Προς το περιεχόμενο

PlayerUnknown's Battlegrounds [PUBG]


Atallos1

Προτεινόμενες αναρτήσεις

11 λεπτά πριν, Doc1355 είπε

Θα σου ανεβάσω ένα βιντεάκι το βράδυ να δεις αν παίζει με lag και 60fps στο low.

το οτι τα τσουβαλιασες ολα τα τσουβαλιασες...τωρα θες να μας πεις τι 1080ti τι 770...Οσο unoptimized παιχνιδι και να ειναι νομιζω εισαι λιιιιγο υπερβολικος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όχι ρε συ προφανώς και δεν εννοώ ότι είναι ίδιας απόδοσης οι κάρτες.

Απλα το συγκεκριμένο παιχνίδι παίζει σκατα σε όλες και διαβάζω σε διαφορα forums πολύ κόσμο να σκάει 700-800€ για να παίξει το παιχνίδι με καλύτερη κάρτα πράγμα που αυτή τι στιγμή είναι χαζό κατά την άποψη μου. Γενικότερα ομως σαφως και ουτε μια τρίχα από τα φρύδια της 1080 δεν είναι η 770. 

Εγω συγκεκριμένα πάντως με το 770 SLI (όχι στο pubg) μια χαρά απολαμβάνω 1080p gaming σε αξιοπρεπέστατα επίπεδα.

Δεν λέω ότι έχει λάθος ο φίλος παραπάνω, ίσως να φταίει ο driver μου. Απλά αναφέρω τι βλέπω εγώ σαν χρήστης.

Τώρα τα παρτο αλλιώς θα βρεις κτλ τα αφήνω ασχολίαστα γιατί δεν γνωριζόμαστε και από χθες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και γω και ειναι κολλημα, ειδικα με ομαδα!

Υπαρχει θεση σε καμια ομαδα απο παιδια εδω μεσα, ωστε να παρουμε καμια συμβουλη σε live παιχνιδι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, devil-ji είπε

Το πηρα και γω και ειναι κολλημα, ειδικα με ομαδα!

Υπαρχει θεση σε καμια ομαδα απο παιδια εδω μεσα, ωστε να παρουμε καμια συμβουλη σε live παιχνιδι?

Doctorm4nos

Κάνε add στο steam, θα μπω κατά τις 23:00. Παίζω και με τον leros2004 από εδώ, :) γενικά έχουμε αρκετά squads Ελλήνων 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Επειδή φίλος στην ομάδα παίζει με 770 κι όλα low, είναι αστείο να συγκρίνεις με την 1080ti...

Βία πιάνει 60fps, ενώ εγώ σπάνια θα πέσω κάτω από 144 και φυσικά, όχι στο low. Να μην αναφερθώ στο lag που έχει, που όταν τον κάνω spectate, βαράει στο γάμο του Καραγκιόζη και μου λέει, "μα εγώ καλά σημάδεψα...".

Επίσης, το αν ακούς καλύτερα τον ήχο, μπορεί να σημαίνει δεκάδες πράγματα, όπως ότι έχεις κακούς drivers και μόνο αν ενεργοποιήσεις τα 7.1, ακούς σωστά. Αυτό δεν επηρεάζει το γενικό κανόνα.

Ορίστε φίλε, δες το βίντεο με ρυθμίσεις από very low μέχρι ultra και όχι όλα low όπως λες.

Παίζει στα ~60fps με αυτά και πουθενά lag, αν τα βάλεις όλα low που λες είναι σίγουρα στα 80-90 μόνιμα.

 

https://www.dropbox.com/s/vletq12lxg1wi97/Untitled2.avi?dl=0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, Doc1355 είπε

Ορίστε φίλε, δες το βίντεο με ρυθμίσεις από very low μέχρι ultra και όχι όλα low όπως λες.

