Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και εγω ειχα σε μερικα σημεια lag απ τους server αλλα το παιχνιδι ετρεχε με περισσοτερα κ σταθεροτερα fps. Θα δω και σημερα πως θα παει.

 

Same here. Χθες μετα το patch δεν μου εκανε ουτε μια φορα το κλασσικο κολλημα με τα σπιτια μολις προσγειωνομαι (ενω πριν 1/3 games το ειχα ειδικα μετα απο καποια ωρα σε καθε game). Λογω server βεβαια υπηρχε καποιο lag, αλλα απο αποψη FPS ημουν καλυτερα χθες. Θα τσεκαρω και τις επομενες μερες και θα επανερθω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το παιχνίδι είναι επιεικώς απαράδεκτο! 

 

Ενώ μας είπαν αρχικά σε 6 μήνες ότι θα βγει,έκαναν πίσω..Τώρα έδωσαν για Δεκέμβριο 2017,αλλά και σε 1 μήνα να βγει δεν πιστεύω ότι θα φτιάξουν την απόδοση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενα game επαιξα μετα το update... Την στιγμη που φαγαμε μια 3αδα σε squad και πηγα απο πανω να ρουταρω *** το σύμπαν!!!!! Τι κολλημα ηταν αυτο ? Τι διαολο κανανε? Το ιδιο και οταν μπηκα σε αμαξι!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος επαιξε τις προηγουμενες μερες test server κ τωρα το κανονικο ειναι σαν το εβερεστ με το φιλοπαπου!!!

ειτε σε smooth-αρισμα ειτε κινησης παικτου ειτε στοχου ειτε σε χιτ ρετζιστρεισον ειτε σε γραφικα ειτε το οτι ειχε climb and vault ειτε στον ηχο...ξενερωσα που γυρισα πισω στο οριτζιναλε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα unsupported το fast sync στο συγκεκριμενο game.. καλα παμε.

 

edit: και το vsync.

Ρε αδελφέ σε παιχνίδια ανταγωνισμου αυτά είναι περιττά και προσθέτουν lag στην απόκριση των αντανακλαστικών
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος επαιξε τις προηγουμενες μερες test server κ τωρα το κανονικο ειναι σαν το εβερεστ με το φιλοπαπου!!!

ειτε σε smooth-αρισμα ειτε κινησης παικτου ειτε στοχου ειτε σε χιτ ρετζιστρεισον ειτε σε γραφικα ειτε το οτι ειχε climb and vault ειτε στον ηχο...ξενερωσα που γυρισα πισω στο οριτζιναλε...

 

ξέρουμε πότε θα πάει live?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος επαιξε τις προηγουμενες μερες test server κ τωρα το κανονικο ειναι σαν το εβερεστ με το φιλοπαπου!!!

ειτε σε smooth-αρισμα ειτε κινησης παικτου ειτε στοχου ειτε σε χιτ ρετζιστρεισον ειτε σε γραφικα ειτε το οτι ειχε climb and vault ειτε στον ηχο...ξενερωσα που γυρισα πισω στο οριτζιναλε...

Εύχομαι να τα δούμε αυτά στο official release! Και να μη μείνουμε με τα ψίχουλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

After a couple of changes, the 2nd test build for PC 1.0 will be deployed again this week. The schedule is:

PST: Nov 27, 6PM – Dec 1, 2AM
CET: Nov 28, 3AM - Dec 1, 11AM
KST: Nov 28, 11AM - Dec 1, 7PM

Please read the detailed patch notes here: http://steamcommunity.com/…/anno…/detail/1469725882177008623

As always, we are looking forward to your feedback and bug reports. Both of those can be reported here: https://forums.playbattlegrounds.com/forum/40-test-server/

 

μιλαει για τον τεστ σερβερ.οποιος δν το χει δει ας το δει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά tips για τους φίλους με μέτρια προς πατάτες συστήματα. https://youtu.be/_5-FkRqVLzE

Ειδικά το Razer Cortex είναι βάλσαμο για συστήματα με 8gb ram και κάτω.... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεγάλο συγκριτικό όσο αφορά τις cpu:

 

 

TLDR?

 

1) Το game χρειάζεται 4 physical cores. Ιδανικά 4/8 ή 6/6 και πάνω.

 

2) Τα ρολόγια/ipc είναι πολύ πιο σημαντικά από το core count (μετά τα 4 cores).

 

3) Όσο περισσότερο core count έχεις, τόσο περισσότερο underutilized θα είναι και η cpu (παρά τα φούμαρα της blueballs για 6 cores+ utilization).

 

4) Οι ryzen είναι εξαιρετικά underutilized σε σχέση με τους αντίστοιχους intel (ενώ κανονικά θα έπρεπε να συμβαίνει το αντίστροφο αφού είναι πιο αδύναμοι τόσο σε ipc σε λιγότερο βαθμό όσο και σε ρολόγια σε περισσότερο βαθμό). Αυτό έχει ως συνέπεια ακόμα και οι i3 CL να εμφανίζονται καλύτεροι και από τον 1800x σε very low settings.

 

5) Το scaling είναι all over the place (και δεν υπάρχουν μεγάλες διαφορές σε performance μεταξύ very low και ultra όπως σε άλλα παιχνίδια).

 

6) Ακόμα και ο 8700k stock (η καλύτερη gaming cpu αυτή τη στιγμή) με την 1080ti δε βγάζει πάνω από 125 fps average σε 1080p very low. Ενώ έχει το ίδιο σχεδόν performance με τον 8400 που έχει τα μισά threads και είναι 1 ghz κάτω, γεγονός που υποδεικνύει gpu bottleneck. 1080p very low settings 1080ti -> gpu bottleneck στα 123 fps...

 

 

 

Τελικό συμπέρασμα? To game στη παρούσα κατάσταση θα χρειαστεί volta για να μη τρώει bottleneck :-D . Αλλιώς μια 1080ti και κάποιος 6700κ/7700κ ή κάποιος 6 core CL αρκεί για 80-144 fps experience ανάλογα την cpu και τα settings σε 1080p.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως με το τελευταίο update έχω δει τρομερή βελτίωση στην ομαλότητα του παιχνιδιού, απο fps ήμουν 20 μέχρι 90 πάντα, τώρα δεν έχω τέτοια μεγάλα drops, έχω βάλει και fps limit τα 75 και παίζω ανθρώπινα στο δεινοσαυράκι μου (i5 760, 12gb ram, ssd, rx580 8gb). Στις μεγάλες πόλεις τρώω λίγο stuttering που ελπίζω να βελτιωθεί με την έλευση του xeon επεξεργαστή που περιμένω (λογο hyper threat που ο i5 760 δεν έχει)..  

 

Βέβαια εδώ  είναι ποιο ενθαρρυντικά τα νέα http://www.legitreviews.com/pubg-cpu-core-benchmarks-many-cores-need_197719 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ίδιο cpu, 16 ram και 760 έχω 60-70fps

το έχω γράψει και αλλού, όλα low είναι χειρότερα από το να δοκιμάσεις να ανεβάσεις κάποια ξεχωριστά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...