Προς το περιεχόμενο

Νεα ερασιτεχνη ολυμπιακου


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο πρώτος τίτλος για το νεοσύστατο τμήμα χάντμπολ του συλλόγου ειναι γεγονός!! 

Κυπελλο Ελλάδας αφού κερδίσαμε τον παοκ στον ημιτελικό. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γυναικειο και αντρικό βολλευ προκρίθηκαν στους ευρωπαικούς τελικούς!!! Τα κορίτσια μάλιστα κέρδισαν 3-0 εκτός έδρας!

Ειναι φοβερό πως με τα υπέρηχο τα οικονομικά δεδομένα ο Ολυμπιακός ειναι ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ελληνικός σύλλογος με τέτοια ευρωπαϊκή παρουσία. 

Την Τετάρτη του ΠαςχΑ ο τελικός των ανδρών στο ΣΕΦ!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναμενόμενη νίκη της ανδρικής ομάδας βολλευ επι του παο στο πρωτάθλημα η οποία ηταν η 36η σερί νίκη επι του Παναθηναϊκού στα ερασιτεχνικά αθλήματα , και επισης έκλεισε για την ομάδα η κανονική περίοδος του πρωταθλήματος αήττητη. 22 νίκες σε 22 αγώνες για την ακρίβεια.

το τμήμα του ανδρικού πόλο κατέκτησε το Κύπελλο Ελλάδας στην Χίο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Αυριο τα δυο μας τμηματα του βολλευ παιζουν ευρωπαικους τελικους!!! Δεν εχει ξαναγινει κατι τετοιο... ειναι πολυ μεγαλη στιγμη για τον συλλογο.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφη απο Σεφ με το κεφαλι ψηλα!!! 

Τελικος τοσα χρονια μετα που ηταν υπερβαση. Στο πρωτο ματς χασαμε με κουτα λαθη, γενικως ομως ηταν καλυτεροι.

Η ιστορια σημερα εγραψε μια ευρωπαικη κουπα και εναν τελικο στην ελλαδα της κρισης.

Παμε για το πρωταθλημα τωρα και τα ματς του πολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φάμπιο Φόλι, προπονητής της Ραβέννα: «Η δύναμη του κόσμου ήταν απίστευτη. Όσα χρόνια ασχολούμαι με το βόλεϊ δεν έχω ξαναζήσει τέτοια ατμόσφαιρα. Έχω περάσει και από Τουρκία και έχω παίξει και εκεί τελικό αλλά τέτοιο πράγμα δεν έχω ξαναζήσει. Η αντίδραση τους μετά το 1-2 σετ ήταν εκπληκτική. Είχαν χάσει το τρόπαιο και έδιναν περισσότερη ενέργεια.»

Πολ Μπούχεγκερ, διαγώνιος της Ραβέννα: «Με το που μπήκα στον αγώνα και ένιωσα αυτή την ενέργεια από την εξέδρα και ανατρίχιασα. Πως να μην ενθουσιάζεσαι με τέτοιο κόσμο. Με την καλή έννοια ήταν μία κόκκινη κόλαση. Πρώτα φορά στη ζωή μου συναντάω κάτι τέτοιο. Το ελληνικό κοινό ήταν θαυμάσιο.»

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ευρωπαϊκή πορεία του συλλόγου συνεχίζεται.

τα κορίτσια του πολο πριν λιγο έσκισαν στον ημιτελικό την Πάντοβα και πάνε καρφί για την κούπα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...