Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλύτερα σε SSD για να γλιτώσεις και το βουβουνιτο από τον δίσκο. Κ γω black εχω. Το έβαλα στον SSD για ησυχία/ταχυτητα λόγω του loading

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Είναι διασκεδαστικό κάπως όταν βλέπεις ένα κακό console port από ένα ήδη unoptimized pc game :-D . Τα marshmallow textures/object popups είναι καθαρά θέμα δίσκου και διορθώνεται λογικά αν εγκαταστήσεις το game εξωτερικά  σε ssd. Τα 30- fps είναι οφθαλμοφανέστατη μπουκάλα από τον jaguar (τουλάχιστον στο xonex δείχνει να τα κρατά πιο σταθερά λόγω μεγαλύτερου jaguar clock και polaris).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά τραγικο στο X1..

 

Αυτό με τον ssd πόσο ουτοπικό είναι..

Δεν το έχω/είχα σε ssd και έτρεχε μια χαρά,και δεν είχε κανένα πρόβλημα με το load των textures..

Πάλι το έβαλα στον ssd τα ίδια..δεν άλλαξε τίποτα.

 

(Εκτός πχια και αν όσοι έχουν θέμα με τον HDD,μιλάμε για δίσκους που είναι στα τελευταία τους)

 

Οπότε σιγά σιγά αυτή η καραμέλα παλιώνει.

 

Το πρώτο παιχνίδι που δεν έχει σωστό performance και κερδίζει βραβεία.

Η κατάντια του gaming πλέον..

εισαι άδικος τώρα :) εχθές έπαιξα στους test server και τα δύο map και τα fps μου ήταν από 100 μέχρι 145.

 

Πριν ήταν από 30 μέχρι 65.

 

Δεν μιλάω για τα κολλήματα που έχει όταν ξεκινάει το παιχνίδι.

 

Το pc μου είναι παλιό αλλά καλά κρατάει, i7 920 12GB DDR3 και 970 g1 gaming :mrgreen:

Μακάρι..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδια που κολλάει ο ssd ακόμα να παλιωσει αυτο το παραμύθι 3 ssd έχω και το έχω στον απλό μπλε Western digital (τον τελευταίο) καμιά διαφορά. Ο μόνος λόγος να υπάρχει διαφορά είναι να έχει φάει πολύ χρήση και φθορά ο hdd που έχετε στο σύστημα σας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο πράγμα που κάνει ο ssd και έχει σημασία σε αυτό το game είναι να φορτώνει αμέσως την αλλαγή των texture όταν προσγειωθείς με το αλεξίπτωτο και να μην βλέπεις για 1-2 λεπτά τα low res που είναι για τις μεγάλες αποστάσεις στην αρχή του game. Αυτά σε σχέση με barracuda εξαμήνου. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Joker σε αυτό που λέει αρχικά. Πάντως ανάλογα και το σύστημα που έχει ο καθένας παιδιά. Για παραδειγμα, δεν αντέχω το γρουγρουρισμα του δίσκου που κάνει μέχρι να φορτώσει το παιχνίδι ( ή και κάθε παιχνίδι ) γιατί είναι 15 εκατοστά από το κεφάλι μου το pc και όταν διαβάζει ο μηχανικός ακούγεται και ειναι σπαστικό. Κατά τα άλλα βοηθάει στο φόρτωμα στην αρχή που είναι τα 100ατομα για τα textures. Εξάλλου 8Gb παιχνίδι είναι κλαιν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κάποιο μέρος που μπορώ να το αγοράσω πιο φθηνά απο ότι στο steam?

Θέλω να το αγοράσω..

Specs:

i5 6500

8gb ram

rx470 4gb oc edition. 

Κάτι διάβασα απο ένα παιδί για india region steam, που στα ευρώ κάνει 13..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Δεν έχω φάει μπαν.

Δε ξέρω μιας και είμαστε κοντά σε steam xmas.sales περίμενε μπας και φάει γερό sales discount εορταστικό

Αν και βιάζομαι  πολύ να το πάρω,ίσως κάνω υπομονή..Πότε θα ανακοινώσουν τα sales?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά και εγώ σε λίγη ώρα θα το πάρω τελικά..

θα σας πώ ονοματάκι!!


Λοιπόν το αγόρασα..

Συγνώμη για το spam

έχω τα εξής specs, τα settings πώς μου προτείνεται να τα βάλω;

i5 6500

8gb ram 

rx470 OC 4gb edition

Δεν ξέρω αν χρειάζεται να αναφέρω κάτι παραπάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...