Προς το περιεχόμενο

Το Android O έρχεται το Φθινόπωρο προσφέροντας καλύτερες ειδοποιήσεις και βελτιωμένη αυτονομία


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σε άλλο poll του android authority που δεν μπορώ να βρώ το link το 10% των αναγνωστών του android authority πάνε κατευθείαν σε costum rom χωρίς να ενδιαφέρονται για τη ROM με την οποία έρχεται το κινητό. Δεν το λες και λίγο αν σκεφτείς ότι πρόκειται για συσκευές του "κουτιού".

Το ότι οι αναγνώστες της συγκεκριμένης ιστοσελίδας το προτιμάνε δεν πάει να πει ότι είναι η καλύτερη επιλογή. Προτιμώ να έχω απευθείας ενημερώσεις από την Google (στην περίπτωση του Pixel/Nexus) από το να κατεβάζω Custom Roms που δεν ξέρω καν τι Backdoors έχουν βάλει μέσα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Σε άλλο poll του android authority που δεν μπορώ να βρώ το link το 10% των αναγνωστών του android authority πάνε κατευθείαν σε costum rom χωρίς να ενδιαφέρονται για τη ROM με την οποία έρχεται το κινητό. Δεν το λες και λίγο αν σκεφτείς ότι πρόκειται για συσκευές του "κουτιού".

Δε το λες και αντικειμενικο δείγμα όμως
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vasilisxd δεν ξέρω τι χρήση κάνουν και βγάζουν τόσο εγώ είχα το s7 edge (το πήρα λόγο μπαταρίας) γιατί όλοι έλεγαν ότι βγάζει 7 ώρες κλπ... 3 δεν έχω ξεπεράσει... Οκ το κρατάω 3 μήνες το δίνω και παίρνω το Mate 9 (το λέγανε τέρας αυτονομίας) και εκεί τα ίδια κάπου 3 ώρες και 10 15 λεπτά (ποιο πολύ δεν έχω δει)

Κάποια στιγμή περνάει και από τα χέρια μου το mi mix(για δύο βδομάδες) εκείνο λέγανε ότι έχει 10 ώρες sot κλπ... Ούτε καν max 4 ώρες έβγαλα.. Έτσι κρατάω πολύ μικρό καλάθι

Τώρα αν κάποιος βγάζει 10 ώρες και είναι wifi only τέρμα κάτω το φως και προσέχει τι έχει ανοιχτό κλπ... Πάω πάσο εγώ με φως 90 100% 4g only δεν έχω δει ποτέ καλη αυτονομία (εξαίρεση αποτελεί j7 αλλα είναι lew end συσκευή δεν έχει και τι να φάει την μπαταρία)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Neg, @gnsX

Πριν λίγα χρόνια κεντρικές ειδήσεις στο insomnia ήταν, "Νέα motherboard από .....", "Νέα κάρτα γραφικών της.....", "Τα πρώτα benchmark των νέων επεξεργαστών....".

 

Το τελευταίο διάστημα κυριαρχούν ειδήσεις που αφορούν smartphone και κινητή τεχνολογία, παρόλα αυτά, μηνύματα που δαιμονοποιούν το android, δεν με πείθουν ότι η πλειοψηφία των αναγνωστών/μελών έχουν επαφή με την τεχνολογία και την πραγματικότητα αυτού του νέου κόσμου που δημιούργησαν τα smparphone. Σελίδες όπως το android authority είναι μια αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης και ανταλλαγής απόψεων, αν κάποιος βασιστεί στις κουβέντες που γίνονται στο insomnia μόνο μία επιλογή υπάρχει, μία εταιρία, μία συσκευή γιατί εδώ θα διαβάσεις.

 

 

Ότι και να του κάνει ένα σκουπίδι θα είναι

 

Αν δεν είναι αντικειμενικό δείγμα οι αναγνώστες του android authority για θέματα που αφορούν το android, τότε ποιο είναι αντικειμενικό δείγμα, το insomnia με μηνύματα όπως το παραπάνω στην παράθεση?

