Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Το παιχνίδι είναι, σε κανένα άλλο δεν έχω θέμα με το alt + tab. Τα παιδιά δεν το 'χουν με το optimization απλά. Αυτό με το dual-channel και το alt + tab πρώτη φορά το ακούω πάντως, που το διάβασες ;

Δεν είναι μυστικό ότι single vs dual channel έχει διαφορά στην απόδοση. Ειδικά αν παίζεις full screen και κάνεις alt+tab και πέσει όλος ο φόρτος πάνω σε ένα στικάκι, δε θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβεις ότι έχει περισσότερες πιθανότητες να σου κρασάρει απ' ότι αν είσαι σε διπλό κανάλι. Τι να ψάξω να βρω, γνωστά πράγματα; Συγνώμη αλλά δεν έχω τον χρόνο κι ο Linus έχει αναφερθεί σε βίντεο και πολλοί άλλοι.

Επίσης δεν απορρίπτω το να φταίει το παιχνίδι όπως λες, αλλά εσύ έχεις dual και δεν αναφέρθηκα στην περίπτωση σου, αλλά σ' αυτούς που έχουν single.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Περιμένω βίντεο του Linus που λέει ότι είναι πιο πιθανό να κρασάρεις στο alt + tab με single-channel παρά με dual-channel.. Το ότι το dual-channel είναι πιο γρήγορο είναι γνωστό εδώ και πολλά χρόνια, αυτό με το alt + tab πρώτη φορά το διαβάζω από σένα. Εγώ είμαι και ''ειδική'' περίπτωση καθώς παίζω σε 144Hz με G-Sync και δεν ξέρω κατά πόσο καλή συμπεριφορά έχει το παιχνίδι με τέτοιες ρυθμίσεις, μπορεί τα crashes να οφείλονται σ' αυτά.

39 minutes ago, Zaytsev said:

Φταίει το παιχνίδι, εσύ μπορεί να μην έχεις θέμα αλλού, αλλά στο BF1 όχι μόνο αντιμετωπίζω πρόβλημα με το Alt+Tab, σε σημείο να θέλει hard reset, αλλά τελευταία, δεν παίζει καν σε full screen, είτε full, είτε borderless... Το έχω σε κανονικό παράθυρο με τις μπάρες να φαίνονται κι αν δοκιμάσω να το γυρίσω full, γίνεται αυτόματα minimized στο taskbar και δεν ανοίγει ξανά... Για να ανοίξει, πρέπει να πειράξω το config file με το χέρι...

Στο BF1 κανένα θέμα απολύτως με το alt + tab, όλα ομαλότατα.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Περιμένω βίντεο του Linus που λέει ότι είναι πιο πιθανό να κρασάρεις στο alt + tab με single-channel παρά με dual-channel.. Το ότι το dual-channel είναι πιο γρήγορο είναι γνωστό εδώ και πολλά χρόνια, αυτό με το alt + tab πρώτη φορά το διαβάζω από σένα.

Ωραία προσπέρασε με τότε αφού δεν το έχεις ξανακούσει. Λες και το alt+tab δεν συμπεριλαμβάνεται στο γενικό performance των μνημών, για το οποίο παραδέχτηκες ότι είναι καλύτερο σε dual channel, είναι κάτι άσχετο. Κάνεις λες και θα σας καταστρέψω τα pc's ξέρω γω με αυτό που είπα.

Δεν θα κάτσω να ψάξω τα live του Linus τώρα να βρω σε ποιο σημείο απαντάει αυτό το πράγμα, συγνώμη κιόλας ναι;  Προσπάθησα να δώσω μια γνώμη για ένα πρόβλημα που δεν έχω. Μπορεί να φταίει και το optimization του παιχνιδιού, είπα εγώ όχι σε κάποιο σημείο; Από εκεί και πέρα δε θα κάτσω να σκάσω κιόλας, όπως είπα απλά προσπεράστε, δεν είναι δύσκολο.

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι οκ, απλά αυτό που είπες δεν ισχύει γιατί τόσα χρόνια στα fora θα το είχε πάρει σίγουρα το μάτι μου. Το alt + tab δεν επηρεάζεται από το αν έχεις single ή dual-channel. Κατά τα άλλα δεκτή η γνώμη σου αλλά δεν σε πίεσε κανένας να την εκφράσεις, οπότε γιατί ζορίζεσαι ; Δε μίλησε κανένας για καταστροφές, ισχυρίστηκες ότι υπάρχει βίντεο του Linus γι' αυτό που είπες, σου ζήτησα το βίντεο και δεν θες να μπεις στον κόπο να το βρεις ή δεν υπάρχει.

