Προς το περιεχόμενο

Destiny 2 [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χτύπησα το xpac με ένα season μόνο (αχ που φτάσαμε, για να έχεις το πλήρες πακέτο, να πρέπει πληρωσεις 50€ σε κλειδάδικο!). Δεν είχα πρόσβαση στο Nighthold λόγω έλλειψης xpac! Αισχος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 844
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα, σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω το game. Για να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει με το διαθέσιμο content, Μπορώ να ξεκινήσω προφανώς με το f2p content και στη συνέχεια να πάρω τα expansions. Αν πάρεις από την αρχή τα expansions φτάνεις μήπως πιο γρήγορα στο endgame content ή δεν αλλάζει κάτι στο progression σου ως παίκτη; Εκτός από το κόστος των expansions υπάρχει και κάποιο κόστος για τα διάφορα seasons που έχω δει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα, DESTINY 2 (pc)  ΕΛΛΗΝΙΚΗ clan, casual χαρακτηρα με hardcore τασης. ( ολα τα raid, flawless runs και ολα τα απλα activitys) Ειναι ανοιχτη για ατομα που δεν ντρεπονται να μιλησουν στο Discord ( εχουμε server με ολα τα απετουμενα  bot helpers) και εχουν ορεξη να πεξουν η και να μαθουν το game.      https://www.bungie.net/en/ClanV2/Index?groupId=3173421    Σας περιμενουμε....

Επεξ/σία από DreamFighterD2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/3/2020 στις 12:20 ΠΜ, tsabasid είπε

Καλησπέρα, σκέφτομαι μήπως ξεκινήσω το game. Για να καταλάβω τι ακριβώς συμβαίνει με το διαθέσιμο content, Μπορώ να ξεκινήσω προφανώς με το f2p content και στη συνέχεια να πάρω τα expansions. Αν πάρεις από την αρχή τα expansions φτάνεις μήπως πιο γρήγορα στο endgame content ή δεν αλλάζει κάτι στο progression σου ως παίκτη; Εκτός από το κόστος των expansions υπάρχει και κάποιο κόστος για τα διάφορα seasons που έχω δει;

Το παιχνίδι είναι καλό. Με το f2p έχεις περιεχόμενο μέχρι το forsaken. Δεν αλλάζει κάτι στο leveling. Όταν φτάσεις lvl950 θα πρέπει να κανείς συγκεκριμένα πράγματα για να ανέβεις και άλλο, τα περισσότερα εκ των οποίων είναι f2p. Μέχρι τότε, απλά κανείς quests αναλόγως τους πλανήτες και κάποια αλλά που μπορεί να ξεκλειδώσεις από το year 1. Έχει πολύ ικανοποιητικό gunplay αλλά θέλει προσοχή να μην καείς στο grind. Μπορείς να κανείς τρομερό customization σε όπλα και armor αλλά κατά τη γνώμη μου αυτά αφού χτυπήσεις 950. Μέχρι τότε απλά βάζε ότι εξοπλισμό έχει μεγαλύτερο lvl. Δεν έχω αγοράσει τίποτα, είμαι περίπου στο 900 και έχω ένα φίλο που το ξεκινήσαμε μαζί και απλά κάνουμε clear τους αρχικούς πλανήτες. Περνάμε ωραία. Το forsaken ικανοποίησε αλλά το τωρινό shadowkeep, τουλάχιστον στο reddit και κυρίως τους βετεράνους δεν τους έχει ικανοποιήσει ιδιαίτερα. Αν το αγοράσεις, έχεις πρόσβαση και στο περιεχόμενο της τωρινής σεζόν που λήγει σε περίπου 70 μέρες. Αν θες να παίξεις και το περιεχόμενο της επόμενης σεζόν, είναι 10€ ακόμα. Προσωπικά, θα το αγοράσω μόνο όταν ξέμεινω από quests και campaigns. Αλλά νομίζω θα μου πάρει πολύ καιρό και μέχρι τότε θα ξέρω αν θέλω ή όχι και κυρίως θα υπάρχει εικόνα για το αν το περιεχόμενο βελτιωθεί στα επόμενα updates. Αν ξεκινήσεις, είναι λίγο αχανές όποτε προτείνω να πας στο tower και να βρεις την Amanda holiday και να πάρεις τα legacy campaigns με την εξής σειρά: red war, curse of Osiris, warmind. Στη συνέχεια κάνε τα διαφορά quests που θα σου δίνουν οι vendors του κάθε πλανήτη. Αν θες κάνε και κανένα bounty που είναι ο πιο αποδοτικός τρόπος για xp. Xp=/lvl

Επεξ/σία από anthony_88
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 6 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξέρει κανείς το παρασκήνιο για αυτό το παιχνίδι? Από ότι ξέρω είχε αγοράσει την Bungie η Activision αλλά όλα τα καλά μέλη της Bungie έφυγαν μετά και πολλοί ήταν απογοητευμένοι με το παιχνίδι. Μάλιστα γινόντουσαν κάποια τραγελαφικά πράγματα όσο το είχε η Activision. Τώρα βλέπω το εκδίδει η Bungie και από ότι βλέπω έχει ανέβει γενικά και είναι αρκετά δημοφιλές.  Τι συνέβη τελικά?

