο πλεονεκτημα ενω και η ιδια του η κατασκευη μοιαζει ψευτικη.

Επίσης εγώ έχω hacked (εγω ανοιξα αυτο το θεμα εξαλλου!) αλλά το χρησιμοποιω μονο για να δοκιμαζω ποια θα ειναι η επομενη μου αγορα. Το πρόβλημα με τα παιχνίδια είναι πως τα AAA βγήκαν στις αρχες του οποτε πλεον (και τόσα χρονια μετά) κοστολογουνται πολυ ακριβα. Εχει βεβαια και εξαιρετικα indie που είναι και ο δικός μου τομέας έτσι και αλλιώς. Από εκει και πέρα αν θες να παιξεις με το original psn λογαριασμό σου, δεν αξιζει να τον θυσιασεις, η κονσολα ειναι πολυ φθηνη ωστε να εχεις 2 μαζί (και να χακαρεις μονος σου τη μια, δεν αξιζει να παρεις ετοιμη).

Η επαναφορα σε μη χακαρισμενο firmware ειναι ευκολη, συνηθως ειναι θεμα ανοιγματος μιας εφαρμογης για unistall hack και μετά reset. (αναλογα το firmware) Με το Modoru μπορείς απλα να ξαναπερασεις το firmware και να γινει σαν καινουργια.

Καλησπέρα, βρήκα ένα oled. Μπορεί να μην έχει HD ανάλυση, αλλά είναι όντως χορταστική.

Ήδη ξανατερματιζω τα cross buy αγορασμένα παιχνίδια μου. :-)

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Ίσως το χακαρω αφου ολοκληρώσω με όλα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα σε ολους,εχω εκδοση 3.73 hencore.Για καποιο λογο δεν μπθ τρεχει το adrenaline και δεν μπορω να προχωρησω ετσι ωστε να εγκαταστησω psp,psx..Υπαρχει κπ λυση;Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Δημήτρης1925 είπε

Καλησπερα σε ολους,εχω εκδοση 3.73 hencore.Για καποιο λογο δεν μπθ τρεχει το adrenaline και δεν μπορω να προχωρησω ετσι ωστε να εγκαταστησω psp,psx..Υπαρχει κπ λυση;Ευχαριστω.

Σε βγάζει κάποιο error πως δεν μπορεί να βρει το firmware fille?

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι βγαζει.Στην αρχη εγκαθιστω το adrenaline και εφοσον ανο7ξω την φουσκα που ολοκληρωνει στο 100% στην συνεχεια που πρεπει να συνεχισει που γεμιζει ολοκληρη  η οθονη σαν να τρεχει κωδικοποιησεις για να σε βγαλει στο μενου του psp βγαζει error..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Δημήτρης1925 είπε

Ναι βγαζει.Στην αρχη εγκαθιστω το adrenaline και εφοσον ανο7ξω την φουσκα που ολοκληρωνει στο 100% στην συνεχεια που πρεπει να συνεχισει που γεμιζει ολοκληρη  η οθονη σαν να τρεχει κωδικοποιησεις για να σε βγαλει στο μενου του psp βγαζει error..

Διέγραψε το bubble της adrenaline και άνοιξε το vitashell πάνε ux0:pspemu και αυτό το φάκελο διέγραψε το και καντω ξανά από την αρχή install το adrenaline 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το δοκιμασα,οπως επισης και κτ που ειδα απο το youtube πως κατεβαζεις το τελευταιο update του psp και μετονομαζεις το eboot σε 661 αλλα ουτε αυτο λειτουργησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Δημήτρης1925 είπε

Το δοκιμασα,οπως επισης και κτ που ειδα απο το youtube πως κατεβαζεις το τελευταιο update του psp και μετονομαζεις το eboot σε 661 αλλα ουτε αυτο λειτουργησε..

Τι error βγάζει συγκεκριμένα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, Δημήτρης1925 είπε

C1-22578-2

Με ένα quick check νομίζω πως έχει support το adrenaline μέχρι firmware 3.68,οπότε αν μπορείς κάνε downgrade με το moduru στην 3.60 ή 3.65 όπου θα έχεις και μόνιμο hack.

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Δημήτρης1925 είπε

Απλα κατεβαζω το moduru και παει μονο του;Δεν το ξερω καθολου αυτο..Υπαρχει κπ η διαδικασια;

Εύκολο είναι τα λέει αναλυτικά 

 

Επεξ/σία από THE GG GAMER
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Παιδια καλησπερα,αν προσπαθησω να χακαρω το ps vita και κανω καποιο λαθος και μπλεξω,μπορω να το γυρισω στην προτερη εργοστασιακη του μορφη για να ξαναδοκιμασω,η το κατεστρεψα?Ευχαριστω πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...