 

Η custom roms δεν είναι κάτι κακό, για κάποιους είναι ο αναγκαστικός δρόμος όταν η συσκευή τους παύει να έχει υποστήριξη από τον κατασκευαστή αλλά για κάποιους άλλους είναι ο μόνος λόγος που χρησιμοποιούν andriod.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vasilisxd δεν ξέρω τι χρήση κάνουν και βγάζουν τόσο εγώ είχα το s7 edge (το πήρα λόγο μπαταρίας) γιατί όλοι έλεγαν ότι βγάζει 7 ώρες κλπ... 3 δεν έχω ξεπεράσει... Οκ το κρατάω 3 μήνες το δίνω και παίρνω το Mate 9 (το λέγανε τέρας αυτονομίας) και εκεί τα ίδια κάπου 3 ώρες και 10 15 λεπτά (ποιο πολύ δεν έχω δει)

Κάποια στιγμή περνάει και από τα χέρια μου το mi mix(για δύο βδομάδες) εκείνο λέγανε ότι έχει 10 ώρες sot κλπ... Ούτε καν max 4 ώρες έβγαλα.. Έτσι κρατάω πολύ μικρό καλάθι

Τώρα αν κάποιος βγάζει 10 ώρες και είναι wifi only τέρμα κάτω το φως και προσέχει τι έχει ανοιχτό κλπ... Πάω πάσο εγώ με φως 90 100% 4g only δεν έχω δει ποτέ καλη αυτονομία (εξαίρεση αποτελεί j7 αλλα είναι lew end συσκευή δεν έχει και τι να φάει την μπαταρία)

Κανένα κινητό δεν μπορεί να βγάλει πάνω από τέσσερις ώρες με Mobile Data και 100% φωτεινότητα συνεχόμενης χρήσης. Ο πρώτος λόγος είναι ότι εκτός WiFi με το παραμικρό ασθενές σήμα το κινητό ξεκινάει να αυξάνει την απόδοση του ώστε να πάρει όσο το δυνατό περισσότερο σήμα από κοντινές κεραίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο λειτουργικό γίνεται ακόμα καλύτερο. Μπράβο στην Google έχει ξεφύγει με το λειτουργικό της εδώ και 3 χρόνια από το δεύτερο. Κάνει τα πάντα εύκολα γρήγορα χωρίς να παιδεύει την καθημερινότητα των χρηστών που το χρησιμοποιούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο λειτουργικό γίνεται ακόμα καλύτερο. Μπράβο στην Google έχει ξεφύγει με το λειτουργικό της εδώ και 3 χρόνια από το δεύτερο. Κάνει τα πάντα εύκολα γρήγορα χωρίς να παιδεύει την καθημερινότητα των χρηστών που το χρησιμοποιούν.

Το 2% εννοείς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 2% εννοείς.

Κοντεύει 90% το Android τι 2 έγραψες. Όποιος ξέρει το Android κάνει τα πάντα. Τώρα όταν βλέπω κάτι νούμερα να έχουν κατεβάσει ότι σκατα Free εφαρμογή υπάρχει με ένα σωρό διαφημίσεις wake locks και μετά λένε ότι το Android κολλάει τους προτείνω να πάνε σε dumbphone όπως τους αρμόζει. 200 εφαρμογές έχω μέσα στο κινητό 3 χρόνια τώρα και πάει όπως την πρώτη μέρα. Αλλά ναι εγώ ανήκω σε αυτό το 2% που έγραψες το υπόλοιπο 88% παιδεύετε καθημερινά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε άλλο poll του android authority που δεν μπορώ να βρώ το link το 10% των αναγνωστών του android authority πάνε κατευθείαν σε costum rom χωρίς να ενδιαφέρονται για τη ROM με την οποία έρχεται το κινητό. Δεν το λες και λίγο αν σκεφτείς ότι πρόκειται για συσκευές του "κουτιού".

Τις περισσοτερες πωλησεις ομως σε android τις εχει η Samsung και η huawei. Και οι δυο τους οσον αφορα τις αναβαθμισεις ειναι απο τις τελευταιες που τις δινουν. Αυτη ειναι η γενικη πραγματικοτητα και απο εκει προκυπτει και το χαμηλο ποσοστο των κινητων που εχουν την τελευταια εκδοση καθε φορα,γιατι δεν αναβαθμιζει ολος ο κοσμος καθε τρεις και λιγο.

 Σελίδες όπως το android authority είναι μια αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης και ανταλλαγής απόψεων, αν κάποιος βασιστεί στις κουβέντες που γίνονται στο insomnia μόνο μία επιλογή υπάρχει, μία εταιρία, μία συσκευή γιατί εδώ θα διαβάσεις.

Σε οποιον δεν αρεσει να συμμετεχει στα θεματα του Insomnia,απλα δεν σχολιαζει και ειτε απλα διαβαζει,ειτε κοιταζει σε αλλο site.

Το προμοταρισμα του android authority δεν καταλαβαινω που κολλαει.

