Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ειναι το παιχνίδι απαιτητικό. Θελει και ssd και 4πυρηνο και 8gb ραμ και ανω των 3gb vram. Εγω δεν εχω ssd και το βλεπω να μπουκώνει σε κατι σημεια που ας πουμε προσγειωνομαι.

 

ναι αυτά που αναφέρεις για μένα είναι τα minimum για να μπορείς να παίξεις αξιοπρεπώς το παιχνίδι.

 

Γενικά μερικές φορές μπουκώνει και ας τα έχεις αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειναι το παιχνίδι απαιτητικό. Θελει και ssd και 4πυρηνο και 8gb ραμ και ανω των 3gb vram. Εγω δεν εχω ssd και το βλεπω να μπουκώνει σε κατι σημεια που ας πουμε προσγειωνομαι.

Και με 2GB Vram παιζεις :P και με 6Gb ram. Ολα τερμα Low φυσικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κάτι συγκεκριμένο για αυτό που ρωτάς. Updates έχουν πει θα βγαίνουν αν δεν κάνω λάθος ανα μήνα(για μεγάλα μιλάω) αλλά αν θα διορθωθεί και πότε το frame lag η όχι δεν υπάρχει ενημέρωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει πως θα βγουν και στις κονσολες... λογικα δν πρεπει να διορθοθει αυτο με τα frame drops Και γενικα με το frame Lag που εχει εφοσον θα βγει στις κονσολες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει πως θα βγουν και στις κονσολες... λογικα δν πρεπει να διορθοθει αυτο με τα frame drops Και γενικα με το frame Lag που εχει εφοσον θα βγει στις κονσολες;

Τα frame drops με normal pc είναι στα 50 άντε βία στα 35-40 fps. Οι κονσόλες θα παίζουν καρφωτά στα 30 :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερετε αν θα γινει το update και θα σταματισουν τα bugs και τα frame lags στο Pubg? Και αν ναι ποτε θα γινει; αν μπωρειτε πειτε μου...

 

Ούτε οι devs  δεν το  ξέρουν αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά είμαστε η χειρότερη φάρα.

 

Και εξηγώ.

Καινούριος στο παιχνίδι με καμία 70ρια (?) παιχνίδια.

Έλληνες δεν είχα πετύχει, μέχρι πριν λίγο.

 

Σε όλα τα παιχνίδια, όσοι είχαν μικρόφωνο (δε συνηθίζω να χρησιμοποιώ), μίλαγαν, αν μπορώ να το θέσω έτσι, "πολιτισμένα".

Όπως είπα, πριν λίγο πέτυχα τους πρώτους Έλληνες οι οποίοι μιλούσαν (έτυχε να μπω στο squad τους όντας σόλο).

Συνήθως βάζω σημάδι γρήγορα στον χάρτη για να μην πέσουμε όλοι όπου να'ναι και αν συμφωνήσουν και οι άλλοι, έχει καλώς. Αν προταθούν διαφορετικά μέρη, τότε αλλάζω.

Αυτό που έγινε τώρα, άνηκε στην πρώτη κατηγορία. Έβαλα σημάδι και συμφώνησαν και οι υπόλοιποι.

 

Αφού, λοιπόν, πέσαμε, ακούω τα πρώτα **σταυρίδια σχετικά με το loot που υπήρχε εκεί. Δε δίνω σημασία και πάω προς το μέρος τους για να συνεχίσουμε μαζί. Ακόμη βέβαια μάλλον δεν είχαν καταλάβει ότι είμαι Έλληνας (και θέλω να πιστεύω ούτε κατάλαβαν).

Εκεί ακούω το κορυφαίο "θα τον σκοτώσω, μπέσα" (μαζί με άλλα ωραία κοσμητικά και συγγενολόγια κ.λπ.) και με το που βλέπω μπροστά μου τον συγκεκριμένο χρήστη, ξεκινάει να ρίχνει. Βέβαια, κατάφερα να τον ρίξω πρώτος και εν τέλει ακούγεται ένα "ρίχτε του report" με τους υπόλοιπους του squad να με βαράνε, συνεχίζοντας με τα **σταυρίδια. Αποσυνδέομαι.

 

Λογικό.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα χειρότερα gaming community το Ελληνικό το λέω συνέχεια και θα συνεχίσω να το λέω, τουλάχιστον οι Ρώσοι που τους κραζουν συνεχεια έχουν και λίγο πλάκα οι Έλληνες πραγματικά δεν αντέχονται ειδικά όταν είναι premade.

