Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αληθεια ειναι οτι παρα εχει θεμα  με τους hackers.

Ειναι και ο τροπος που λειτουργει το παιχνιδι και ευνοει βασικα.

Δυστυχως εαν καποιος εκνευριζεται με αυτα,καλο ειναι να το αφησει,για τη ψυχικη του υγεια δηλαδη.

Προσωπικα εχω συμβιβαστει και απλα γελαω αν βλεπω κανεναν παραφορτωμενο να κανει καφριλες.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 ώρες πριν, Dantε είπε

Η αληθεια ειναι οτι παρα εχει θεμα  με τους hackers.

Ειναι και ο τροπος που λειτουργει το παιχνιδι και ευνοει βασικα.

Δυστυχως εαν καποιος εκνευριζεται με αυτα,καλο ειναι να το αφησει,για τη ψυχικη του υγεια δηλαδη.

Προσωπικα εχω συμβιβαστει και απλα γελαω αν βλεπω κανεναν παραφορτωμενο να κανει καφριλες.

ρε τι λες..ΟΛΑ τα παιχνίδια έχουν hackers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

PUBG Φεβρουάριος 2020

Καλησπέρα σε όλους αρχικά στα Fora και στο συγκεκριμένο ιδιαίτερα forum. 

Ο λόγος που δημιούργησα αυτή τη συζήτηση είναι η απαίσια απόδοση του pubg. 

Είχα να παίξω πάνω από 2 μήνες λόγω εξεταστικής. 

Και το θέμα είναι το συνεχές crashing. Αλλά όταν λέω συνεχές το εννοώ. Παίζει να κλείνει 4 φορές συνεχόμενες ατού πατήσω άνοιγμα στον launcher και απλά crashάρει μπαμ. Τι ανοίγω το MSI Afterburner.. τίποτα. Τι αλλάζω προτεραιότητα στις λεπτομέρειες από "κανονικη" σε "υψηλή".. τίποτα. Τι κατεβάζω τα settings από ultra σε medium.. τίποτα. Τι update στους drivers έκανα.. τίποτα. Γενικά ή θα κρασαρω με το που το κλικαρω από τη επιφάνεια εργασίας ή θα αρχίσει να πέφτει στα fps και να freezάρει και να με πετάει. 

Specs? i5 7600K,GTX 1080, RAM 16GB.

Μην ξεχάσω και το 100% σε χρήση της cpu μόλις το τρέξω εεε.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 24/2/2020 στις 6:37 ΜΜ, Dantε είπε

Η αληθεια ειναι οτι παρα εχει θεμα  με τους hackers.

Ειναι και ο τροπος που λειτουργει το παιχνιδι και ευνοει βασικα.

Δυστυχως εαν καποιος εκνευριζεται με αυτα,καλο ειναι να το αφησει,για τη ψυχικη του υγεια δηλαδη.

Προσωπικα εχω συμβιβαστει και απλα γελαω αν βλεπω κανεναν παραφορτωμενο να κανει καφριλες.

Δεν αξίζει εγώ το έχω παρατήσει καιρό ,hackers κακοφτιαγμένο και καταλήγει να γίνεται για τον οποιοδήποτε παίχτη σαν μεθαμφεταμίνη που πρέπει να πάρει υποχρεωτικά.Καλο όσο διήρκησε αλλά μέχρι εκεί .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Ξεχάστε το pubg, ελάτε στο cod warzone να βρείτε την υγειά σας!

Άλλο ένα cod προστέθηκε στις αηδίες των τελευταίων ετών...συνεχίζουν την παράδοση, εύγε :P

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παίξτε τίποτα της προκοπής και αφήστε τις μύξες.
το φετινό cod είναι ένα καλό παιχνίδι και δεν σας είπα να παίξετε cod έτσι άιντε, το BR του..

Τώρα θέλετε pubg,pubg παίξτε μανάρια μου!

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, insaneblyat είπε

Καμία σχέση το ένα παιχνίδι με το αλλο ο μόνος λόγος που πέφτεις στη παγίδα να τα συγκρίνεις είναι το br mode 

ε να το συγκρίνω με το fifa τότε..

θα μας τρελάνετε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
3 ώρες πριν, pirate79 είπε

 🤣🤣🤣🤣

χαχαχαχαχα τι ποιο νορμαλ?Θα σου έλεγα να πας να παίξεις warzone λόγω του οτι εχει hackers το pubg αλλά τώρα ξεκινούν και εκεί να υπάρχουν ,οπότε η λύση είναι μείωση των br παιχνιδιών ή καλύτερη ασφαλεια που δεν βλέπω καμια εταιρεία να νοιάζεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγόρασα το PUBG με το που είχε βγει και έπαιζα φανατικά τον πρώτο καιρό. Ακόμα θυμάμαι τους σφιγμούς που έφταναν στο θεό κάθε φορά που έφτανα στο τελικό 1v1 για το κοτόπουλο. 

Δεν με πείραζε που είχε μόνο 1 map , το παιχνίδι είχε φάση και προσέλκυσε αρκετούς φίλους μου που το πιο tryhard παιχνίδι που 'χαν παίξει ήταν το Pokemon GO στο κινητό.

Ένα τεράστιο bonus ήταν τα κουτάκια που έβαζαν και τα πουλούσες αρκετά ευρώ αν σου καθόταν με τα BP.  Ήταν ένα ωραίο κίνητρο.

Σταδιακά έχασα το ενδιαφέρον και το παράτησα. Ξαναπροσπάθησα να παίξω στην αρχή της καραντίνας αλλά το βαρέθηκα ξανά στις 10 μέρες. 