δεν με πείθουν ότι η πλειοψηφία των αναγνωστών/μελών έχουν επαφή με την τεχνολογία και την πραγματικότητα αυτού του νέου κόσμου που δημιούργησαν τα smparphone. 

Προφανως και η πλειοψηφια δεν θα κατσει να ψειρισει το κινητο που εχει,ειτε αυτο ειναι με android,ειτε Ios.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μ' αρέσει που πήρα Motorola για τα γρήγορα updates και τελικά θα πάρω το Nougat κάνα 3μηνο πρίν το επόμενο Android. Αχχ μωρή Lenovo...

μπορεις βεβαια να βαλεις custom και να μην ασχολεισαι με τα official ... (εκτος βεβαια αν σε απασχολουν θεματα εγγυησης κτλ κτλ ) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορεις βεβαια να βαλεις custom και να μην ασχολεισαι με τα official ... (εκτος βεβαια αν σε απασχολουν θεματα εγγυησης κτλ κτλ ) 

Ε ναι αλιμονο ποιον δεν απασχολουν οι εγγυησεις,ειδικα σε καινουργια και ακριβα κινητα......

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε οποιον δεν αρεσει να συμμετεχει στα θεματα του Insomnia,απλα δεν σχολιαζει και ειτε απλα διαβαζει,ειτε κοιταζει σε αλλο site.

Το προμοταρισμα του android authority δεν καταλαβαινω που κολλαει.

Προφανως και η πλειοψηφια δεν θα κατσει να ψειρισει το κινητο που εχει,ειτε αυτο ειναι με android,ειτε Ios.

 

Για να το επαναλάβω

 

Σελίδες όπως το android authority είναι μια αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης και ανταλλαγής απόψεων,.......

 

 

Αν δεν είναι αντικειμενικό δείγμα οι αναγνώστες του android authority για θέματα που αφορούν το android, τότε ποιο είναι αντικειμενικό δείγμα, .......

 

Συγνώμη που δεν ζήτησα την άδειά σου να το χρησιμοποιήσω ως πηγή και σημείο αναφοράς στο μήνυμά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να το επαναλάβω

Ολοκληρο το μνμ να αναφερεις αγαπητε

Πριν λίγα χρόνια κεντρικές ειδήσεις στο insomnia ήταν, "Νέα motherboard από .....", "Νέα κάρτα γραφικών της.....", "Τα πρώτα benchmark των νέων επεξεργαστών....".

 

Το τελευταίο διάστημα κυριαρχούν ειδήσεις που αφορούν smartphone και κινητή τεχνολογία, παρόλα αυτά, μηνύματα που δαιμονοποιούν το android, δεν με πείθουν ότι η πλειοψηφία των αναγνωστών/μελών έχουν επαφή με την τεχνολογία και την πραγματικότητα αυτού του νέου κόσμου που δημιούργησαν τα smparphone. Σελίδες όπως το android authority είναι μια αξιόπιστη πηγή ενημέρωσης και ανταλλαγής απόψεων, αν κάποιος βασιστεί στις κουβέντες που γίνονται στο insomnia μόνο μία επιλογή υπάρχει, μία εταιρία, μία συσκευή γιατί εδώ θα διαβάσεις.

 

 

Αν δεν είναι αντικειμενικό δείγμα οι αναγνώστες του android authority για θέματα που αφορούν το android, τότε ποιο είναι αντικειμενικό δείγμα, το insomnia με μηνύματα όπως το παραπάνω στην παράθεση?

Γιαυτο ειπα 

Σε οποιον δεν αρεσει να συμμετεχει στα θεματα του Insomnia,απλα δεν σχολιαζει και ειτε απλα διαβαζει,ειτε κοιταζει σε αλλο site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολοκληρο το μνμ να αναφερεις αγαπητε

Γιαυτο ειπα 

 

Δηλαδή εσύ θίχτηκες γιατί έγραψα ότι για θέματα που αφορούν το android είναι ποιο αξιόπιστη πηγή πληροφόρησης και ανταλλαγής απόψεων το εν λόγο site σε σύγκριση με το insomnia για το οποία αναφέρω και ένα παράδειγμα μηνύματος για να στηρίξω τον ισχυρισμό μου (το οποίο δεν κουράστηκα να το βρω)

 

Αν σε άλλη κουβέντα με θέμα που αφορά αποκλειστικά apple πχ αν αναφέρω το apple insider ή το 9to5mac για τον ίδιο λόγο θα μου την πεις ότι προμοτάρω τα εν λόγο site?

 

αγαπητέ κύριε επιμελητά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...