Προς το περιεχόμενο

Κεφαλή από κατσαβίδι


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα. Έχω ένα κατσαβίδι και έχει διάφορες μικρές κεφαλές (πχ σταυρός, ίσιο, torx κλπ). Το πρόβλημα είναι ότι μου λείπει το torx 8 και μου έσπασε το U (βλέπε φωτό). Ξέρετε που μπορώ να τα βρω (από Ελλάδα) και να τα αντικαταστήσω?

 

Ευχαριστώ.

 

post-219161-0-85073900-1490991122_thumb.jpg

 

post-219161-0-95054800-1490991076_thumb.jpg

 

post-219161-0-74395800-1490991037_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στα μαγαζιά στο internet δυστυχώς βρίσκω μεγάλες και δεν χωρανε στο κατσαβίδι. Θα πάρω σβαρνα τα καταστήματα στν Πειραια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πως πως δεν ψαχνω για σετ αλλά μεμονομένη κεφαλκηνοποτε δεν ξέρω αν θα βρω στο πρακτικερ. Ίσως σε κάποιο σιδεροπολειο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν θες να αντικαταστησεις το συγκεκριμένο πρεπει να τα πάρεις σβάρνα μπας και βρεις ίδια διατομή και αριθμό γωνιών. 

 

Πάντως πέρα απο το καλό μου ακριβό σετάκι με μύτες (δεν το αγγίζει κανεις αλλος), εχω βρει σε κινεζομάγαζα (ντόπια εννοώ) σετάκια όπως τα παρακάτω, σε αστείες τιμές (αν θυμάμαι 3-4 ευρω), εχω πάρει 2-3 και τα εχω σκορπίσει (αυτοκίνητο, αποθήκη, σπίτι, εργαλεία, κλπ). Με έχουν καλύψει στο 95+ % των περιπτώσεων και λόγω κόστους δεν ανησυχώ μη σπάσουν ή τα χάσω. 

 

https://www.aliexpress.com/item/JAKEMY-JM-8101-33-in-1-Screwdriver-Kit-Telecommunication-Tools-for-Maintenance/32735964244.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιτάξω μήπως βρω μεμονομενα. Άλλως μια βόλτα στα κινεζομαγαζα θα βρω σετ και θα το χω καβατζα. Ξερειςνπου θα βρω στην Αθήνα τέτοια μαγαζιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skroutz.gr/c/961/spare-parts.html?from=catspan&keyphrase=torx

 

Λογικά υπάρχουν. Τα καλά δε σπάνε εκτός αν κάνεις τίποτα πολύ χοντρό. Εγω χαλασα λίγο ενα bosch αλλά το ζόρισα πολύ ασχημα και μου γλυστρισε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κοιτάξω μήπως βρω μεμονομενα. Άλλως μια βόλτα στα κινεζομαγαζα θα βρω σετ και θα το χω καβατζα. Ξερειςνπου θα βρω στην Αθήνα τέτοια μαγαζιά

 

Ριξε μια ματια στην Π.Ραλλη, στο ρευμα απο Αθηνα προς Αιγαλεω, δεξια και πριν απο το αμαξοστασιο των λεωφοριων, σε ενα μεγαλο γκριζο κτιριο που γραφει "Κινεζικο Πολυκαταστημα". Εχει πολλα εργαλεια, ειναι τυπου ebay και μπορει κατι να βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μπερδέψεις τα κινέζικα με τα καλά,και μην χρησιμοποιήσεις κινέζικα σε θέση που θέλει δύναμη.το κακό δεν θα είναι να σπάσει το κινέζικο εργαλείο,αλλά να καταστρέψει την κεφαλή της βίδας,και από εκεί που ήταν δουλειά 5 λεπτών,να ανοίξεις δουλειά 105 ωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για μεμονωμένες μύτες δέν ξέρω, όμως αυτό το σετάκι φαίνεται να έχει μύτες ίδιου μεγέθους: https://www.leroymerlin.gr/gr/ergaleia/ergaleia-heiros/katsavidia/kasetina-tivoly-35-temahion-61436382/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα. Έχω ένα κατσαβίδι και έχει διάφορες μικρές κεφαλές (πχ σταυρός, ίσιο, torx κλπ). Το πρόβλημα είναι ότι μου λείπει το torx 8 και μου έσπασε το U (βλέπε φωτό). Ξέρετε που μπορώ να τα βρω (από Ελλάδα) και να τα αντικαταστήσω?

 

Ευχαριστώ.

Αλήθεια, τι κόστος έχει ολόκληρο το σετ που έχεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ευρώ. Από την στιγμή όμως πυ έχω το σετ δεν υελω να πάρω άλλο για 2 κεφαλές γι'αυτό ψάχνω να βρω μεμονμεμονωμένες. Θα πάω σε λίγο σε κάποια μαγαζιά στοβλιμανιωτου Πειραιά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ευρώ. Από την στιγμή όμως πυ έχω το σετ δεν υελω να πάρω άλλο για 2 κεφαλές γι'αυτό ψάχνω να βρω μεμονμεμονωμένες. Θα πάω σε λίγο σε κάποια μαγαζιά στοβλιμανιωτου Πειραιά

Αν βρεις σκέτα μπιτάκια μην νομίζεις πως θα τα πληρώσεις αναλογικά στην τιμή του σετ, θα τα πληρώσεις πολύ περισσότερο που κατά τη γνώμη μου δεν αξίζει.

 

Δες μήπως σε βολέψει κάτι τέτοιο:

 

http://www.antoniadis.com.gr/product_info.php?products_id=5720

 

Έχω πάρει 4 από αυτά, όλα τα μεγέθη από 1,5 ως 3,1mm και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου.

 

ΥΓ

Και μένα μου είχε σπάσει το spanner από το φτηνό σετάκι που είχα, το συγκεκριμένο που σου δείχνω δεν παθαίνει τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...