Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Μετά από 400 ώρες στο παιχνίδι ακόμα δυσκολεύομαι να προσανατολιστώ με τους πυροβολισμούς :P Ο χρυσός κανόνας είναι να επικέντρωνεσαι στον ήχο του όπλου και όχι της σφαίρας, φυσικά αν ο εχθρός έχει και suppressor τότε δυσκολεύει ακόμα περισσότερο ο εντοπισμός του.... Καλό είναι να μην χρησιμοποιείς αυτοκίνητα/μηχανές γιατί είναι μαγνήτης εχθρών... μόνο σε έσχατη περίπτωση όπου δεν προλαβαίνεις τον κύκλο και δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς...

Tip Shroud που πρόσφατα άκουσα να λέει: Ακόμα και ένα χτυπημένο lv3 κράνος/vest είναι καλύτερο απο ενα full health lvl2, το ίδιο ισχύει και για lvl2 vs lvl1. 

Άσχετο: πρόσφατα δοκίμασα το COD WWII, τώρα κατάλαβα πώς είναι να παίζεις ένα πραγματικά optimized παιχνίδι.....  

δες αυτό για το armor 

ένα σημαντικό tip από μένα είναι ποτέ prone, είσαι by default σε μειονεκτική θέση

κατά τα άλλα μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια

το παιχνίδι όσο unoptimized και να είναι, είναι fun

έχει πληρώσει τα λεφτά του από τα crates και συνεχίζει να διορθώνεται

επίσης, FPP MASTER RACE TPP PLEBS :P :P :P

Επεξ/σία από warlock9_0
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Μπορείτε να μπείτε; Εδώ και 20' τρώμε όλη η παρέα, Cannot connect to server...

Σε κάποια στιγμή μας γύρισε μόνο του Asia, άρα λογικά με EU κάτι παίζει

μολις δοκιμασα, ολα καλα στον EU

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, Zaytsev είπε

Μπορείτε να μπείτε; Εδώ και 20' τρώμε όλη η παρέα, Cannot connect to server...

Σε κάποια στιγμή μας γύρισε μόνο του Asia, άρα λογικά με EU κάτι παίζει

αν έχεις ΟΤΕ, έχουμε πρόβλημα σήμερα θα το δεις και από περιήγηση στο νετ..άλλες σελίδες ανοίγουν άλλες όχι..
ακόμα και με DNS της google γίνεται αυτό εδώ και μια ώρα κοντά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, warlock9_0 είπε

δες αυτό για το armor 

ένα σημαντικό tip από μένα είναι ποτέ prone, είσαι by default σε μειονεκτική θέση

κατά τα άλλα μην αρχίσουμε πάλι τα ίδια

το παιχνίδι όσο unoptimized και να είναι, είναι fun

έχει πληρώσει τα λεφτά του από τα crates και συνεχίζει να διορθώνεται

επίσης, FPP MASTER RACE TPP PLEBS :P :P :P

Όσο unoptimized είναι, άλλο τόσο εθιστικό είναι.... Cod έπειτα 2 παιχνίδια και το παράτησα σε με τράβηξε...  Ερώτηση Υπάρχει κάποιο παιχνίδι που να χρησιμοποιεί την ίδια μηχανή με το pubg και να είναι optimized? Το ρωτώ για να καταλάβω αν τσάμπα ελπίζουμε 😊

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

αν έχεις ΟΤΕ, έχουμε πρόβλημα σήμερα θα το δεις και από περιήγηση στο νετ..άλλες σελίδες ανοίγουν άλλες όχι..
ακόμα και με DNS της google γίνεται αυτό εδώ και μια ώρα κοντά

μόλις θα έγραφα ότι ναι δεν μπορώ να μπω, και είδα και το twitch ότι είναι down και λέω τι γίνεται. Αλλά τελικά είναι θέμα του ΟΤΕ

Οπότε κάνουμε υπομονή να φτιάξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 minutes ago, xtrmsnpr said:

αν έχεις ΟΤΕ, έχουμε πρόβλημα σήμερα θα το δεις και από περιήγηση στο νετ..άλλες σελίδες ανοίγουν άλλες όχι..
ακόμα και με DNS της google γίνεται αυτό εδώ και μια ώρα κοντά

 

1 minute ago, Dinoel said:

μόλις θα έγραφα ότι ναι δεν μπορώ να μπω, και είδα και το twitch ότι είναι down και λέω τι γίνεται. Αλλά τελικά είναι θέμα του ΟΤΕ

Οπότε κάνουμε υπομονή να φτιάξει

Ούτε καν Ελλάδα δεν είμαι :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Dinoel είπε

μόλις θα έγραφα ότι ναι δεν μπορώ να μπω, και είδα και το twitch ότι είναι down και λέω τι γίνεται. Αλλά τελικά είναι θέμα του ΟΤΕ

Οπότε κάνουμε υπομονή να φτιάξει

ναι δεν ανοίγει διάφορα sites..
Ούτε ebanking πειραιώς μπορώ να μπω,ούτε  στης wind και σε άλλα..

