Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 hours ago, giorgosmcmc said:

Ρε παιδια πολυ θεμα το κανατε με τα fps, input lag, msec letency κτλπ, εγω με ολα στα ultra και vsync παει μπαλα το παιχνιδακι 60 καρφωμενα, και το ευχαριστιεμαι, κανω και τα kills μου άνετα, σπανιως εχω λιγο lag λογω σερβερ, γενικα ομως παει μπαλα και δε με ενοχλει κατι. Μη το ψαχνετε τοσο, παιξτε απλα το game. 

Στο μονο που θα συμφωνήσω ειναι οτι κατω απο 60 fps στο pc ειναι οντως unplayble, αλλα μη παραπονιεται καποιος με rx480 και 970 πχ οτι εχει framedrops κτλπ και τρεχει χαλια το game, τα ευκολως ενοουμενα παραλειπονται. 

Εσένα. Κάποιους άλλους τους ενοχλεί. Κάποιοι άλλοι καταλαβαίνουν, ότι κάποιες μικρές καθυστερήσεις, μπορεί να κάνουν τη διαφορά.

Κι αν μιλάμε για οποιοδήποτε FPS που έχει re-spawn, τότε, μικρή σημασία έχει. Εδώ όμως που ένα λάθος σου κοστίζει όλη την προσπάθεια και τη στρατηγική και πάει στράφι ο γύρος, εδώ μετράει ακόμα περισσότερο.

Εγώ παραπάνω δεν έγραψα ότι δε μπορείς να παίξεις, ότι υπάρχει πρόβλημα, κλπ. Εγώ έγραψα ότι αν παίζεις πχ με 30fps μην έρχεσαι μετά εδώ και μας πρήζεις ότι το παιχνίδι έχει θέματα ή πέφτεις όλη την ώρα σε cheaters. Από εκεί και πέρα ο καθένας αποφασίζει για τον εαυτό του και παίζει όπως του αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει το site Human Benchmark, όπου μπορείτε να μετρήσετε τα αντανακλαστικά σας, και να μετρήσετε την συνολική καθυστέρηση που περιλαμβάνει το χρόνο αντίδρασής σας μαζί με όλους τους παράγοντες input lag.

Προσωπικά, όταν τέσταρα τα 60Hz vs 120Hz, με την πρώτη επιλογή ο χρόνος απόκρισής μου ήταν στα 230msec ενώ με τα 120Hz έπεσε στα 200msec.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Προσωπικά, όταν τέσταρα τα 60Hz vs 120Hz, με την πρώτη επιλογή ο χρόνος απόκρισής μου ήταν στα 230msec ενώ με τα 120Hz έπεσε στα 200msec.

πρεπει να το κανεις πολλες φορες ομως και να βγαλεις ΜΟ για να πουμε οτι στα 120hz εχει 30msec πιο γρηγορα αντανακλαστικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε

πρεπει να το κανεις πολλες φορες ομως και να βγαλεις ΜΟ για να πουμε οτι στα 120hz εχει 30msec πιο γρηγορα αντανακλαστικα

Εννοείται. Εγώ τεστάρω τουλάχιστον 20 πατήματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Επανερχόμαστε, μετά από διαγραφή αρκετών μηνυμάτων.

Δεν θα επαναλάβετε / δεν θα συνεχίσετε την συζήτηση για FPS και competitive gameplay και θα χαμηλώσετε τους τόνους μεταξύ σας.

Υπενθυμίζω επίσης ότι στα προβληματικά μηνύματα στέλνετε Αναφορά. Δεν απαντάτε σε αυτά, γιατί κάνετε τα πράγματα χειρότερα. Και η απαίτηση για επέμβαση από συντονιστές στα μηνύματά σας μέσα στο νήμα δεν έχει το αποτέλεσμα που πιστεύετε ότι μπορεί να έχει.

Την επόμενη φορά που θα ξεφύγει κατ' αυτόν τον τρόπο το thread,  κάποια μέλη θα μας αποχαιρετήσουν για το υπόλοιπο του καλοκαιριού.

Καλή συνέχεια.

