Προς το περιεχόμενο

S7 edge. Τι δεν μας αρέσει μετά την αναβάθμιση σε Nougat


teok31

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την καλησπέρα μου στο forum.

Περιμέναμε λοιπών αγωνιωδώς πολλούς μήνες το νέο λειτουργικό του android από την Samsung και επιτέλους έφτασε!!!

Τώρα που ήρθε δεν μας αρέσει σε κάποια σημεία του.

Ποιά κατά την γνώμη σας είναι αυτα??

Υπάρχει περίπτωση να μας ακούσει η Samsung??

Τα Προσωπικά μου θέματα είναι:

1.Όταν έμπαινες στης επαφές και πατούσες σε μία μπορούσες απλά να φέρεις το τηλέφωνο στο αυτί για να πραγματοποιήσεις την κλήση. Τώρα στο nougat με το ενα χέρι είναι δύσκολο να φτάσεις το κουμπί της κλήσης! Πρέπει να μπεις στην επεξεργασία επαφής για να το κάνεις.

2.Στην αναζήτηση των επαφών απο την δεξιά πλευρά δεν έχει όλα τα ελληνικά γράμματα,και όταν επιλέξεις ένα δεν σε πάει στο σωστό για παράδειγμα επιλέγω το Γ και με πάει στο Α

post-210202-0-59393500-1490698573_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Την καλησπέρα μου στο forum.

Περιμέναμε λοιπών αγωνιωδώς πολλούς μήνες το νέο λειτουργικό του android από την Samsung και επιτέλους έφτασε!!!

Τώρα που ήρθε δεν μας αρέσει σε κάποια σημεία του.

Ποιά κατά την γνώμη σας είναι αυτα??

Υπάρχει περίπτωση να μας ακούσει η Samsung??

Τα Προσωπικά μου θέματα είναι:

1.Όταν έμπαινες στης επαφές και πατούσες σε μία μπορούσες απλά να φέρεις το τηλέφωνο στο αυτί για να πραγματοποιήσεις την κλήση. Τώρα στο nougat με το ενα χέρι είναι δύσκολο να φτάσεις το κουμπί της κλήσης! Πρέπει να μπεις στην επεξεργασία επαφής για να το κάνεις.

2.Στην αναζήτηση των επαφών απο την δεξιά πλευρά δεν έχει όλα τα ελληνικά γράμματα,και όταν επιλέξεις ένα δεν σε πάει στο σωστό για παράδειγμα επιλέγω το Γ και με πάει στο Α

Εμένα δεν τα έχει όλα έχει μόνο αυτά που έχουν καταχωρημένη επαφή, αν πατήσω ένα γράμμα με πάει κανονικά, για της κλήσεις θέμα συνήθειας είναι πιστεύω
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παρατηρησει οτι δεν συγχρονιζει αυτοματα για καποιο λογο το gmail. Αν ανοιξω την εφαρμογη μονο φορτωνει οσα δεν ειχε φορτωσει. Σημερα το ανοιξα και φορτωνε email απο τις 20/3.
Εννοειται στις ρυθμισεις του gmail ειναι ενεργοποιημενος ο συγχρονισμος, και καθε 15 λεπτα μαλιστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι καλό να το κάνουμε εργοστασιακές ρυθμίσεις για να πάρει καθαρή την έκδοση?Έχω παρατηρηση ότι έχει λίγο κατανάλωση τις μπαταρίας παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχείς επανεκκινήσεις και ξαφνικό μπρικάρισμα ακόμα και μετά από 3 restore και 1 σέρβις. Το κινητό έφαγε άκυρο από εμένα.

Καλά το δικό σου έχει χοντρό θέμα μάλλον η μητρική του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχείς επανεκκινήσεις και ξαφνικό μπρικάρισμα ακόμα και μετά από 3 restore και 1 σέρβις. Το κινητό έφαγε άκυρο από εμένα.

Η εγγύηση ισχύει σε αυτή τη περίπτωση?

Σου το αντικατέστησαν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση ισχύει σε αυτή τη περίπτωση?

Σου το αντικατέστησαν?

Το συγκεκριμένο κατάστημα το έστελνε στην αρβάτο, όπου του έκαναν ενημερώσεις λογισμικού χωρίς να φτιάχνει τίποτα και το κατάστημα δεν μπορούσε να το αντικαταστήσει εφόσον δεν ήταν hardware σύμφωνα με την αρβάτο

 

Όταν όμως το πήγα στην smart tec και μου άλλαξαν πλακέτα / οθόνη μου έδωσαν τα χρήματα πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...