 

Πιο toxic και ανώριμους παίχτες αναλογικά με τον πληθυσμό δύσκολα βρίσκεις.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα χειρότερα gaming community το Ελληνικό το λέω συνέχεια και θα συνεχίσω να το λέω, τουλάχιστον οι Ρώσοι που τους κραζουν συνεχεια έχουν και λίγο πλάκα οι Έλληνες πραγματικά δεν αντέχονται ειδικά όταν είναι premade.

 

Πιο toxic και ανώριμους παίχτες αναλογικά με τον πληθυσμό δύσκολα βρίσκεις.

 

Ένα παιχνίδι πριν, ήμουν με έναν Ρώσο και έναν άλλον, αγνώστου προέλευσης. Μόνο ο Ρώσος μιλούσε.

Έδινε οδηγίες, μοίραζε λουτ και γενικά "be careful comrades, the enemy is near".  :lol:

 

Πάντως, το έγραψα το παραπάνω γιατί είναι κρίμα αυτό που γίνεται και λόγω του ότι σε τόσα παιχνίδια, πρώτη φορά είχα τέτοια συμπεριφορά. Άντε πες, εγώ τους καταλάβαινα. Τώρα ο καημένος ο άλλος που θα μπει και θα τον φάνε και αν τους βαρέσει παίζει να γίνει και report, τι φταίει; Κρίμα ρε γαμώτο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε φαει επιτηδες συμπαικτης και κανεις record και το στειλεις σαυτους θα φαει Ban ο παικτης που σε σκοτωσε αν δειχνει ξεκαθαρα οτι δεν ηταν καταλαθος το Kill.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τα χειρότερα gaming community το Ελληνικό το λέω συνέχεια και θα συνεχίσω να το λέω, τουλάχιστον οι Ρώσοι που τους κραζουν συνεχεια έχουν και λίγο πλάκα οι Έλληνες πραγματικά δεν αντέχονται ειδικά όταν είναι premade.

 

Πιο toxic και ανώριμους παίχτες αναλογικά με τον πληθυσμό δύσκολα βρίσκεις.

Όντως και αυτό δεν εντοπίζεται μόνο στο PubG. Και σε άλλα παιχνίδια το εχω συναντήσει, ειδικά CS GO, LoL. Ένας απο τους λόγους που δεν ασχολήθηκα ποτέ με το CS GO. Πολύ τοξικό community. Αντίθετα στο Siege εκτός μεμονωμένων περιπτώσεων εχω κανει καλά ματσακια solo με ραντομ Ρώσους, Άγγλους, Γερμανούς αλλά και συμπατριώτες. Μάλιστα έχω γνωρίσει και 2 Κερκυραίους (like me :-P ) που γενικά στο νησί δεν ασχολούνται και πολύ πέρα από τα κλασσικά lol κλπ. Τα καλύτερα ματς πριν καιρό τα ειχα κανει με εναν τύπο απο Ιρακ. Πολύ φιλικός και αμέσως να μιλήσουμε μέσω παιχνιδιού για να παίξουμε σαν ομαδα, οδηγίες κλπ. Μια φορά θυμάμαι είχε θέματα σύνδεσης με το ιντερνετ του και οταν γύρισε εν μέσω ranked match χιλια συγγνώμη είχε πει.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν σε φαει επιτηδες συμπαικτης και κανεις record και το στειλεις σαυτους θα φαει Ban ο παικτης που σε σκοτωσε αν δειχνει ξεκαθαρα οτι δεν ηταν καταλαθος το Kill.

 

Το γνωρίζω αυτό. Το κακό είναι ότι δεν είχα έτοιμα τα bindings στο πληκτρολόγιο για να γράψω.

 

Το αστείο θα'ναι να μου γυρίσει μπουμερανγκ όλο αυτό και να είμαι εγώ αυτός με το ban, αν τελικά έκαναν report.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

csgo αν συναντήσω Έλληνες ειναι gg το παιχνιδι ez loss ez throw απο το pistol round δεν αντεχω να παιξω μαζι τους. :P και στην αντίπαλη ομαδα να ειναι σίγουρα αν κερδίζουν θα γραφουν χαζομάρες. Μπες και σε κανενα 1v1 ελληνικο server να δεις τι παιζει και θα καταλαβεις, χωρις voice_enable_ 0 δεν παλεύεται πάνω απο 2 λεπτα. :P

 

LoL δεν εχω ασχοληθει ποτε και ουτε προκειται αλλα αν κρινω απο κατι followers καποιου  "αρχηγου" που βλεπω και τι λενε πρεπει να ειναι 100 φορες χειρότερα τα πραγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...