Δεν θα σχολιάσω το ότι 3 χρόνια μετά ακόμα παλεύεις να βρεις τον συμπαίκτη να τον κάνεις invite στο lobby, και να restart lobby ο ένας, και να ο άλλος και να δεν έχεις πατήσει ready και έχει κολλήσει. 

Το παιχνίδι απλά για μένα δεν έχει κίνητρο.

  • To rank system είναι ένα ατελείωτο grind που θυμίζει ΜΜORPG. 
  • Δεν υπάρχει ανταγωνιστικότητα απ'τη στιγμή που δεν την αντιπροσωπεύει το rank system
  • Μέχρι και τα Invites στο lobby σου βγάζουν την ψυχή (ή τα ready)
  • Τα custom games δεν τα αξιοποίησαν ποτέ
  • Τι κι αν έχω πάρει 50000 κοτόπουλα; Ούτε ένα συνολικό σύνολο δεν υπάρχει στο προφίλ, μόνο ανά σεζόν; αν θυμάμαι καλά
  • Το progress στα όπλα αδιάφορο, το μπρελοκάκι ούτε φαίνεται, ακόμα ένα grind MMORPG
  • Το competitive scene ανύπαρκτο σε σχέση με άλλα παιχνίδια (6o σε Prize Pool , 250 τουρνουά μόνο) 
  • Τα events σχεδόν τα εξαφάνισαν. Τώρα πρόσφατα έβαλαν ένα πάλι
  • Για τα 3 χρόνια σου δωσαν ένα φούτερ ροζ, ένα μ416 σκιν (καλούτσικο), και ένα αλεξίπτωτο; Τζαμπς

Έχω 970 ώρες στο παιχνίδι αλλά δε με βλέπω να τις 1000άσω σύντομα. Πήγε και στον HDD και φαντάζομαι θα σέρνεται τώρα.. 

Σούμα: Καλό αλλά επαναλαμβάνεται και έρχεται κορεσμός σχετικά γρήγορα. Έλλειψη ουσιαστικού progress και ανταγωνισμού. Πέσε, ντύσου, σκότωσε/σκοτώσου, επανέλαβε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Apostolis.Ch είπε

Αγόρασα το PUBG με το που είχε βγει και έπαιζα φανατικά τον πρώτο καιρό. Ακόμα θυμάμαι τους σφιγμούς που έφταναν στο θεό κάθε φορά που έφτανα στο τελικό 1v1 για το κοτόπουλο. 

Δεν με πείραζε που είχε μόνο 1 map , το παιχνίδι είχε φάση και προσέλκυσε αρκετούς φίλους μου που το πιο tryhard παιχνίδι που 'χαν παίξει ήταν το Pokemon GO στο κινητό.

Ένα τεράστιο bonus ήταν τα κουτάκια που έβαζαν και τα πουλούσες αρκετά ευρώ αν σου καθόταν με τα BP.  Ήταν ένα ωραίο κίνητρο.

Σταδιακά έχασα το ενδιαφέρον και το παράτησα. Ξαναπροσπάθησα να παίξω στην αρχή της καραντίνας αλλά το βαρέθηκα ξανά στις 10 μέρες. 

Δεν θα σχολιάσω το ότι 3 χρόνια μετά ακόμα παλεύεις να βρεις τον συμπαίκτη να τον κάνεις invite στο lobby, και να restart lobby ο ένας, και να ο άλλος και να δεν έχεις πατήσει ready και έχει κολλήσει. 

Το παιχνίδι απλά για μένα δεν έχει κίνητρο.

  • To rank system είναι ένα ατελείωτο grind που θυμίζει ΜΜORPG. 
  • Δεν υπάρχει ανταγωνιστικότητα απ'τη στιγμή που δεν την αντιπροσωπεύει το rank system
  • Μέχρι και τα Invites στο lobby σου βγάζουν την ψυχή (ή τα ready)
  • Τα custom games δεν τα αξιοποίησαν ποτέ
  • Τι κι αν έχω πάρει 50000 κοτόπουλα; Ούτε ένα συνολικό σύνολο δεν υπάρχει στο προφίλ, μόνο ανά σεζόν; αν θυμάμαι καλά
  • Το progress στα όπλα αδιάφορο, το μπρελοκάκι ούτε φαίνεται, ακόμα ένα grind MMORPG
  • Το competitive scene ανύπαρκτο σε σχέση με άλλα παιχνίδια (6o σε Prize Pool , 250 τουρνουά μόνο) 
  • Τα events σχεδόν τα εξαφάνισαν. Τώρα πρόσφατα έβαλαν ένα πάλι
  • Για τα 3 χρόνια σου δωσαν ένα φούτερ ροζ, ένα μ416 σκιν (καλούτσικο), και ένα αλεξίπτωτο; Τζαμπς

Έχω 970 ώρες στο παιχνίδι αλλά δε με βλέπω να τις 1000άσω σύντομα. Πήγε και στον HDD και φαντάζομαι θα σέρνεται τώρα.. 

Σούμα: Καλό αλλά επαναλαμβάνεται και έρχεται κορεσμός σχετικά γρήγορα. Έλλειψη ουσιαστικού progress και ανταγωνισμού. Πέσε, ντύσου, σκότωσε/σκοτώσου, επανέλαβε.

Στην τελική σούμα όπως λες το ίδιο γίνεται με fortnite, apex, lol, dota, cod και όλα τα battle royal βέβαια ένα ranked system θα βοηθούσε αλλά μετά δεν θα βρίσκει matches διότι αρκετοί μετά από κάποιο διάστημα το σταματάνε 

είναι παιχνίδι που θέλει παρέα για να παίξεις και να το ευχαριστηθείς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...