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Ναι οκ, απλά αυτό που είπες δεν ισχύει γιατί τόσα χρόνια στα fora θα το είχε πάρει σίγουρα το μάτι μου. Το alt + tab δεν επηρεάζεται από το αν έχεις single ή dual-channel. Κατά τα άλλα δεκτή η γνώμη σου αλλά δεν σε πίεσε κανένας να την εκφράσεις, οπότε γιατί ζορίζεσαι ;

Δεν ισχύει επειδή το λες εσύ; Ok. Κατά τ' άλλα δεκτή η γνώμη μου. Αλλά κατά τ' άλλα πάντα, αφού προηγήθηκαν τα υπόλοιπα και κατέληξες στο ότι δεν ισχύει αυτό που λέω, γιατί... επειδή. Θα μπορούσα κι εγώ να ζητήσω να μου δείξεις κάποιους γνώστες που λένε ότι ΔΕΝ ισχύει, αλλά δεν θα βγάλουμε άκρη έτσι. Και δεν ζορίζομαι, απ' όσο θυμάμαι εσύ με quotαρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψες κάτι για εμάς που έχουμε crashes, απάντησα εγώ από κάτω και 'συ μετά έκανες το πρώτο quote. Πέρα από αυτό, όταν θα αποδείξεις με αξιόπηστη πηγή αυτό που λες, θα σου πω ότι ισχύει. Μέχρι τότε δεν ισχύει γιατί δεν έχεις αποδείξεις, απλά τα πράγματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 1/6/2018 στις 2:24 ΜΜ, Psycho_Warhead είπε

Η Sanhok έχει αρκετά χαμηλότερα frames, ελπίζω όταν την βγάλουν τελικά να 'ναι αρκετά πιο optimized..

Έχει όντως χαμηλότερα frames..
Επίσης κάτι που παρατήρησα στα 3 games που έπαιξα μόλις είναι ότι κάτι πάει στραβά με τον ήχο.

Και στα 3 παιχνίδια έφτασε ο εχθρός ακριβώς δίπλα μου και εγώ τον άκουγα αλλού για αλλού, πράγμα που δεν μου έχει τύχει ποτέ ξανά!
Και από το death cam καταλαβαίνω ότι ούτε εκείνος με πήρε χαμπάρι γιατί σκάμε μούρη με μούρη και είναι και εκείνος σε φάση jump scare.

Ή *** ή άλλαξαν αισθητά το ποσο καλά μπορείς να ακούσεις τα βήματα του άλλου. Έχετε παρατηρήσει κάτι αντίστοιχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sound

You can now toggle the new HRTF (Head Related Transfer Function) sound feature in the options menu (for opponent’s gunshot sounds only). The feature, which simulates fully three dimensional sound even for two-channel stereo headphones, was explained in greater detail in our dev blog last week. 

Reduced the volume of the care package airplane.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, sistah είπε

Sound

You can now toggle the new HRTF (Head Related Transfer Function) sound feature in the options menu (for opponent’s gunshot sounds only). The feature, which simulates fully three dimensional sound even for two-channel stereo headphones, was explained in greater detail in our dev blog last week. 

Reduced the volume of the care package airplane.

Αυτό εινα για τον experimental?

Γιατί μόνο εκεί έχω παρατηρήσει το συγκεκριμένο θέμα.

ΥΓ. ναι οκ το τσέκαρα και είναι on η επιλογή αλλά δεν έχει σχέση με τα βήματα.

Επεξ/σία από Doc1355
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορω να περασω καποιο patch οσο αφορα τα κρασαρισματα? Παντα οταν ειμαι με καποιο σε μαχη και πυροβολαω ή μου ριχνει, με πεταει στο desktop με αποτελεσμα να μην μπορω να παιξω. Γιατι γινεται αυτο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, VaggelisIoan είπε

Μπορω να περασω καποιο patch οσο αφορα τα κρασαρισματα? Παντα οταν ειμαι με καποιο σε μαχη και πυροβολαω ή μου ριχνει, με πεταει στο desktop με αποτελεσμα να μην μπορω να παιξω. Γιατι γινεται αυτο ?

πετα το pc απο το παραθυρο και θα στρωσει.

 

πλακα κανω.

 

ξανακανε install το παιχνιδι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...