Μόλις τώρα, Zaytsev είπε

Ούτε καν Ελλάδα δεν είμαι :)

δε πειράζει,είμαστε μεις :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, leros2004 είπε

Μετά από 400 ώρες στο παιχνίδι ακόμα δυσκολεύομαι να προσανατολιστώ με τους πυροβολισμούς :P Ο χρυσός κανόνας είναι να επικέντρωνεσαι στον ήχο του όπλου και όχι της σφαίρας, φυσικά αν ο εχθρός έχει και suppressor τότε δυσκολεύει ακόμα περισσότερο ο εντοπισμός του.... Καλό είναι να μην χρησιμοποιείς αυτοκίνητα/μηχανές γιατί είναι μαγνήτης εχθρών... μόνο σε έσχατη περίπτωση όπου δεν προλαβαίνεις τον κύκλο και δεν μπορείς να κάνεις αλλιώς...

Tip Shroud που πρόσφατα άκουσα να λέει: Ακόμα και ένα χτυπημένο lv3 κράνος/vest είναι καλύτερο απο ενα full health lvl2, το ίδιο ισχύει και για lvl2 vs lvl1. 

Άσχετο: πρόσφατα δοκίμασα το COD WWII, τώρα κατάλαβα πώς είναι να παίζεις ένα πραγματικά optimized παιχνίδι.....  

Σε αυτα που γράφει ο Γιάννης να προσθέσω ότι ένα σχετικά καλό 7.1 headset δίνει πολύ καλύτερο προσανατολισμό και στον ήχο τον όπλων αλλά και στα βήματα τον άλλων γύρω σου!!!

 

Το σημαντικό όμως είναι να μάθεις τον ήχο του όπλου και όχι την σφαίρα που σκάει σε εσένα!

Επεξ/σία από Doc1355
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 minutes ago, Doc1355 said:

Σε θα τα που γράφει ο Γιάννης να προσθέσω ότι ένα σχετικά καλό 7.1 headset δίνει πολύ καλύτερο προσανατολισμός και στον ήχο τον όπλων αλλά και στα βήματα τον άλλον γύρω σου!!!

Πάρε το αλλιώς, θα βρεις.

1. Ο άνθρωπος έχει 2 αφτιά. Είτε στέρεο, είτε 5.1, είτε 800.1 να πάρεις, σε δύο αφτιά φτάνει ο ήχος. Μη γίνεστε θύματα του Μarketing.

2. Δε θα δεις κανέναν σοβαρό παίκτη να χρησιμοποιεί τα υπερτιμημένα headsets που πουλάνε οι γνωστές "παχνιδο"-εταιρίες, εξαιρέσεις τα sponsored events

3. Αν ψάξεις λίγο για το συγκεκριμένο παιχνίδι, θα δεις ότι είναι optimized για stereo και δεν έχει καν επιλογή ο ήχος για να το αλλάξεις.

 

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο συγκεκριμένο παιχνίδι το 7.1 δεν υποστηρίζεται, προσωπικά όταν το ενεργοποιήσω με μπερδεύει περισσότερο,  αντιθέτως στο rust που το υποστηρίζει με βοηθάει πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν είναι optimized ή όχι, εγώ ξέρω ότι όταν ανοίγει το 7.1 σαν επιλογή από το control panel ακούω πολύ καλύτερα τον ήχο και ακούω και από που έρχονται τα βήματα των άλλων από μεγαλύτερη απόσταση.

 

Δεν είπα να δώσει 150€ για ακουστικά φίλε μου μην το πάμε στα άκρα..θύμα του marketing είναι όσοι αγοράζουν 1080ti για να παίξουν το pubg στις ίδιες ρυθμίσεις που το παίζω και εγώ με την 770 ακόμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 minutes ago, Doc1355 said:

θύμα του marketing είναι όσοι αγοράζουν 1080ti για να παίξουν το pubg στις ίδιες ρυθμίσεις που το παίζω και εγώ με την 770 ακόμα.

Επειδή φίλος στην ομάδα παίζει με 770 κι όλα low, είναι αστείο να συγκρίνεις με την 1080ti...

Βία πιάνει 60fps, ενώ εγώ σπάνια θα πέσω κάτω από 144 και φυσικά, όχι στο low. Να μην αναφερθώ στο lag που έχει, που όταν τον κάνω spectate, βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη και μου λέει, "μα εγώ καλά σημάδεψα...".

Επίσης, το αν ακούς καλύτερα τον ήχο, μπορεί να σημαίνει δεκάδες πράγματα, όπως ότι έχεις κακούς drivers και μόνο αν ενεργοποιήσεις τα 7.1, ακούς σωστά. Αυτό δεν επηρεάζει το γενικό κανόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...