Προς το περιεχόμενο

Επίσημα και αρκετά εντυπωσιακά τα Galaxy S8 και Galaxy S8+ (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Από πότε ο ενθουσιασμός συμβαδίζει με τις σελίδες του i-nsomnia;;; Που παρεμπιπτόντως του πήρε μόνο 4 ώρες παρά κάτι για να αναφέρει έστω κάτι από το χθεσινό event!!!  :P

 

Υπάρχουν χιλιάδες sites αν θες να δεις κάτι πρώτος. Αν πρόσεχες όμως θα έβλεπες πως το insomnia ήταν στην επίσημη παρουσίαση στο Λονδίνο και τα  videos που ανέβηκαν είναι δικά μας και δεν τα "δανειστήκαμε" από αλλού. :)

 

Βilldanos, παιζει να αλλαξεις γνωμη οταν το δεις απο κοντα;

Σου εχει συμβει στο παρελθον;

 

Για το συγκεκριμένο όχι γιατί δεν έχει να μου δείξει κάτι που δεν το είδα εως τώρα. Εννοώ δεν έχει κάποιο στοιχείο που θα μου αλλάξει την εντύπωση από κοντά ούτε και κάποιο χαρακτηριστικό που με έκανε να νιώσω πως το θέλω (έστω και πλασματικά)... Ίσως αν δεν είχα ποτέ το s7 edge, να είχα περιέργεια για την edge οθόνη. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ομορφο?ναι  ντιζαινατο?ναι πανακριβο?ναι τεχνολογικα καλουδια?μμμμναι.ΑΛΛΑ αφαιρεσε τη θυρα υπερυθρων οπως το lg g6.Εβαλε το δακτυλικο πισω οπως και το g6 αλλα σε χειροτερη θεση[εξαλου το g6 εχει και το διπλο ταπ ταπ]

εχει μεγεθος αναλογο με κινητο 5,5 ιντσων αλλα με μεγαλυτερη οθονη οπως και το g6 που ειναι μικροτερο του g5.Eβαλε αναλογια οθονης 16-8 οπως το g6,μπαταρια 3000 με οθονη 5,8 εναντι 5,7 του g6 με 3300 ομως.

Και ερχομαι στο ζουμι η στην απορια που δεν ειδα να σχολιασε κανεις.

Εχει βαλει τον exynos αλλα αν δε με απατα η μνημη μου δεν ειχε δεσμευσει τον snapdragon 835? για παρτη της και ετσι κατηγορηθηκε η lg για το 6 που εβαλε τον πολυ καλο παραυτα και ταχυ 821?

Επισης το s8 δεν εχει δεκτη fm, και εχει πολυ υψηλο body sar 1.00 w/kg.Aυτο δεν μου μοιαζει καθολου καλο εχοντας πανω μου ολη μερα πχ το κινητο.

Παντως δειχνη εξαιρετικο αλλα οσοι εχουν το 7edge καλυτερα να μην ''πεταξουν'' τα ευρω τους για μια γκατζετια την οποια ειναι προφανες οτι θελει πιτα απο τα μηλοφωνα και οχι απο την lg και κινεζιες τυπου xiaomi και 1+ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιαυτο και αξιζει να μπαινουν μεγαλυτερες μπαταριες στα κινητα. Μεγαλυτερη μπαταρια(και αρα και αυτονομια)σημαινει σε βαθος χρονου λιγοτερες φορτισεις.

Γενικά: αυτονομία = μέγεθος_μπαταρίας - κατανάλωση.

 

Συμμερίζομαι την άποψη περί μεγέθους μπαταρίας, δε μπορώ να αποφανθώ με βεβαιότητα για την αυτονομία χωρίς να γνωρίζω την κατανάλωση.

 

Εν' ολίγοις, δεν είναι κακό να έχεις μικρή μπαταρία, όταν είναι αντίστοιχα χαμηλή και η κατανάλωση. Εφόσον η αυτονομία είναι παρεμφερής με αυτή του S7, σίγουρα δε θα αποτελέσει ανασταλτικό παράγοντα στην αγορά της συσκευής.

 

Αυτό που ίσως προβληματίσει το μικρό ποσοστό των extreme enthusiasts, είναι οι διαφορές perf / watt ανάμεσα σε SD835 και E8895 (στην ίδια προφανώς χωρητικότητα μπαταρίας).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βαλει τον exynos αλλα αν δε με απατα η μνημη μου δεν ειχε δεσμευσει τον snapdragon 835? για παρτη της και ετσι κατηγορηθηκε η lg για το 6 που εβαλε τον πολυ καλο παραυτα και ταχυ 821?

Ο snapdragon 835 προοριζεται(οπως και περυσι)για την αγορα της Αμερικης. Επισης οχι δεν εχει δεσμευτει τον snapdragon 835 για παρτυ της αφου και τα νεα Sony κινητα αυτον θα εχουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να καταλαβω, δεν εχει φτιαχτει ακομα snapdragon ή Exynos που να παταει τους επεξεργαστες της aapl?

