Προς το περιεχόμενο

Κατάσχεση από λογαριασμό; Η έγινε λάθος;;;


vairass

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αδερφε λεφτα σε δεσμευση υποδηλωνουν αγορα με καρτα!Προσεξε μην επεσες θυμα καμιας απατης,τσεκαρε τα σαιτ που εχεις δωσει αριθμους στοιχεια κτλ της καρτας και παρε τηλεφωνο οσο πιο γρηγορα γινεται προτου γινει εκκαθαριση!Σε περιπτωση που ειναι απο την εφορια δεν μπορεις να κανεις κατι,αν και κατω απο ενα οριο υπαρχει ακατασχετο και ειναι σιγουρα μεγαλυτερο απο 400 ευρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αδερφε λεφτα σε δεσμευση υποδηλωνουν αγορα με καρτα!Προσεξε μην επεσες θυμα καμιας απατης,τσεκαρε τα σαιτ που εχεις δωσει αριθμους στοιχεια κτλ της καρτας και παρε τηλεφωνο οσο πιο γρηγορα γινεται προτου γινει εκκαθαριση!Σε περιπτωση που ειναι απο την εφορια δεν μπορεις να κανεις κατι,αν και κατω απο ενα οριο υπαρχει ακατασχετο και ειναι σιγουρα μεγαλυτερο απο 400 ευρω.

Λοιπόν αυτή η κάρτα μέχρι την Παρασκευή δεν είχε τίποτα μέσα εγώ έκανα μεταφορά των μισθοδοσία μου όπως κάνω πάντα.

Δεν αγόρασα τίποτα από εκείνη την κάρτα τίποτα.

Κυριακή έβγαλα κάποια χρήματα και έμειναν μέσα 393, το πρωί της Δευτέρας τα είχα μέχρι το μεσημέρι κανονικά, το απόγευμα είδα έλειπαν 198 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα από προσωπική εμπειρία , δέσμευση χωρίς να λέει το είναι 99% ΔΟΥ, αν τον λογαριασμό τον έχεις δηλώσει σαν ακατάσχετο έχεις μεγάλες πιθανότητες να τα πάρεις πίσω, όπως εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως είπα από προσωπική εμπειρία , δέσμευση χωρίς να λέει το είναι 99% ΔΟΥ, αν τον λογαριασμό τον έχεις δηλώσει σαν ακατάσχετο έχεις μεγάλες πιθανότητες να τα πάρεις πίσω, όπως εγώ.

Δεν τον δήλωσα ακατάσχετο.. Έχω 3 λογαριασμούς και δήλωσα τον έναν..

Θα φανεί στις κινήσεις αν είναι εφορία κανονικά;

 

Σαν δεύτερος δικαιούχος μπορώ να πάω εγώ να μάθω λεπτομέρειες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα θα σου πει αν ήταν εφορία η όχι.
Ναι σαν 2ος δικαιούχος μπορείς.
Αν δεν είναι δηλωμένος σαν ακατασχετος δύσκολα το βλέπω να τα πάρεις πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τράπεζα θα σου πει αν ήταν εφορία η όχι.

Ναι σαν 2ος δικαιούχος μπορείς.

Αν δεν είναι δηλωμένος σαν ακατασχετος δύσκολα το βλέπω να τα πάρεις πίσω.

Λοιπόν εφορία, 196 ευρώ, χρωστάει η γυναίκα μου, τώρα θα πάει εφορία να μάθει περισσότερα, χρήματα δεν δίνουν πίσω με τίποτα.

Γιατι όμως πήραν τα μισά; υπάρχει εξήγηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν εφορία, 196 ευρώ, χρωστάει η γυναίκα μου, τώρα θα πάει εφορία να μάθει περισσότερα, χρήματα δεν δίνουν πίσω με τίποτα.

Γιατι όμως πήραν τα μισά; υπάρχει εξήγηση;

 

Η εφορια σαφως και θα σου πει οτι δεν δινει τιποτε. Τη μανουρα πρεπει να την κανεις με την τραπεζα, η οποια δεν τηρησε το ακατασχετο και αφησε την εφορια να τραβηξει λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εφορια σαφως και θα σου πει οτι δεν δινει τιποτε. Τη μανουρα πρεπει να την κανεις με την τραπεζα, η οποια δεν τηρησε το ακατασχετο και αφησε την εφορια να τραβηξει λεφτα.

Δεν είχαμε ακατάσχετο εκεί δυστυχώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά προχώρησαν σε δέσμευση για 200€ σοβαρά μιλάμε;

Ναι μας πήραν 196, πήγε στην εφορία και το τελικό ποσόν ειναι 1500. Δεν τα δίνουν πίσω είπαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α είναι 1500, όχι 200

 

ρύθμιση δεν παίζει; κάνε μια ρυθμισούλα να βρεις την ησυχία σου, είναι διαχειρίσιμο το ποσό με 12αρα

Έκανε ρύθμιση οκ.. Σε πόσους λογαριασμούς μπορώ να έχω ακατάσχετο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...