Προς το περιεχόμενο

Γαλλικό Μπουλντόγκ- Γνώμες, Εμπειρίες.


παγωτό

Προτεινόμενες αναρτήσεις

(Παρακαλώ πολύ δεν θέλω να μπούμε σε κουβέντα για το breeding, για puppymills, εκτροφείς, σκυλοεμπόρους και ιστορίες)

Έχει κανείς;
 

Έχω ρίξει άπειρο διάβασμα και σε ξένα forum αλλα δεν μπορώ να βγάλω άκρη τι θα γινεται με τον σκύλο το καλοκαίρι (σε μερικά forum αναφέρουν μαξ θερμοκρασία έξω για βόλτα ειναι 24-26 βαθμοί) δλδ αυτοί το καλοκαίρι θα γίνονται πολύ πρωί και πολύ βράδυ.

 

φυσικά σπίτι κλιματιστικό.

 

για outdoors activities και τετοια πχ ένα camping μάλλον ειναι πολύ αποτρεπικό.

 

καλά τα έχω διαβάσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπέροχη φυλή είχα μέχρι τώρα 3.

Το καλοκαίρι ταλαιπωρούνται θέλουν πρωί βολτα μέχρι τις 9 και απόγευμα μετά τις 8.

Σε κάμπινγκ είχα πάρει το ενα αλλά θα πρέπει να είναι μέρος που θα έχει οπωσδήποτε σκιά και να είναι μέχρι 5 ετών το ζώο.

Γενικά δεν είναι φυλή για να πας για τρέξιμο στο βουνό με 10-15 λεπτά βόλτα τη φορά είναι εντάξει.

Αν αποφασίσεις να πάρεις θα πρεπει να έχεις γερο πορτοφολι γιατι θα το χρειαστεις στους κτηνιατρους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω εχω στο πατρικο μου βασικα ειναι του αδερφο μου, που τωρα το παντρευτηκε η μανα μου επειδη και οι δυο φυγαμε απο το σπιτι(εγω εχω αλλο σκυλακι)

 

Οντως θελει περιποιηση, προσοχη.

 

Τον χειμωνα κρυωνει πολυ, ακομα και με κουβερτες το σκεπαζουμε, το καλοκαιρι θελει δροσια. Ειναι πολυ ευαισθητο λ, κοκκινιζει με το παραμικρο. Θελει συνεχεια να του κοβεις τα νυχια. Ειδικη τροφη, οι φθηνες μποροει να του δημιουργησουν θεμα με φαγουρα κοκκινιλες.

 

Πολυ ομορφο αξιαγάπητο σκυλακι και φυλακας. Δεν πλησιαζει κανεις την πορτα αν δεν το θελουμε εμεις. Μπορει να την ριξει για να βγει εξω να δει ποιος ανεβαινει, αν μυριστει αγνωστο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Support your vet, buy a French bulldog.

 

Ξεκινάμε με μύτη / μαλακή υπερωα, must χειρουργείο στα περισσότερα.

Συνεχίζουμε με ατοπία / αλλεργίες / ωτίτιδες. Επίσης must μια φορά τον μήνα στον κτηνίατρο.

Τέλος να αναφέρουμε τις δυσπλασίες, προβλήματα στα πόδια κλπ.

 

Αν έχεις στην άκρη 2χιλιαρικα (έξτρα από την τιμή αγοράς του κουταβιού) go for it !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τόσα προβλήματα έχει αυτή η ράτσα σκύλου και θέλει τόση φροντίδα και τρέξιμο στον κτηνίατρο?

 

Πρέπει να απευθύνεται σε άτομα με γερό πορτοφόλι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τζον ξεχασες τις κηλες δισκου!

 

 

Άσε κάτι και για τα dachshund

 

 

Μα τόσα προβλήματα έχει αυτή η ράτσα σκύλου και θέλει τόση φροντίδα και τρέξιμο στον κτηνίατρο?

 

Πρέπει να απευθύνεται σε άτομα με γερό πορτοφόλι.

 

 

Το οτι έχει τόσα προβλήματα και το οτι 9/10 ροχαλίζουν και πασχίζουν να αναπνεύσουν ενώ ταυτόχρονα ξύνονται, δεν σημαίνει οτι ο ιδιοκτήτης ενδιαφέρεται και θα ξοδέψει χρήματα να το "φτιάξει".

Οι περισσότεροι είναι της λογικής "άχου, τι γλυκό, ροχαλίζει"

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τόσα προβλήματα έχει αυτή η ράτσα σκύλου και θέλει τόση φροντίδα και τρέξιμο στον κτηνίατρο?

 

Πρέπει να απευθύνεται σε άτομα με γερό πορτοφόλι.

Ναι, η φυλή λόγω κακής και μαζικής εκτροφής είναι γενετικά κατεστραμμένη όπως και τα Cavalier king Charles spaniel.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πως κάποιοι πάνε και αγοράζουν σκυλιά με 100 προβλήματα και διαιωνίζουν έτσι ένα είδος που είναι τόσο προβληματικό. Εμένα πάντως πιο πολύ άρρωστο μου φαίνεται όλο αυτό παρά καλό

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, η φυλή λόγω κακής και μαζικής εκτροφής είναι γενετικά κατεστραμμένη όπως και τα Cavalier king Charles spaniel.

Γιατί αυτά τι έχουν?Έχει η αδερφή μου ένα,και το βλέπω μια χαρά.Θηλυκό είναι.Τι προβλήματα έχουν?3 ετών είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί διαβάζουν κάτι στο νετ, χωρίς να γνωρίζουν ποιος το έγραψε, το κύρος του στην επιστημονική κοινότητα κτλπ.και το λένε για να δείξουν ότι είναι έξυπνοι, μορφωμένοι, να ικανοποιήσουν μια εσωτερική ανάγκη.δεν σημαίνει ότι ισχύει.

 

Δεν αναφέρομαι κάπου συγκεκριμένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...