Ουτε στα γραφικα;

Καλα τον exynos ξεγραψε τον γιατι δεν φτανει ουτε καν τα γραφικα του snapdragon,αλλα οσον αφορα τους snapdragon οχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τίτλος του θέματος αφορά τα S8, S8+ γενικά και δεν αναφέρεται μόνο στον σχεδιασμό τους. Όταν διατυμπανίζουμε τόσο πολύ την ευχρηστία μιας συσκευής, καλό είναι να ακούγεται και ο αντίλογος.

 

Καταλαβαίνουμε τον ενθουσιασμό σου ως fan αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα προσπεράσουμε όλα τα υπόλοιπα και θα επικεντρωθούμε μόνο στο screen ratio και στα θετικά.

Δεν ειπα να μην ακουγεται αντιλογος ή να προσπερασετε τα υπολοιπα.

Δεν ειμαι εγω η .. αστυνομια του thread για να πω τι θα σχολιασει και τι θα προσπερασει ο καθενας.

 

Αυτο το εκαναν αλλοι, χρησιμοποιωντας εκφρασεις που δειχνουν το επιπεδο τους.

 

Τα υπολοιπα που γραφεις ειναι ενδεικτικα για το ποιος προσπαθει να πει στον αλλο τι θα σχολιασει και τι θα προσπερασει.

Καλη συνεχεια στην ...αστυνομευση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια λέγεται, το κινητό είναι πανέμορφο και σίγουρα θα αποτελέσει σημείο αναφοράς για το σχεδιασμό των μελλοντικών ναυαρχίδων..

Σε τεχνικά χαρακτηριστικά όντως δεν διαφέρει πάρα πολύ από το s7 αλλά αυτό συμβαίνει πλέον με όλους τους κατασκευαστές!

Η τιμή σίγουρα ακριβή, αλλά λίγοι θα το πάρουν Day one.

Σε κανένα εξάμηνο γύρω στα 500€ στο Skroutz θα είναι μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει βαλει τον exynos αλλα αν δε με απατα η μνημη μου δεν ειχε δεσμευσει τον snapdragon 835? για παρτη της και ετσι κατηγορηθηκε η lg για το 6 που εβαλε τον πολυ καλο παραυτα και ταχυ 821?

Τα s8 σε Αμερικη θα ειναι με τον snapdragon 835(στην Ευρωπη θα ειναι με exynos) που ακουγεται οτι πραγματι εχει δεσμευσει το πρωτο batch των snapdragon 835 και για αυτο θα ειναι η πρωτη συσκευη ευρειας κυκλοφοριας που θα τον φοραει.

 

Oι πρωτες εκτιμησεις για την αποδοση και των 2 επεξεργαστων δειχνουν μια μετριοτατη αυξηση επιδοσεων απο γενια σε γενια, σε σημειο που μαλλον δεν θα ξεπερασουν συνολικα τον επεξεργαστη του iphone 7, ποσο μαλλον του iphone 8. Αυτο θεωρω ειναι πιο σημαντικο απο το αν ο fingerprint reader ειναι κατω ή διπλα απο την πισω καμερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά τα renders είναι ενδεικτικά για το τι επιθυμεί να δει το αγοραστικό κοινό αν λογαριάσει κανείς τις αναδημοσιεύσεις που παίρνουν και τα εκατομμύρια κλικ, ας μην ξεχνάμε τις φήμες για το ζαφείρι όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα s8 σε Αμερικη θα ειναι με τον snapdragon 835(στην Ευρωπη θα ειναι με exynos) που ακουγεται οτι πραγματι εχει δεσμευσει το πρωτο batch των snapdragon 835 και για αυτο θα ειναι η πρωτη συσκευη ευρειας κυκλοφοριας που θα τον φοραει.

 

Oι πρωτες εκτιμησεις για την αποδοση και των 2 επεξεργαστων δειχνουν μια μετριοτατη αυξηση επιδοσεων απο γενια σε γενια, σε σημειο που μαλλον δεν θα ξεπερασουν συνολικα τον επεξεργαστη του iphone 7, ποσο μαλλον του iphone 8. Αυτο θεωρω ειναι πιο σημαντικο απο το αν ο fingerprint reader ειναι κατω ή διπλα απο την πισω καμερα.

Α οκ δεν ημουν σιγουρος αλλα ολοι εκει στην παρουσιαση δεν ανεφεραν τον δρακο γιαυτο απορησα.

Εγω παντως αγοραζω ολες τις μαρκες αρκει να μου κανει καποια κλικ,και αυτο το πετυχε το LG 6 που πιστευω οτι θα ειναι ο συνεχιστης του αειθαλους g2.

Εννοειται θα αφησω να πεσει η τιμη του γιατι πανω απο 350 400 δεν μπορω να δωσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταζομαι τι εχει να γινει, στο αντιστοιχο thread τον Σεπτεμβριο αν δουμε τετοια photo.

Αν και το design ειναι λιγο πολυ προβλεψιμο(και η τοποθετιση καμερας λιγο οτι να ναι),τουλαχιστον εχει την σωστη θεση του finger id απο πισω οπως και το g6.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...