Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οταν ξεκιναει το game και πεφτω με το αλεξιπτοτο τα σπιτια δεν μου τα φορτωνει τα δειχνει παραξενα και δεν μπορω να παω να κανω loot φτιαχνουν αλλα μετα απο κατι δευτερολεπτα  επισης εκει που παιζω και ειναι ξερω εγω 60 fps  πεφτουν ξαφνικα 30 μετα 20 μετα 15 ακομη και 8 και αναβωκατευενουν τα βαζω και very low αλλα τα ιδια και εχω σχετικα καλο pc εχω την msi gtx 960,τον amd six core fx 6300 και 8gb ram ξερει κανεις αν ειναι προβλημα του pc μου  η του παιχνιδιου αν δεν το εχουν ολοκληρωσει εντελως ακομη η αν ειναι του Internet εχω vdsl 50αρα επισης μου βγαζει και ενα network lag detected......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βασικό σου πρόβλημα είναι ο επεξεργαστής θεωρώ ο οποίος είναι λίγο σάπιος, ειδικά για το συγκεκριμένο παιχνίδι το οποίο είναι ιδιαιτερα απαιτητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το έχω το παιχνίδι -ακόμα- αλλά επειδή βλέπω ότι είναι πολύ cpu intensive όπως και το GTAV, έχετε δοκιμάσει να αυξήσετε το priority στο task manager και στην συνάφεια (relevance) να ξετικάρετε τον πυρήνα 0? Αυτή είναι η λύση για το αργό φόρτωμα των textures στο GTAV οπότε ίσως έχει εφαρμογή και εδώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ξεκιναει το game και πεφτω με το αλεξιπτοτο τα σπιτια δεν μου τα φορτωνει τα δειχνει παραξενα και δεν μπορω να παω να κανω loot φτιαχνουν αλλα μετα απο κατι δευτερολεπτα  επισης εκει που παιζω και ειναι ξερω εγω 60 fps  πεφτουν ξαφνικα 30 μετα 20 μετα 15 ακομη και 8 και αναβωκατευενουν τα βαζω και very low αλλα τα ιδια και εχω σχετικα καλο pc εχω την msi gtx 960,τον amd six core fx 6300 και 8gb ram ξερει κανεις αν ειναι προβλημα του pc μου  η του παιχνιδιου αν δεν το εχουν ολοκληρωσει εντελως ακομη η αν ειναι του Internet εχω vdsl 50αρα επισης μου βγαζει και ενα network lag detected......

 

ένα από τα βασικά δεν είπες... Έχεις SSD?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ξεκιναει το game και πεφτω με το αλεξιπτοτο τα σπιτια δεν μου τα φορτωνει τα δειχνει παραξενα και δεν μπορω να παω να κανω loot φτιαχνουν αλλα μετα απο κατι δευτερολεπτα  επισης εκει που παιζω και ειναι ξερω εγω 60 fps  πεφτουν ξαφνικα 30 μετα 20 μετα 15 ακομη και 8 και αναβωκατευενουν τα βαζω και very low αλλα τα ιδια και εχω σχετικα καλο pc εχω την msi gtx 960,τον amd six core fx 6300 και 8gb ram ξερει κανεις αν ειναι προβλημα του pc μου  η του παιχνιδιου αν δεν το εχουν ολοκληρωσει εντελως ακομη η αν ειναι του Internet εχω vdsl 50αρα επισης μου βγαζει και ενα network lag detected......

Ο Σκληρος δισκος φταιει για τα textures.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγώ ότι πρόβλημα έχω δει με τα textures είναι από τον σκληρό,για αυτό ρώτησα.

 

Μήπως δεν έχεις κάνει εγκατάσταση το παιχνίδι στον SSD?

 

Δεν μπορώ να φαντάστω κάτι άλλο εκτός και αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το hardware σου.

 

Πιστεύω από θέμα επεξεργαστή δεν είναι η αιτία του προβλήματος σου.

 

Η κάρτα γραφικών σου 4άρα δεν είναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια αν κανενας ψαχνει για παρεα στο pubg ας στειλει ! εχω 20 ωρες στο παιχνιδι αλλα χωρις παρεα δεν εχει φαση ! π.μ να κανω αντ. btw εγω με το συστημα της υπογραφης και χωρις ssd ακομα το συστημα μια χαρα παιζει ! στα 55 το λιγοτερο που εχω δει και 90 μεσα στα κτηρια προφανως ολα very low !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

Σήμερα το κατέβασα και μετά απο 2-3 παιχνίδια καταφερα να πάω στην 20άδα σχεδόν κάθε φορά. Αλλά ακόμα εχει λάθη με σφαίρες να σκαλώνουν δίπλα απο τον τοίχο ενώ τοόπλο είναι καθαρά 5-10cm πάνω απο το εμπόδιο, το παιχνίδι να μην τα υπολογίζει σωστά και να μην περνάνε οι σφαίρες. Object collision system ΓΤΠ δηλαδή.

 

Και μια ερώτηση, δεν μπορώ να σημαδέψω down the sights, απλά ακούγεται κάτι και το crosshair γίνεται λίγο μικρότερο, αλλά το όπλο είναι πάλι δεξιά κάτω, σαν hip fire. Τι κάνω λάθος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, 

 

Σήμερα το κατέβασα και μετά απο 2-3 παιχνίδια καταφερα να πάω στην 20άδα σχεδόν κάθε φορά. Αλλά ακόμα εχει λάθη με σφαίρες να σκαλώνουν δίπλα απο τον τοίχο ενώ τοόπλο είναι καθαρά 5-10cm πάνω απο το εμπόδιο, το παιχνίδι να μην τα υπολογίζει σωστά και να μην περνάνε οι σφαίρες. Object collision system ΓΤΠ δηλαδή.

 

Και μια ερώτηση, δεν μπορώ να σημαδέψω down the sights, απλά ακούγεται κάτι και το crosshair γίνεται λίγο μικρότερο, αλλά το όπλο είναι πάλι δεξιά κάτω, σαν hip fire. Τι κάνω λάθος?

 

Οι   σφαίρες φεύγουν από  την κάνη του όπλου που είναι  πιο  χαμηλά από το crosshair. Οπότε πρέπει να το υπολογίζεις και αυτό όταν ρίχνεις απο παράθυρα, τοιχάκια κτλ.

 

Όσο  για το hip fire , αν πατήσεις μια φορα δεξί κλικ ή διπλό δεξί  κλικ σε βάζει aim down sights ενώ αν κρατήσεις το  δεξί κλικ πατημένο μπένεις στο hip fire.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να αλλάξει το setting για να μπαίνει σε aim down όταν κρατάω το δεξί?

 

Ναι, η κάνη ήταν πιο ψηλά. Απλά το collision detection μπάζει ακόμα σε μερικά σημεία. Έβλεπα bullet marks στον αέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεί να αλλάξει το setting για να μπαίνει σε aim down όταν κρατάω το δεξί?

Δυστυχώς τουλάχιστον ακόμα δεν έχει μπει τέτοια ρύθμιση, αλλά συνηθίζεται 

 

πσ βέβαια μετά το pubg, το πρώτο πεντάλεπτο της beta σήμερα στο call δεν μπορούσα να κάνω ads  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...