Προς το περιεχόμενο

Destiny 2 [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλυτερα να κανουμε θεμα στις κονσολες γιατι ο καθενας θα πεταει τουβλα εδω

http://www.insomnia.gr/topic/640219-destiny-2-%CF%83%CE%B5%CF%80-2017/page-2

Οπως βλεπεις η συμμετοχη/ενδιαφερον ειναι αναμενομενα ελαχιστο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.insomnia.gr/topic/640219-destiny-2-%CF%83%CE%B5%CF%80-2017/page-2

Οπως βλεπεις η συμμετοχη/ενδιαφερον ειναι αναμενομενα ελαχιστο

Αν ο καθενας γραφει χωρις πραγματικα να εχει ιδεα για το τι ειναι το destiny παραπληροφορει κοσμο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ο καθενας γραφει χωρις πραγματικα να εχει ιδεα για το τι ειναι το destiny παραπληροφορει κοσμο

Στο θεμα του pc ειμαστε και το προηγουμενο παιχνιδι δεν κυκλοφορησε για αυτο. Επισης τι ακριβως ειδες που γραφτηκε για το destiny 2 που ''παραπληροφορει'' κοσμο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως βλεπεις η συμμετοχη/ενδιαφερον ειναι αναμενομενα ελαχιστο

 

Λογικό αφού μιλάμε για fps, αν και ίσως το ρίξω μια ματια μέχρι να βγει για pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Μη μαλώνεται, παιδιά. Μή.

 

Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε στο D1 launch, εγώ το πήρα λίγο μετά το Taken King που κατα γενική ομολογία είναι και η εποχή που "έφτιαξε" επιτέλους το παιχνίδι και βρήκε τον ρυθμό του.

 

Αν και οι συγκρίσεις με Borderlands δεν είναι τελείως αυθαίρετες, δεν είναι και spot on. FPS MMO Shooter looter είναι, με ότι συνεπάγεται αυτό (Story / Classes / Dungeons / Raids/ Events/ Set Items / PVP, item synergies) δηλαδή έχει όλα τα στοιχεία που δίνουν την αίσθηση mmo σε ένα παιχνίδι. 

 

Τα σχόλια του "μοιάζει περισσότερο με expansion παρά με sequel" ναι μεν έχουν και αυτά βάση αλλά αυτόματα δεν σημαίνει πως είναι και κακό για τον τίτλο.

 

Σύμφωνα πάντα με την Bungie, η προηγούμενη μηχανή (όχι graphic engnine αλλά τα world building tools που είχαν στην διαθεσή τους) ήταν εξαιρετικά dated και δεν βοηθούσαν στην modular φύση του όλου εγχειρήματος (live team releases).

 

Συγκεκριμένα είχε γίνει αναφορά για τον χρόνο που χρειαζόντουσαν για να αλλάξει η θέση ενώς crate -κάτι πολύ μικρό πχ- έπρεπε να περάσει όλη η περιοχή απο την διαδικασία, με όλα τα assets κοκ, να περιμένουν μια μέρα την διαδικασία, αν δεν δούλευε σωστά rollback και δώστου πάλι.

 

Υποτίθεται πως αυτά άλλαξαν, πήγαν σε νέο μοντέλο κτλ κτλ κτλ, ωστε να μπορέσουν να υποστηρίξουν τον τίτλο και το όραμα τους όπως επιθυμούν τόσο οι ίδιοι όσο και το playerbase. 

 

Τώρα γιατί οι κονσόλες είναι ακόμα capped στα 30fps (ενω και πάλι σύμφωνα με παλαιότερες δηλώσεις το PS3/360 ήταν που κρατούσαν τα γραφικά και το performance πίσω.. ) είναι άλλο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πωπωπωπωπωπωω θα λιώσουμε στα DLC πάλΙ!!! γουστάρω!!

το 1 μου χε αρέσει πολύ,οι επιλογές που έχεις στον χάρτη,τα μέρη που σε πάει είναι φανταστικά!

 

Στο 1ο στην κονσόλα ήταν dedicated οι σερβερς ή μπα;

Κρίμα που δεν έχουμε dedicated πάντως σε αυτό εδώ,θα φάμε lag αρκετό στα raids..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά δεν ξέρω τι έγινε στο D1 launch, εγώ το πήρα λίγο μετά το Taken King που κατα γενική ομολογία είναι και η εποχή που "έφτιαξε" επιτέλους το παιχνίδι και βρήκε τον ρυθμό του.

Γιαυτο και ειπα πιο πισω τα περι για season pass. Προσωπικα στο ps4 το προσπερασα

1)γιατι δεν ειχα τοτε κονσολα

2)always online

3)πολλα dlc/διαφορετικες εκδοσεις.

 

Τωρα στο pc ομως που και το online επι πληρωμη δεν παιζει,και τα κλειδαδικα θα φροντισουν για χαμηλοτερες τιμες το εχω στα υποψην.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οι φασαρία για dedicated servers δεν ήταν για Raids, ήταν αποκλειστικά για το PVP - βλέπε "red bars". Στα raid τα πράγματα ήταν και είναι όμαλά. Άντε να buggarei καμια φορά κάποιο script και να πρέπει να πάει όλο το group πίσω orbit και να ξαναμπεί στο checkpoint, δηλαδή λίγη ώρα loading παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα έχει άμεση ή άμεση σχέση με την blizzard μονο κακό δεν ειναι , και δεν νομίζω η blizzard αν δεν το έχει ψάξει πρώτα να κάνει τετοια σύμπραξη και να βάλει παιχνίδι που δεν ειναι δικό της στο battlenet ... σκεφτόμουν να πάρω το limited edition αλλα μαλλον θα πάρω την κανονική έκδοση μολις βγεί στο battlenet για αγορά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το οτι θα έχει άμεση ή άμεση σχέση με την blizzard μονο κακό δεν ειναι , και δεν νομίζω η blizzard αν δεν το έχει ψάξει πρώτα να κάνει τετοια σύμπραξη και να βάλει παιχνίδι που δεν ειναι δικό της στο battlenet ... σκεφτόμουν να πάρω το limited edition αλλα μαλλον θα πάρω την κανονική έκδοση μολις βγεί στο battlenet για αγορά

 

Δεν εχει λογο η blizzard , η Activision κανει κουμαντο που προφανως δεν θελει να μοιραστει το 30% με τον φιλο Gaben

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει λογο η blizzard , η Activision κανει κουμαντο που προφανως δεν θελει να μοιραστει το 30% με τον φιλο Gaben

 

Ναι αλλα και η blizzard να παει να βάλει οποιοδήποτε παιχνίδι μεσα στο battlenet δεν θα το κάνει ετσι αυθαίρετα αν δεν εχει σκοπό να το υποστηρίξει απο οποιδήποτε πόστο αυτο πιστεύω εγω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...