  • Like 10
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, tntdynamite23 είπε

Τι εχετε να πειτε για noobades που ενω παιζεις ποση ωρα σαν team έρχονται και σε καθαριζουν με friendly fire? Φωτια στο pcaki τους

Αυτό μου είχε τύχει στα πρώτα ματς που έπαιξα γύρω στο Νοέμβριο. Ραντομαδες, νομίζω Κινέζοι ήταν, με σκότωσε επειδή δε του έδινα το ak 74 που είχα βρει (! και είχε ήδη όπλο αυτός - Μ16 )

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/6/2018 στις 2:22 ΜΜ, splanis είπε

Μια φορά μου χει τύχει friendly fire από randomα duo και φυσικά ήταν Έλληνας :)

Υ.Γ στα 19.99 το παιχνίδι στο steam για όποιον ενδιαφέρεται 

Mε αφορμή το σχόλιο του φίλου, θέλω να πω οτι απο προσωπική εμπειρία οι χειρότεροι συμπαίκτες που είχα ήταν Έλληνες. Κυρίως κάποια παιδάκια που παίζουν απο ιντερνετ καφέ.Ένας με σκότωσε επειδή είχα το 7 στο username μου και τον ενοχλούσε. Βρισιές, προσβολές κλπ με έχουν κάνει να παίζω σόλο και να έχω την ψυχική μου ηρεμία.Δυστυχώς αν δεν έχεις στάνταρ  παρέα, καλύτερα μόνος σου αν και χάνεις την μισή εμπειρία.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβως εκαναν με το καινουριο map? Εχει τιγκα stuttering, τα textures ειναι μισα, τα γραφικα ειναι χειροτερα απο παιχνιδι σε ps1,  τα νερα ειναι σκετα textures με μπολικη δοση artifact και λιγο γαλαζιο (δυσκολευτικα να καταλαβω οτι αυτο που βλεπω ειναι θαλασσα) οι βραχοι ειναι κομματια απο κακογραμμενα θολα textures και.. θελει 4 gtx 1080 ti σε διαταξη για να τρεξεις αυτη τη σαπιλα.

Καποιος μας κανει πλακα ή θα ΤΑ διορθωσουν σε επομενο patch ή απλα το pubg ''πεθανε'' μετα απο αυτο το map.

edit: Πεθανε και αυτο, στα ταρταρα αλλο ενα στουντιο, δε τους λυπαμαι καλα να παθουν τα ηθελαν και τα επαθαν, παμε παρακατω, να δουμε και το Mavericks που εχει και ''ανθρωπινα γραφικα'' τι θα κανει τωρα.

* Το πιο ευστοχο σχολιο που ειδα στο steam.

Oσο για τα ''λεφτα'' που ζητανε για τα κλειδια για να ανοιξεις πλεον τα crate να *** μαζι με το νεο map τους.

ddddddddddddddddddd.png

δφγρηερηρ.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο που παίξαμε εμείς εχθές δεν είχαμε τόσο άσχημη εμπειρία.......

Βέβαια δεν ξέρω τί παίζει με τα graphs, διότι αν και 980Ti, το έχω στο Low (μονο με viewing distance στο Ultra) για 120fps.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα το νεο map ειναι μια τραγωδια απο θεμα perfomance δεν εχω καταφερει μεχρι στιγμης να δω την καρτα να δουλευει για πανω απο μισο λεπτο στο 99% το  stuttering δινει και παιρνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Τι ακριβως εκαναν με το καινουριο map? Εχει τιγκα stuttering, τα textures ειναι μισα, τα γραφικα ειναι χειροτερα απο παιχνιδι σε ps1,  τα νερα ειναι σκετα textures με μπολικη δοση artifact και λιγο γαλαζιο (δυσκολευτικα να καταλαβω οτι αυτο που βλεπω ειναι θαλασσα) οι βραχοι ειναι κομματια απο κακογραμμενα θολα textures και.. θελει 4 gtx 1080 ti σε διαταξη για να τρεξεις αυτη τη σαπιλα.

Καποιος μας κανει πλακα ή θα ΤΑ διορθωσουν σε επομενο patch ή απλα το pubg ''πεθανε'' μετα απο αυτο το map.

edit: Πεθανε και αυτο, στα ταρταρα αλλο ενα στουντιο, δε τους λυπαμαι καλα να παθουν τα ηθελαν και τα επαθαν, παμε παρακατω, να δουμε και το Mavericks που εχει και ''ανθρωπινα γραφικα'' τι θα κανει τωρα.

* Το πιο ευστοχο σχολιο που ειδα στο steam.

Oσο για τα ''λεφτα'' που ζητανε για τα κλειδια για να ανοιξεις πλεον τα crate να *** μαζι με το νεο map τους.

ddddddddddddddddddd.png

δφγρηερηρ.png

Τουλάχιστον υπερβολικός...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...