Προς το περιεχόμενο

Επίσημα και αρκετά εντυπωσιακά τα Galaxy S8 και Galaxy S8+ (video)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 321
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στην κάμερα πάντως που λέτε ότι είναι ίδια μπορεί να φοράει τον ίδιο φακό αλλα βγάζει πιο καθαρές φωτογραφίες

 

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S8-vs-S7S7-edge-vs-LG-G6-vs-iPhone-7-frist-camera-samples_id92555

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερα και τα δυο.αν και θελω μεγαλη οθονη ποιο πολυ με βλεπω για το s8 plus.αν και το s7 edge silver που εχω ειναι οτι καλυτερο υπηρχε για φετος.ξερουμε τι αισθητηρα καμερας θα εχει;ακουγεται για τον καινουριο τις sony παντως!και οντως θα εχουμε τον exynos 8895 εδω;αν και θελω φετος τον 835 εδω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο εμένα μου φαίνεται phablet? Γιατί αυτό το θέμα ντε και καλά να γίνουν σαν τα note μετά το φιασκο?

Είμαι κάτοχος s7 και δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί αξίζει να πάω στο 8.

 

Ίριδα ασήμαντο

Οθόνη?Ίδια ανάλυση με s7

Μπαταρία? Ίδια αν και ελπίζω να βελτίωσαν αυτονομία, γιατί το σ7 μου με gps αυτόματη φωτεινοτητα,δεδομένα 4g και bluetooth ,πάνω από 9 ώρες χαροπαλευει να τις βγάλει!

Κάμερα?ιδια

 

Πραγματικά για εμένα που έχω το s7 δεν βλέπω κανένα λόγο του να μπω στην διαδικασία να πάρω το 8. Αν είχε καλύτερη κάμερα θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια! Όλα τα άλλα να 'χαμε να 'λεγαμε

Προσωπική άποψη....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην κάμερα πάντως που λέτε ότι είναι ίδια μπορεί να φοράει τον ίδιο φακό αλλα βγάζει πιο καθαρές φωτογραφίες

 

http://www.phonearena.com/news/Galaxy-S8-vs-S7S7-edge-vs-LG-G6-vs-iPhone-7-frist-camera-samples_id92555

 

Επέτρεψε μου να πω ότι είναι ίδια ίσως απειροελαχιστα καλύτερο του s8 ίσως λόγο λογισμικού.

Οι φωτογραφίες που είναι σε εξωτερικό περιβάλλον και έχει συννεφιά είναι αδύνατον να συγκρίνεις γιατί όταν τράβηξε με το ένα μπορεί να είχε λιγότερα ενώ με το άλλο περισσότερα..

Δεν αξίζει να το αναλύσουμε. Από τα χαρακτηριστικά κρίνεις. Εγώ τα διαβάζω ίδια και επιμένω αν φαίνονται κάπως "καλύτερες" οι φωτός είναι λόγο λογισμικου-αλγοριθμου και όχι αισθητήρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είτε δίνεις 800+ για να έχεις το καλύτερο κινητό της αγοράς ή κάνεις ένα συμβιβασμό και παίρνεις τις πολύ αξιοπρεπείς ναυαρχίδες στα 400-500. Δυστυχώς το "καλύτερο" έχει από μόνο του ένα δυσανάλογο τίμημα σαν καπέλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα συμφορουμίτες!
 

Αντικειμενικά το s8 είναι πολύ όμορφο...Ακόμα και το s7edje μοιάζει παλιό πλέον...
Το iPhone κτλ μοιάζουν μπροστά του κινητά 10 ετιας.
Έχει να μ'αρέσει έτσι κινητό από το HTC m7.
Όταν πέσει η τιμή του στα 500~ευρω θα πάει για αγορά,έως τότε υπομονή.

 
Όταν πέσει η τιμή του στα 500€ τότε θα βλέπουμε την παρουσίαση του S9!
 
Τώρα για το καινούργιο S8 (ειδικά το plus) είναι πραγματικά εντυπωσιακό. Οι περισσότεροι συμφορουμίτες έγραψαν πιο πάνω για ίδια (μπροστινή) κάμερα με τον προκάτοχο του, ίδια RAM, ανεβασμένη αρχική τιμή κτλ. 
Παρακολουθήσατε την παρουσίαση? 
 

που παρεμπιπτόντως ήταν για κλάματα, ο κύριος Denison χειροκροτούσε τον εαυτό του, μόνο η κυρία De Silva έσωσε την κατάσταση. (Στο Unpacked 2018 η Samsung χρειάζεται επειγόντως καινούργιους ομιλητές ).


 
Στο S8 καινούργιο επεξεργαστή στα 10nm, δίνει την δυνατότητα για το Galaxy Dex που δουλεύει μονό με το S8. Το πιο σημαντικό μετά τα τηλεφωνά ήταν αυτό το dock. Το βλέπω ως το σημαντικότερο (καινούργιο)  χαρακτηριστικό του τηλεφώνου.

  • Μεγαλύτερο εσωτερικό χώρο, 64GB αντί 32GB του προκάτοχου του
  • USB type C αντί Micro USB
  • Bixby virtual assistant (θα δείξει η υλοποίηση)
  • 5.8 inch το S8 με διαστάσεις πιο μικρές από S7 edge (με 5.5 inch)
  • On-Screen navigation buttons

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή γρινιαζατε για samsung logo που νομίζατε πως θα έχει μπροστά. Τώρα για το ότι η κάμερα είναι η ίδια (αν και καλύτερη κάμερα σε smarphone μέχρι σήμερα) . Τελικά με τίποτα δεν είστε ευχαριστημένοι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλά respect βλέπω για μια συσκευή που αγγίζει το χιλιάρικο !!! Να υπόθεσω ότι κάποιος είναι πρόβατο μόνο αν τα δίνει σε μήλα ενώ android σκεπτόμενο ον ...Επίσης όλες οι συγκρίσεις γίνονται με βάση ...το iPhone και όχι με το Pixel παράδειγμα. Όποτε καταλαβαίνει κάποιος ποιος είναι τελικά fanboy και ποιος όχι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...