Προς το περιεχόμενο

iOS 10.3 από σήμερα με το εξελιγμένο σύστημα αρχείων APFS


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

14E277     Σε 6s OTA

Έφυγε η επιλογή για 2G / 3G / 4G σε COSMOTE.

Γωωριζει κανείς πως και αν μπορούμε την ξαναβρούμε;

 

Εμένα υπάρχει (COSMOTE) λίγο διαφορετικά, 

Έχει menu για 4G (off, data, voice/data)

Κοινώς, δε μπορώ να γυρίσω σε 2G (που προσωπικά δε με απασχολεί)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 75
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14E277     Σε 6s OTA

Έφυγε η επιλογή για 2G / 3G / 4G σε COSMOTE.

Γωωριζει κανείς πως και αν μπορούμε την ξαναβρούμε;

 

Με τις παλιες ρυθμίσεις φορέα λογικα γίνεται αλλά χάνουμε wifi Call.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρατηρησατε διαφορα στο life time της μπαταριας ; κατοχος 7 plus 64 4 ημερων... νομιζω πως την τελειωνει αρκετα πιο γρηγορα ... any thoughts ?

δεν νομιζω  δεν μου φανηκε κατι τετοιo ,μαλλον placebo  effect  θα ειναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω ΟΤΑ το περασα οπως παντα στις συσκευες μου .

 

14Ε277

 

 

 

ΑΛΛΑ  airpods  δεν εχουμε ακομα ,car play  δεν εχουμε εκει μας καταντησαν οι αλητες ...

Πηγαινε φιλε να τα παρεις απο σκρουτζ. Μην περιμενεις τις αλυσιδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oυσιαστικη χρηση του force touch σαφως δεν υπαρχει, ειναι το ιδιο και το αυτο με το long tap.

 

Xρονο θελεις για το long tap, χρονο θες και για να κανεις force touch. (και στην ουσια ειναι και πιο ουσιαστικο το long tap)

 

Τρανο παραδειγμα το instagram, οπου το long press στο android δουλευει πολυ καλυτερα απο το force touch στο ios (απο τις λιγες καλογραμμενες εφαρμογες που αξιζουν)

 

Και φυσικα, τωρα βλεπουμε full χρηση του force touch απο την apple.

 

Αυτο που λες οτι θα εχουμε καλυτερη υποστηριξη οταν παψουν να παιρνουν updates συσκευες που δεν εχουν force touch τεχνολογια ειναι ακυρο, μιας και δεν υπαρχει καν software υλοποιηση του force touch.

 

Αυτος δηλαδη που θελει να χρησιμοποιησει το force touch με οποιοδηποτε τροπο, δεν εχει κανενα προβλημα απο τις συσκευες που δεν το εχουν.

Εκει πολυ απλα θα υλοποιησει κατι ασχετο με την ολη φαση. Αλλα οπου παιζει θα δωσει το 100% απο τωρα.

 

Σβηστο καλύτερα αυτό που έγραψες γιατί γελοιοποιεισαι Εκτός φυσικά αν στόχος σου ήταν να τρολλαρεις. Δεν παίζει να υπάρχουν ακόμη άτομα που δεν ξεχωρίζουν το long press από το force touch.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο μυστικοπαθης και κερδοφορα εταιρια στον κοσμο της πληροφορικης εφτιαξε κατι και το κραταει proprietary?

Quelle surprise!

Κατα τ αλλα, μια πιο επικοδομητικη κριτικη θα ταν σχετικη με τις επιδοσεις του, κανα fail που εφαγε καποιος με το update ελεω αυτου, κλπ.

Χιλια στραβα ειχε ο μακαριτης, αλλα το παραπανω ηταν απο τα πλεον διορατικα επιχειρηματα του.

Και δικαιωθηκε 100%, το flash αποτελει τραγικη τεχνολογια με ολο το internet να κανει αμαν για την στειλει απο κει που ρθε.

 

Καλά κάνει και είναι μυστικοπαθής. Το θέμα είναι να μην βγαίνει και λέει ότι μια άλλη τεχνολογία ανταγωνιστή δεν της αρέσει επειδή είναι proprietary. Όσο για το πόσο τραγικό είναι το Flash πρέπει να το βάλεις στο context ότι σου έδινε τα ίδια που έχεις τώρα με HTML5 αλλά 15 χρόνια πριν. Ναι, είχε θέματα performance αλλά όλα αυτά ήταν επιλύσιμα.

 

Το internet κάνει "αμάν" να το διώξει, επειδή ο μακαρίτης με τις πρακτικές του το σκότωσε. Το ίδιο και το Silverlight.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

παρατηρησατε διαφορα στο life time της μπαταριας ; κατοχος 7 plus 64 4 ημερων... νομιζω πως την τελειωνει αρκετα πιο γρηγορα ... any thoughts ?

 

 

δεν νομιζω  δεν μου φανηκε κατι τετοιo ,μαλλον placebo  effect  θα ειναι :P

 

Δεν είμαι σίγουρος για το placebo μιας και το παρατήρησα και στο δικό μου 7plus 128 από το πρωί που το έβγαλα από το φορτιστή. Επειδή κάθε πρωί με το που το βγάζω απο το φορτιστή τσεκάρω πολύ συγκεκριμένα πράγματα, ήξερα πως μετά το "σκάλισμα" των 5-10 λεπτών, το πολύ θα έπεφτε η μπαταρία στο 99%. Σήμερα όμως στον ίδιο χρόνο έπεσε 3-4%.

 

Εκτιμώ πως άλλαξε ο ρυθμός μείωσης της μπαταρίας στον μετρητή απλά (ειδικά στην αρχή όταν η μπαταρία είναι στο 100%) μιας και μέχρι τώρα 6 ώρες αφού βγήκε απο το φορτιστή, δεν έχω παρατηρήσει κάποια άλλη σημαντική αλλαγή στην αυτονομία. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To FS έκανε δουλειά. Αν πειράζει μερικούς που η Apple πάντα είχε το δικό της filesystem τόσα χρόνια ας κάνουν υπομονή αλλά 30 χρόνια μπας και το καταλάβουν....

Το iPad Pro που έχω στην κυριολεξία πετάει όχι ότι δεν πήγαινε γρήγορα αλλά έχω την αίσθηση ότι πάει ακόμα πιο γρήγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κάνει και είναι μυστικοπαθής. Το θέμα είναι να μην βγαίνει και λέει ότι μια άλλη τεχνολογία ανταγωνιστή δεν της αρέσει επειδή είναι proprietary. Όσο για το πόσο τραγικό είναι το Flash πρέπει να το βάλεις στο context ότι σου έδινε τα ίδια που έχεις τώρα με HTML5 αλλά 15 χρόνια πριν. Ναι, είχε θέματα performance αλλά όλα αυτά ήταν επιλύσιμα.

 

Το internet κάνει "αμάν" να το διώξει, επειδή ο μακαρίτης με τις πρακτικές του το σκότωσε. Το ίδιο και το Silverlight.

Δεν ήταν το θέμα απόδοσης αλλά θέμα ασφαλείας αφού υπάρχουν συνέχεια κενά ασφαλείας που επιτρέπουν Malware να έχουν πρόσβαση στο σύστημα σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...