Παίζει στα ~60fps με αυτά και πουθενά lag, αν τα βάλεις όλα low που λες είναι σίγουρα στα 80-90 μόνιμα.

https://www.dropbox.com/s/vletq12lxg1wi97/Untitled2.avi?dl=0

ρε τρελέ με foliage στο Ultra παίζεις ? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, leros2004 είπε

ρε τρελέ με foliage στο Ultra παίζεις ? :P

Όχι ρε, είναι ότι να'ναι οι ρυθμίσεις απλά για να δείξω αυτό που έλεγα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Doc1355 said:

Ορίστε φίλε, δες το βίντεο με ρυθμίσεις από very low μέχρι ultra και όχι όλα low όπως λες.

Παίζει στα ~60fps με αυτά και πουθενά lag, αν τα βάλεις όλα low που λες είναι σίγουρα στα 80-90 μόνιμα.

https://www.dropbox.com/s/vletq12lxg1wi97/Untitled2.avi?dl=0

Μας trollareis έτσι...;

Μόλις ακουμπάει το πόδι σου στο έδαφος, γράφεις κάτι 40ρια... Που να γίνει και μάχη και να έχεις δέντρα, εκρήξεις, κλπ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα συμφωνησω, το average στο map ειναι λιγοτερο απο 60fps και δεν εχουμε δει ουτε fight..
Οσο να΄ναι παιζει ρολο και το συστημα των 2 που ανεφεραν την 770.

Επεξ/σία από sistah
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, devil-ji είπε

Το πηρα και γω και ειναι κολλημα, ειδικα με ομαδα!

Υπαρχει θεση σε καμια ομαδα απο παιδια εδω μεσα, ωστε να παρουμε καμια συμβουλη σε live παιχνιδι?

Στο τελευταίο ματς που σου κόπηκε το ιντερνετ, πήραμε κοτόπουλο :ph34r:

20180227024603_1.jpg.fa9bfddbc684067d43acf9232fcb4511.jpg

Επεξ/σία από leros2004
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, Zaytsev είπε

Μας trollareis έτσι...;

Μόλις ακουμπάει το πόδι σου στο έδαφος, γράφεις κάτι 40ρια... Που να γίνει και μάχη και να έχεις δέντρα, εκρήξεις, κλπ...

 

7 ώρες πριν, sistah είπε

Θα συμφωνησω, το average στο map ειναι λιγοτερο απο 60fps και δεν εχουμε δει ουτε fight..
Οσο να΄ναι παιζει ρολο και το συστημα των 2 που ανεφεραν την 770.

Παιδιά είναι πολύ απλό, μου γράφει ότι ο φίλος του με την 770 βάζει τα πάντα low και με το ζόρι πιάνει 60fps με full lag.

Aνεβάζω βίντεο στο οποίο οι ρυθμίσεις είναι κυρίως από medium μέχρι ultra χωρίς καθόλου lag και παίζει πάνω κάτω στο 60άρι.

Που το βλέπετε το τρολάρισμα;;

Όπως γράφω και παραπάνω με όλα στο low θα έπρεπε να παίζει στα 80-90fps το παλικάρι.

Και ναι μετά το τελευταίο update τα frames δεν έχουν καμία διαφορά είτε τρέχεις μόνος στο λιβάδι είτε παίζεις ξύλο με 15 άτομα στο Pochinki.

 

Αυτά από εμένα, καλά κοτόπουλα να έχετε δεν υπάρχει λόγος να το συνεχίσουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Doc1355 said:

Και ναι μετά το τελευταίο update τα frames δεν έχουν καμία διαφορά είτε τρέχεις μόνος στο λιβάδι είτε παίζεις ξύλο με 15 άτομα στο Pochinki.

Ναι, για αυτό εσύ παίζεις από 40 μέχρι 90...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Zaytsev είπε

Ναι, για αυτό εσύ παίζεις από 40 μέχρι 90...

Σου είπα ότι δεν έχω σκοπό να υποβιβάσω ούτε τις κάρτες σας ούτε τις γνώμες σας, απλά ήθελα να σου δείξω ότι ο φίλος σου με την 770 κάτι έχει λάθος και δεν μπορεί να παίξει σωστά!

Αμα θες κάνε κανένα add να παίξουμε και άσε τα frames, δεν είμαι στο forum για τσακωμό τόσα χρόνια :) 

 

steam: Doctorm4nos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...