Με ενδιαφέρει αρκετά αυτό το παιχνίδι καθώς είναι το μόνο MMO που έχω βρει που να είναι εξαιρετικά δημοφιλές στο Xbox μάλιστα με διπλάσιο κόσμο από ότι στο PC κάτι πολύ σπάνιο, επίσης το ότι μεταφέρεται η προοδός σου από τη κονσόλα στο PC και μπορείς να το παίξεις παντού αν το χεις σε ένα είναι ΠΟΛΥ θετικό. Το google stadia είναι επίσης ενδιαφέρον.

Εμείς που έχουμε XBOX δεν έχουμε κάποιο καλό MMO σε αντίθεση με αυτούς στο PS4 που έχουν το FF. Με έχουν κουράσει πολύ τα πληκτρολόγια και τα ποντίκια τελευταία. Ήθελα μία τέτοια αλλαγή.

Επεξ/σία από aizensama24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε κάποια φάση επειδή η Bungie είχε κουραστεί να επιβάλλει τις πολιτικές τις η Αctivision στο παιχνίδι, εξαγόρασε τα δικαιώματα και το εκδίδει όπως είπες πλέον μόνη της. Αυτό βέβαια την άφησε σε μεγάλη οικονομική δυσχέρεια για μεγάλο διάστημα από όσο ξέρω.

 

Στην 1η καραντίνα του Μαρτίου είχα ασχοληθεί αρκετά με το παιχνίδι από το μηδέν, είχα βρει και μια ωραία ελληνική κλαν με αρκετά παιδιά που ήταν διατεθειμένοι να σου μάθουν πράγματα και πέρασα πολλές ώρες με το παιχνίδι. Σε κάποια φάση βέβαια με κούρασε το grind του είδους, αλλά μπορείς να κάψεις πολύ χρόνο ευχάριστα, ειδικά αν βρεις συμπαίκτες. Για online παιχνίδι επίσης, έχει εξαιρετικά γραφικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσο κοστίζει να αγοράσεις τη πλήρη έκδοση αυτού του παιχνιδιού? (όλα τα expansions και έτσι)

Πόσο μακριά μπορείς να φτάσεις τσάμπα?

Μπορείς να πάρεις μία γεύση από το endgame χωρίς κόστος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο xbox gamepass έχουν δώσει ΟΛΟΚΛΗΡΟ το παιχνίδι με όλα τα expansions του

1 ώρα πριν, aizensama24 είπε

Πόσο κοστίζει να αγοράσεις τη πλήρη έκδοση αυτού του παιχνιδιού? (όλα τα expansions και έτσι)

Πόσο μακριά μπορείς να φτάσεις τσάμπα?

Μπορείς να πάρεις μία γεύση από το endgame χωρίς κόστος?

Μια βόλτα στο steam μέσα θα σου λύσει ότι ρωτάς για την τιμή. Για το endgame όχι.. χρειάζεσαι τα expansions, έτσι ήταν και το πρώτο destiny. Με την βασική έκδοση θα αποκτήσεις το τελικό level που δίνει αυτό, χωρίς να μπορείς να πάρεις άλλο οπότε και θα σου είναι άχρηστο το progress εάν δεν πάρεις τα extra του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Αλεξανδρος A.92 είπε
 

Σοβαρα? 

Ακομα και το τελευταιο?

yep! τουλάχιστον στο xbox one το έδωσε. Για pc δε ξέρω, δεν έχω pc κάποιον καιρό τώρα, οπότε μπορεί να είπα και βλακεία.
Ας το τσεκάρει κάποιος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, xtrmsnpr είπε

yep! τουλάχιστον στο xbox one το έδωσε. Για pc δε ξέρω, δεν έχω pc κάποιον καιρό τώρα, οπότε μπορεί να είπα και βλακεία.
Ας το τσεκάρει κάποιος.

Κάποια στιγμή το 2021

1.jpg.40cb45dcd1e0f648097f4d7bbd10aa9f.jpg

Επεξ/σία από ChrisAce
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Destiny 2 Clan: Greek Titans [GRT]
Μία από τις μεγαλύτερες gaming clans με πάνω 2.500 από μέλη αναζητεί νέους Guardians για να επανδρώσουν την ομάδα μας στο Destiny 2.
Πολύ φιλικό περιβάλον για νέους παίκτες με σοβαρή οργάνωση για raids και pvp.
 
Χρειαζόμαστε άτομα κυρίως για raiding parties τα οποία είναι διατεθειμένα να αφιερώσουν χρόνο και συγκέντρωση να μάθουνε τα raid mechanics.
Από μέρους μας προσφέρουμε ουσιαστική καθοδήγηση και υπομονή.
 
Προαιρετικά αλλά συστήνεται έντονα να έχετε τα expansions του παιχνιδιού για να μπορείτε να συμμετέχετε σε όλες τις δραστηριότητες της clan.
 
Link της clan για να μπείτε:
Discord Server:
 
Σας περιμένουμε Guardians!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...